Społeczność Radia 357 wybrała 357 utworów wszech czasów

12 GODZIN TRANSMISJI AUDIO, 10 GODZIN VIDEO, 1000 PATRONÓW NA 32. PIĘTRZE OLIVIA STAR. RADIO 357 NAJWIĘKSZYM PROJEKTEM MEDIALNYM FINANSOWANYM PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ… NA ŚWIECIE.

• Top Radia 357 to 12-godzinna audycja nadawana tylko raz w roku – 1 stycznia
• W jej trakcie prezentowane są najważniejsze zagraniczne utwory wszech czasów, wybrane przez Społeczność Patronów Radia 357
• W tej edycji zagłosowała rekordowa liczba Patronów – prawie 13 000 osób
• Tegoroczna edycja w całości nadawana była z 32. piętra wieżowca Olivia Star w Gdańsku
• Na elewacji kompleksu wyświetlany był w tym dniu napis „Radio 357”
• Podczas finału wydarzenia wystąpił na żywo Ray Wilson
• W wydarzeniu wzięli udział także Patroni Radia 357 – łącznie niemal 1000 osób
• Top był również transmitowany w formie video – transmisja trwała prawie 10 godzin (rok temu 4 godziny)
• Radio 357 jest największym projektem medialnym finansowanym przez społeczność na świecie – ma już więcej Patronów niż największy projekt na amerykańskiej platformie Patreon

Społeczność Radia 357… największa na świecie

Podczas Topu Radia 357 liczba osób finansujących projekt przekroczyła liczbę wspierających True Crime Obsessed – największy projekt na amerykańskiej platformie Patreon.

Sprawdzaliśmy to kilka razy, bo trudno było w to uwierzyć. Ale wszystko wskazuje na to, że od dzisiaj to Społeczność Radia 357 jest tą największą bandą pięknych wariatów finansujących swoje radio nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jednak projekt z USA depcze nam po piętach i pewnie tak łatwo nie odpuszczą. Chcielibyśmy więc przeciąć spekulacje i przeskoczyć ich historyczny wynik, a było to nieco ponad 51 000 Patronów. I jeśli pytacie nas o marzenie na ten rozpoczynający się rok – to właśnie takie marzenie mamy – mówi Piotr Stelmach, jeden z prowadzących Top Radia 357.

Prawie 13 000 głosujących oddało niemal 700 000 głosów

Top Radia 357 to zestawienie najważniejszych utworów wszech czasów, wyłonionych w głosowaniu online. 1 stycznia 2023 r. zaprezentowali je kolejno: Piotr Stelmach, Marek Niedźwiecki, Ola Budka i Marcin Łukawski.

Na Top Radia 357 zagłosowało 12 413 Patronów, oddając prawie 700 tysięcy głosów. Liczba głosujących wzrosła o blisko 1000 osób w porównaniu do poprzedniej edycji. Emisji antenowej towarzyszyła 10-godzinna transmisja video zrealizowana z wykorzystaniem dronów – o 6 godzin dłuższa niż rok temu. Podczas finału wydarzenia wystąpił na żywo Ray Wilson, w latach 1996–1998 wokalista zespołu Genesis. W trakcie audycji miejsce jej nadawania odwiedziło 1000 Patronów radia.

Pierwszy Top poza Warszawą

Cała audycja została zrealizowana z przeszklonej przestrzeni na 32. piętrze wieżowca Olivia Star w Gdańsku. W jej trakcie na elewacji sąsiedniej Olivia Centre wyświetlana była iluminacja z nazwą Radia 357.

Zeszłorocznym Topem mocno podnieśliśmy sobie poprzeczkę. I to dosłownie. Poszliśmy więc za ciosem i w tym roku też mierzyliśmy wysoko. Ugościła nas ekipa Olivia Star, oddając do dyspozycji piętro widokowe. Olivia Centre udostępniła nam swoją elewację, która wykorzystywana jest do iluminacji tylko w bardzo wyjątkowych sytuacjach. Realizacja całodniowej, wyjazdowej i wymagającej audycji pokazuje, że wspinamy się coraz wyżej też jako radio. Nie byłoby to możliwe bez pracy mocnej ekipy. To współpraca wielu różnych osób, tworzących jeden radiowy organizm, umożliwia przekraczanie kolejnych granic i zdobywanie kolejnych szczytów – mówi Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Zeszłoroczna edycja realizowana była z 46. piętra warszawskiego wieżowca Warsaw UNIT.

Pomysł Topu na topowych piętrach z pięknym widokiem spotkał się z dobrym przyjęciem wśród naszych Słuchaczy. Po realizacji w Warszawie uznaliśmy, że to świetna okazja, żeby spotkać się z nimi w innych miastach. Pierwszy wyjazdowy Top zorganizowaliśmy w Gdańsku-Oliwie i on zapisał się właśnie w radiowej historii – mówi Julia Kohman, zarządzająca w Radiu 357 sprzedażą i marketingiem. – Takie realizacje to okazja, by o Radiu 357 dowiedziało się więcej osób. Ale to też świetna forma promocji dla miasta oraz konkretnych lokalizacji. W trakcie Topu w Olivii Star odwiedziło nas blisko 1000 Patronów, a dziesiątki tysięcy słuchaczy i widzów w całej Polsce miało okazję lepiej poznać atrakcje zlokalizowane na 32. piętrze wieżowca – dodaje.

Do realizacji audycji radio pozyskało mecenasa – markę ŠKODA. – Już kolejny raz ŠKODA włącza się z nami w realizację dużych przedsięwzięć. Dwukrotnie organizowaliśmy Scenę 357 towarzyszącą koncertom trasy Żywiec Męskie Granie. Wspierali nas także podczas akcji sadzenia Lasu Radia 357 oraz audycji PL21. To świetny przykład dobrze poprowadzonej współpracy marki z radiem finansowanym w większości przez słuchaczy – mówi Julia Kohman.

Podczas Topu uruchomiona została sprzedaż drugiej już kolekcji koszulek zaprojektowanych specjalnie na tę okazję z marką „Pan tu nie stał”. W trakcie wydarzenia koszulki zamówiło ponad 2500 osób. Koszulki są dostępne do 16 stycznia pod adresem box.Radio357.pl.

Start kampanii „W dobrym tonie jest nas wspierać”

Wraz z początkiem stycznia zespół Radia 357 zainicjował kampanię „W dobrym tonie jest nas wspierać”. W jej ramach dziennikarze będą prezentowali swoje plany na 2023 rok, przekonując Słuchaczy, że finansowe wsparcie w ich realizacji to ważny wkład w rozwój projektu.

Nowy rok pewnie niejednym nas zaskoczy – oby częściej na plus. Ale nie ma co mydlić sobie oczu – łatwo w 2023 roku nie będzie… Idąc więc tropem powiedzenia, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w takich właśnie niełatwych chwilach, warto powiedzieć to głośno: w dobrym tonie w 2023 roku na pewno będzie nas wspierać. I do tego będziemy namawiać zwłaszcza tych, którzy nas słuchają (dziękujemy!), ale jeszcze z tym wsparciem nie mieli śmiałości. Będziemy o tym przypominać w specjalnych spotach, wspieranych komunikacją w mediach społecznościowych – mówi Paweł Sołtys.

Pierwsza dziesiątka Topu Radia 357 2023:

1. Queen – BOHEMIAN RHAPSODY
2. Dire Straits – BROTHERS IN ARMS
3. The Doors – RIDERS ON THE STORM
4. Archive – AGAIN
5. Led Zeppelin – STAIRWAY TO HEAVEN
6. John Lennon – IMAGINE
7. Metallica – NOTHING ELSE MATTERS
8. Guns N' Roses – NOVEMBER RAIN
9. Depeche Mode – ENJOY THE SILENCE
10. Pink Floyd – WISH YOU WERE HERE

Pełne zestawienie 357 utworów z największą liczbą głosów dostępne jest na stronie top.Radio357.pl.

Powiązane Video Wszystkie video

Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Relacja z koncertu Rachel Barton Pine w zak?adzie karnym w Nowej Hucie
Bezsenna Noc Symfonicznie - Alleluja
Krzysztof Cugowski, Katarzyna Gacek-Duda - Nowa wie?a Babel

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Samson Expedition Express kolumna aktywna 6″ LF + 1″ HF, wbudowany interfejs Bluetooth i akumulator (do 8 godz. pracy)
PWM Thomys Alojzy - Miniatury w różnych stylach. 10 utworów na saksofon altowy (Es) z fortepianem (+ partia saksofonu)
Planet Waves 25LB05 2.5 Beatles - Sgt. Peppers pasek gitarowy
BOSS JS 8 odtwarzacz audio z efektami gitarowymi

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl