1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. SPOSÓB NA…KARNAWAŁ Z ELBLĄSKĄ ORKIESTRĄ KAMERALNĄ
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - SPOSÓB NA…KARNAWAŁ Z ELBLĄSKĄ ORKIESTRĄ KAMERALNĄ

SPOSÓB NA…KARNAWAŁ Z ELBLĄSKĄ ORKIESTRĄ KAMERALNĄ

szukaj w artykułach:

Rozpoczęliśmy właśnie karnawał, warto więc wybrać ciekawą propozycję na wieczór. Wielbiciele dobrej muzyki mogą skorzystać z zaproszenia Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, w której ofercie karnawałowej znalazły się trzy interesujące koncerty.
W nowym roku, 26 stycznia 2017 r., elbląscy kameraliści będą mieli przyjemność współpracy z Maestro Jerzym Maksymiukiem. Dla publiczności to niepowtarzalna okazja zobaczenia legendy polskiej dyrygentury na scenie. Koncert ten będzie gratką dla miłośników muzyki oraz kina. To jedyny w swoim rodzaju projekt pn. „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów”. Elbląska Orkiestra Kameralna zagra muzykę „na żywo” do odnalezionego po latach filmu niemego, z Polą Negri w roli głównej, do którego nową partyturę napisał właśnie Jerzy Maksymiuk. Znakomita muzyka będzie towarzyszyć opowieści o nieszczęśliwej miłości biednej pracownicy fabryki do utalentowanego kompozytora.
Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała także propozycję na Walentynki. Dzień zakochanych umili nam koncert Atom String Quartet wraz z Krzysztofem Herdzinem. Krzysztof Herdzin - pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent, wykładowca akademicki. Jest przykładem wszechstronnego artysty, spełniającego się równolegle w wielu dziedzinach, z tym samym, bardzo dobrym skutkiem. Atom String Quartet to jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych a zarazem wiodący polski zespół jazzowy. Jak określił członków Atom String Quartet Jan „Ptaszyn” Wróblewski to „czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu”.
W towarzystwie Orkiestry warto spędzić także „ostatki”. Karnawał zakończymy muzycznie 26 lutego 2017 r. koncertem, w którego repertuarze znajdą się między innymi najpiękniejsze i najbardziej znane melodie XIX i XX wieku, polki, walce i marsze w wykonaniu EOK i skrzypka Tomasza Tomaszewskiego, pierwszego koncertmistrza Deutsche Oper Berlin.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.eok.elblag.eu.
Rezerwacja telefoniczna: 55/ 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl