Space in Between, podróż w przestrzeń kosmiczną

Autorem ilustracji do płyty jest
Brendan Monroe: brendanmonroe.tumblr.com
Już parę lat żyjemy w XXI wieku, epoce, w której już niemal wszystko zostało odkryte i nie wszystko wzbudza w nas wzruszenie i pragnienie poznania. Tak jak czytanie książek przenosi w świat fantazji, tak i muzyka, kiedy jest uważnie słuchana, zabiera nas w podróż w inny, wyimaginowany świat. Kosmos i wszechświat od początku istnienia człowieczeństwa były dla większości ludzi jedną wielką tajemnicą i pragnieniem, a także inspiracją dla niejednego artysty. W przypadku muzyków nie jest inaczej.
Połączeniem takiej muzycznej podróży w nieznane przestworza jest nowa płyta Space in Between znanej w Polsce i na świecie pianistki Katarzyny Borek, laureatki wielu konkursów muzycznych w kraju i poza nim. Tym razem przedstawia płytę wydaną przez wydawnictwo BITTT Records prowadzone przez Leszka Możdżera w limitowanej edycji 450 sztuk.
Space in Between swoją energią odbiega od poprzednich nagrań jakimi są np. debiutowa płyta Tempus Fantasy. Muzyka jest bardziej spokojna, lekka, eksperymentująca, jednak tak jak w poprzednich płytach precyzyjnie wykonana. Następnym atutem płyty jest inspiracja i minimalizowanie utworów światowej sławy kompozytorów, których Katarzyna Borek lubi i którzy ją inspirują, dlatego możemy wysłuchać utworów o nazwie Uranus For Craig Armstrong, Earth For Manuel De Falla, Rings Of Uranus For Ludovico Einaudi i innych.
Nasze emocje jeszcze bardziej pogłębia nagranie z kosmosu, które znajduje się pomiędzy utworami. Są to dźwięki planet i gwiazd, które wyciszają naszą myśl. Coś wspaniałego, co jednocześnie tworzy bardzo intymny związek pomiędzy każdym dotknięciem pianina czy rhodesów a słuchaczem.
Można powiedzieć, że muzyków, którzy połączyli swoją grę z nagraniem kosmosu, było już wielu (i to w różnych gatunkach muzycznych), jednak ta płyta jest bardzo indywidualna i intymna. Wirtuozowskie dźwięki ucieszą serca niejednego wielbiciela muzyki post-klasycznej, który na pewno doceni oryginalne interpretacje znanych utworów, których odkrycie nie jest łatwe.
Połączenie neoklasycznego brzmienia, dźwięków z kosmosu nagranych przez NASA i elektronicznych efektów zmusza nas do zrobienia tylko jednej rzeczy. Z zamkniętymi oczami czule słuchać i … lecieć.

Magdalena Dobošová

Powiązane Video Wszystkie video

Ian Anderson + Cady Coleman flute duet in space
Danielle de Niese - Thy hand Belinda... When im laid - Purcell
Pablo Casals: Bach Cello Solo Nr.1, BWV 1007
Ta?ce ?redniowieczne - Barry Hall (Vielle)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Line 6 Space Chorus efekt gitarowy
Joyo JF-317 Space Reverb efekt gitarowy
BOSS RE-20 Space Echo efekt gitarowy
FLIGHT TUS40 SPACE ukulele sopranowe

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl