SPACE ART FESTIVAL

Space Art Festival to wyjątkowe przedsięwzięcie artystyczne, to zaproszenie do aktywnego poszukiwania sztuki otaczającej nas na każdym kroku: zawsze i wszędzie, w naturze, w ruchu, w architekturze. Space Art Festival to zachęta do postrzegania świata wszystkimi zmysłami, do łączenia wszelkich przejawów działalności artystycznej w dążeniu do twórczego synkretyzmu. Pierwsza odsłona Festiwalu proponuje szereg wyjątkowych wydarzeń opartych na muzyce, słowie, filmie, fotografii, tańcu, rysunku, ekspozycji. Space Art Festival zaprasza do siebie widzów, słuchaczy, uczestników, ale też sam zapuka do drzwi tych, którzy z różnych przyczyn nie będą w stanie dotrzeć na miejsce artystycznych wydarzeń, bo Sztuka jest wszędzie. Nazywamy to ArTerapią. W trakcie Space Art Festival każdy znajdzie coś dla siebie - czy wśród różnorodnych wydarzeń muzycznych, czy na pokazie filmu Metropolis Fritza Langa z muzyką elektroniczną, czy podczas koncertu generacji JP II w dniu kanonizacji Ojca Świętego... 


SPACE ART FESTIVAL
23-27 kwietnia 2014, Warszawa

5 dni
10 event`ów
ponad 30 artystów
aż 2 koncerty dziennie
wystawa, pokaz filmowy
Kościoł Św. Anny
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
Muzeum Woli - Muzeum Historyczne m.st. Warszawy

DZIEŃ PIERWSZY
środa 23 kwietnia 10:00
koncert poranny - ArTerapia
Sztuka jest wszędzie !
Hospicjum Caristas | Krakowskie Przedmieście 62

koncert wieczorny
INAUGURACJA FESTIWALU
LUBIĘ TO ! czyli Inauguracja Space ArT Festival !
Koncert Inauguracyjny – popołudniowy | 19:00
Kościół Wszystkich Świętych | Ul. Plac Grzybowski 3

Elżbieta Drozdowska - flet
Wojciech Wieczorek – skrzypce
Krzysztof Tymendorf - altówka
Mladen Miloradovic - wiolonczela
Jarosław Gałuszka – akordeon
PROGRAM
W.A. Mozart, A. Piazzola, E. Dohnányi, B. Bartok, P. Iturralde,
M. Miloradovic (utwór skomponowany specjalnie na SAF`14)

DZIEŃ DRUGI
czwartek 24 kwietnia 10:00 | 18:30
koncerty -ArTerapia
Sztuka jest wszędzie !
Centrum Zdrowia Dziecka | Anin
Ośrodek Charytatywny Caritas Archidiecezji Warszawskiej
"Tylko z darów miłosierdzia" | ul. Żytnia 1A

DZIEŃ TRZECI
piątek 25 kwietnia 9:00 | 13:00
Sztuka jest wszędzie !
Koncert poranny - ArTerapia
Szkoła podstawowa nr 25 | Ul. Grzybowska 35
Instytut Kardiologii | ul. Alpejska 42

Wydarzenie popołudniowe
ADSTUDIO | U. Lwowska 2a/5 | 17:30
Drink&Draw - Otwarte Warsztaty Rysunku - rysowanie postaci w strojach z XIX w.
Magdalena Jurowiec

DZIEŃ CZWARTY
sobota 26 kwietnia 17:00
Sztuka jest wszędzie !

Koncert popołudniowy
Muzuem Woli - Muzeum Historyczne m.st. Warszawy | Ul. Srebna 12

Reed Connection Trio d'anches
PROGRAM
J. Haydn, W.A. Mozart, L. van Beethoven, A. Tansman

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki | Ul. Elektoralna 12
19:00
KINO ELEKTOR+
NADZWYCZAJNE WYDARZENIE FESTIWALU
Władysław “Gudonis” Komendarek
gość specjalny
projekcja arcydzieła światowego – niemego filmu Fritza Langa
METROPOLIS
z muzyką elektroniczną improwizowaną live przez polskiego Mistrza tego gatunku
wydarzenie biletowane – 10zł

DZIEŃ PIĄTY
niedziela 27 kwietnia 17:00
Kościół św. Anny | Krakowskie Przedmieście

ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
Koncert ku pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu Jego kanonizacji
Tomasz Nosinski – recytacja
Gedymin Grubba – organy
Warszawski Chór EPIFANIA – dyr. Zuzanna Falkowska
PROGRAM
J.S. Bach, M. Sawa (w 9 rocznicę śmierci kompozytora), M. Zieliński,
E.W. Barnum, Z. Falkowska, S. Rachmaninow

Wystawa Antoniny Konopelskiej
23-27.4.2014
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
Wystawa czynna w godz. 10.00-21.00
Podczas festiwalu dostępna będzie dla słuchaczy oraz zwiedzających wystawa w Sali MCKiS


NOTKI O ARTYSTACH

Antonina Konopelska (ur.1990)- artystka multimedialna, studentka Wydziału Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się fotografią i działaniami w przestrzeni audiowizualnej. Laureatka Stypendium Funduszu Popierania Twórczości przy Stowarzyszeniu Twórczości Autorów ZAIKS, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne, Stypendium Rektora Akademii Sztuk Pięknych dla najlepszych studentów. Współpracuje z magazynami takimi jak KMAG czy Art&Business. Autorka wystaw indywidualnych 'Mimikra' i 'Lie the Di', uczestniczka wystaw zbiorowych w kraju i za granicą (m. in. 'Masquerade' w Centrum Fotografii w Sztokholmie, 'Domówka-nasza wspólnotowość?' Fotofestiwal 2013 w Łodzi). Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech i Szwecji.

Wojciech Wieczorek urodził się w Jeleniej Górze w rodzinie muzyków. Naukę gry na skrzypcach kontynuował w poznańskiej Szkole Talentów w klasie Prof. Bartosza Bryły. Studia muzyczne ukończył w klasie Prof. Krzysztofa Węgrzyna na Hochschule für Musik und Medien Hannover.
Wojciech Wieczorek jest laureatem międzynarodowych konkursów w Niemczech, Włoszech i w Polsce, a także założycielem Dou Nuevo i członkiem wielu innych zespołów kameralnych.
Artysta koncertował m.in. z takimi muzykami, jak Wanda Wiłkomirska, Maria Kliegel, Christoph Marks, Kathrin Rabus, Sofia Gubaidulina, Tomasz Strahl, David Geringas, Elsbeth Moser.
Jako koncertmistrz występował na festiwalach muzycznych w Niemczech (Weikersheim, Berlin, Rheinsberg, Schleswig Holstein Musik Festival), we Włoszech (Lanciano), Anglii (Southampton), Francji (Angouleme), Grecji (Syros i Ateny).
Jako solista zapraszany jest przez tak renomowane zespoły, jak: Kammerata Hamburg, Staatstheater Hildesheim, Verler Vier Jahreszeiten Symphonie Orchester, Filharmonia Dolnoslaska, Orkiestra kameralna Vividus, Rias Jugendorchester, Detmolder Kammerorchester, Euro Chamber Music Festival, Ars Longa Belgrad Chamber Musik Festival.
Wojciech Wieczorek ma na swoim koncie nagrania radiowe, CD oraz telewizyjne.
Obecnie pracuje jako zastępca koncertmistrza w Landestheater Detmold i jako pierwszy koncertmistrz Detmolder Kammerorchester.

Reed Connection
Trio stroikowe założone przez solistów Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda.

Michał Mogiła - obój
Jarosław Podsiadlik - klarnet
Rafał Dołęga - fagot

Działający od 2009 zespół występował podczas wielu festiwali i koncertów w Polsce. Obecnie muzycy pracują nad swą debiutancką płytą, na której znajdą się najciekawsze zdaniem artystów dzieła skomponowane na trio d'anches.
www.reedconnection.eu

Chór EPIFANIA powstał w 1991 r., a jego założycielem i pierwszym dyrygentem był Wiesław Jeleń. Obecnie chórem dyryguje Zuzanna Falkowska.
Zespół składa się głównie ze studentów i absolwentów warszawskich szkół i uczelni. Od 2002 roku działamy przy parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Ateńskiej 12 w Warszawie. Byliśmy jednym z chórów, które w 1994 r. utworzyły Federację CAECILIANUM – ogólnopolską organizację skupiającą chóry kościelne. Wraz z innymi zespołami zrzeszonymi w warszawskim oddziale Caecilianum uczestniczymy w życiu Archidiecezji Warszawskiej, zapewniając oprawę liturgiczną ważnych wydarzeń, takich jak pielgrzymki Jana Pawła II i Benedykta XVI do Polski – śpiewaliśmy podczas Mszy świętych na placu Piłsudskiego w 1999 r. i w 2006 r. Prowadzimy aktywne życie koncertowe. Występowaliśmy w wielu miastach Polski, a także poza granicami kraju: w Holandii, we Włoszech, na Ukrainie, w Niemczech, na Słowacji.

Gedymin Grubba – organista, kompozytor, dyrygent. Jest najaktywniej koncertującym polskim organistą. Regularnie koncertuje na wszystkich kontynentach. Rocznie wykonuje ok. 100 koncertów na całym świecie. W swoim dorobku posiada kilkanaście pozycji płytowych, zrealizowanych także za granicą. Prowadzi również kursy mistrzowskie interpretacji muzyki organowej na całym świecie. Jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie – jednej z największych obecnie imprez kulturalnych tego typu w Europie. Zasiada w jury konkursów organowych. Prezes Zarządu Fundacji Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré w Gdańsku.
www.gedymin.org

Władysław „Gudonis” Komendarek 
Ikona polskiej muzyki elektronicznej - instrumentalista i kompozytor. W latach 1973-1983 członek legendarnej grupy EXODUS. Ma za sobą koncerty na festiwalach rockowych (Jarocin), elektronicznych (KLEM Nijmegen-Holandia, Drezno-Niemcy, Linz-Austria) jak i jazzowych (Jazz Jamboree). Jest stale aktywny muzycznie, tworzy m. in. ilustracje muzyczne do filmów i przedstawień teatralnych. Koncertuje w kraju i za granica, zaskakując swych słuchaczy wciąż nowymi, świeżymi pomysłami.
www.komendarek.art.pl

Krzysztof Tymendorf
Pochodzi z rodziny o głębokich tradycjach muzycznych. W roku 2012 ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie altówki prof. Ireny Albrecht oraz dr Błażeja Maliszewskiego. Doskonalił swoje umiejętności na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien u prof. Wolfganga Klosa. Jest gościnnym studentem Swedish National Orchester Academy.
Kolaborował jako kameralista z takimi artystami jak m.in.: Christoph Hartmann, Tytus Wojnowicz, Krzysztof Podejko, Avri Levitan, Bartosz Koziak.
Współpracuje z wieloma orkiestrami oraz występuje na rozmaitych festiwalach w wielu krajach Europy.

Zuzanna Falkowska
Jest kompozytorką, dyrygentką, aranżerką, autorką muzyki do spektakli teatralnych, inicjatorką widowisk teatralno-muzycznych zrzeszających młodych twórców i wykonawców, pedagogiem, instruktorem teatralnym, wiolonczelistką, gra na fortepianie i śpiewa.
Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (UMFC) na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca w klasie dyrygentury prof. Ryszarda Zimaka. Trzykrotnie była nagrodzona Stypendium Rektora dla najlepszych studentów UMFC. Wyróżniała się zapałem do tworzenia niecodziennych projektów artystycznych, co zaowocowało dwoma, znacznie różniącymi się od ogólnie przyjętych
standardów, dyplomami (licencjackim i magisterskim). Od października 2012 roku Zuzanna Falkowska pracuje jako dyrygent z chórem „Epifania”.

Elżbieta Drozdowska, w 2010 roku ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Elżbiety Gajewskiej – Gadziny. Umiejętności swe doskonaliła biorąc udział w licznych kursach solowych i kameralnych pod kierunkiem takich profesorów jak: Christian Larde, Philippe Bernold, Michael Kofler, Carlo Jans, Wally Hasse, Janos Balint. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych projektach orkiestrowych i kameralnych (Rias Youth Orchestra, I Culture Orchestra, Moritzburg Festival Academy, Internationale Jungeorcheste Akademie).
Obecnie prowadzi aktywną działalność artystyczną w kraju i za granicą, wykonując m.in. utwory kameralne, solowe i orkiestrowe.
Koncertowała w krajach Europy (m.in. Musikverein w Wiedniu, Konzerthaus i Filharmonia w Berlinie) oraz Azji pod batutą takich dyrygentów jak: Krzysztof Penderecki, George Tchitchinadze, Antoni Wit, Gabriel Chmura, John Axelrod, Jean-Jacques Kantorow.
W dorobku flecistki znajdują się nagrania muzyki poważnej z Orkiestrą Polskiego Radia, Sinfonią Varsovią i Sinfonią Iuventus (m.in. wszystkie symfonie maestro Krzysztofa Pendereckiego). Wielokrotnie uczestniczyła również w nagraniach muzyki lżejszego gatunku (muzyka do spektakli teatralnych, bajek dla dzieci), a także zapraszana była do realizacji nagrań takich artystów jak: Tytus Wojnowicz czy Krzysztof Herdzin.
Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów solowych i kameralnych oraz dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie jest muzykiem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus oraz współpracuje z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa, Sinfonia Viva, Concerto Avenna, Filharmonia Gorzowska.

TOMASZ NOSINSKI
- aktor teatralny i filmowy, urodzony 13 stycznia 1985 r. w Koszalinie. W latach 2004-2008 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Aktorskim. Od czasu ukończenia studiów zagrał w około dwudziestu spektaklach teatralnych. Od 2010 do 2014 roku aktor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, a od 2014 Teatru im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Współpracował m.in. z teatrami: Dramatycznym w Warszawie i Nowym w Krakowie. Zagrał w wielu sztukach nagradzanych na krajowych i zagranicznych festiwalach, m.in. w: Nowym Jorku, Los Angeles, Seatle, Santiago de Chile, Seulu, Berlinie, Paryżu, Nancy, Neus i innych. W 2010 roku prowadził warsztaty teatralne na Uniwersytecie UCLA Los Angeles (USA). Laureat wielu nagród teatralnych - w 2013 roku otrzymał główną nagrodę dla najlepszego aktora podczas Festiwalu Boska Komedia w Krakowie za rolę Stanisława Augusta Poniatowskiego w spektaklu Caryca Katarzyna (reż. Wiktor Rubin). Jedną z najważniejszych ról w jego wykonaniu był Hamlet w spektaklu nagrodzonym podczas Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku (2011). Zagrał role filmowe w kilku obrazach studentów Łódzkiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej. Brał udział w projekcie Freddy Mercury Symfonicznie.
Dodatkowe informacje: www.e-teatr.pl

Jarosław Gałuszka urodził się w 1981r. w Jeleniej Górze. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka oraz Hochschule für Musik w Detmold (Niemcy) w klasie Grzegorza Stopy.
W trakcie trwania nauki brał udział w wielu koncertach, festiwalach muzycznych odbywających się na terenie Polski jak również poza jej granicami (m.in. na Festiwalach: „Muzyki Wiedeńskiej", „Gwiazdy Promują" oraz „Silesia Sonans” Jeleniej Górze, "Musica Moderna" w Łodzi, Barendorfer Klassik Festival w Iserlohn (Niemcy), Akkordeon Festival w Wiedniu). Jest także laureatem czołowych nagród na ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursach akordeonowych w kategoriach solistów i kameralistów. W 2006r. wspólnie z saksofonistką Alicją Wołyńczyk otrzymał I nagrodę na 43 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal w Niemczech.
W 2006r. wystąpił z Orkiestrą Polskiego Radia pod dyr. Jerzego Maksymiuka w Warszawie. W 2011r. był solistą Orkiestry Hochschule für Musik Detmold pod dyrekcją maestro Ralfa Gothoniego.

Mladen Miloradovic pochodzi z Belgradu, Serbi gdzie ukończył szkołę muzyczną pod kierunkiem prof. Dusana Stojanovica. Już jako młody wiolonczelista był wielokrotnym laureatem narodowych konkursów w Serbi i Czarnogórze. Wykształcenie wyższe zdobywał na Akademiach Muzycznych w Belgradzie, Bremen i Detmold w klasie prof. Dejana Bozica, prof. Alexandra Baillie i prof. Kseni Jankovic.
Mladen jest zwycięzcą międzynarodowych konkursów wiolonczelowych w Madrycie i Belgradzie, stypendysta wielu fundacji międzynarodowych.
Koncertował w niemal wszystkich państwach Europy, zapraszany przez miedzynarodowe orkiestry festiwalowe jako solista oraz prowadzący sekcji wiolonczel.
Jest członkiem wielu zespołów kameralnych, jak i zalożycielem kwartetu smyczkowego "Del Gesu", z którym odwiedził festiwale muzyczne w Austrii, Holandii, Szwajcarii oraz Niemczech.
Obecnie pracuje jako docent na "Hochschule für Musik Detmold", w orkiestrze "Sinfonietta Amsterdam" i jest zastepcą kierownika wiolonczel w "Folkwang Kammerorchester Essen".

Powiązane Video Wszystkie video

Wojciech Kania "Sound of Space"
Camille Saint-Saëns - "introduction et rondo capriccioso" (R.Tic)
Sand Animation do muzyki Henryka Wieniawskiego
Hendrix Symfonicznie - Thanks Jimi

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Line 6 Space Chorus efekt gitarowy
BOSS RE-20 Space Echo efekt gitarowy
PWM Deep Purple - The best of - tabulatury gitarowe

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl