Soundedit prezentuje – Rozmowy o dobrym brzmieniu

Maciej Werk;
mat. pras. organizatora

Miasto Gdynia wraz Festiwalem Soundedit przygotowało serię spotkań dotyczących między innymi tego, jak powstaje muzyka w obecnych czasach. Podczas spotkań z wybitnymi producentami muzycznymi będzie można wysłuchać opowieści o pracy w studiu, koncertach, wykonawcach i o wszystkim tym, czym jest rzemiosło ludzi decydujących o kształcie artystycznym płyt, singli i przebojów. Spotkaniom towarzyszyć będą projekcje filmowe oraz koncerty.

„Bardzo się cieszę na tę współpracę. Festiwal Soundedit w tym roku będzie miał już dwunastą edycję. Staramy się transferować nasze dokonania i doświadczenia, ze szczególnym akcentem na wątek edukacyjny, do innych miast. Miasto Gdynia okazało się być niezwykle otwarte i gościnne. Kreatywna atmosfera zachęca do aktywnego działania.” – powiedział Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit

Bohaterami pierwszego spotkania będą: Daniel Lanois i Brain Eno. To nie tylko wybitni, jeśli nie najwybitniejsi producenci muzyczni, lecz również artyści i współpracownicy. Obydwaj zostali uhonorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”, nagrodą Soundedit. Ich dorobek artystyczny oraz producencki jest doceniany i szanowany na całym Świecie.
Wydarzenie odbędzie się w Sali Kinowej Muzeum Marynarki Wojennej, we wtorek 17 marca, o godz. 18.30.

W pierwszej części zostanie wyświetlony film w reżyserii D. Lanois, pt.: „Here Is What Is”. To dokument, w którym artysta prezentuje swoje metody pracy oraz sposób, w jaki podchodzi do procesu tworzenia. Po projekcji widzowie wezmą udział w panelu pt.: „Kim jest producent muzyczny?”. Spotkanie w Muzeum Miasta Gdyni poprowadzi Piotr Metz. O tym, jaką rolę we współczesnym przemyśle muzycznym pełni producent muzyczny opowiedzą: Leszek Biolik – muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, również wyróżniony „Człowiekiem ze Złotym Uchem” oraz Maciej Werk – założyciel i wokalista zespołu Hedone, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, ale przede wszystkim pomysłodawca i organizator Festiwalu Soundedit.

Drugie ze spotkań nosi tytuł: „Gwiazdy ze stolicy, cynicy z Wybrzeża”. Odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni, we wtorek 21 kwietnia, o godz. 18.30.
Będzie to dyskusja na temat różnic kulturowych oraz mentalnych. Różnic, jakie występują pomiędzy sceną trójmiejską, a resztą kraju w podejściu do działań́ artystycznych. Panel dotknie zatem nie tylko tematów muzycznych. Spotkanie prowadzić będzie Kamil Wicik, a udział wezmą: Grzegorz Brzozowicz – dziennikarz muzyczny, Jędrzej Kodymowski – wokalista, muzyk, kompozytor i instrumentalista, pochodzący z Gdyni, Michał Miegoń – gdyński animator sceny muzycznej oraz Adam Toczko – producent muzyczny, laureat nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”.

Następnie uczestnicy zostaną zaproszeni na koncert trójmiejskiego zespołu Kwiaty. W skład, którego wchodzą: Maja Andrzejewska (wokalistka), Kajetan Krzemieniewski (gitara), Paweł Przyborowski (gitara), Wojciech Chroboczyński (gitara basowa), Jacek Frąś (perkusja).

Wszystkie piosenki zespołu, to autorskie kompozycje, wykonywane w języku polskim. Muzyka Kwiatów jest na pograniczu gatunków, a członkowie inspirują się głównie muzyką psychodeliczną, shoegazem, sennymi klimatami rodem z serialu Twean Peaks i Angelo Badalamentim.

„Eno na Księżycu” – to tytuł trzeciego ze spotkań. Poniedziałek 11 maja, o godz. 19.00, w Gdyńskim Centrum Filmowym – sala Goplana.
Prowadzenie – Piotr Metz, w panelu udział wezmą: Maciej Polak – muzyk, kompozytor i miłośnik syntezatorów znany z analogia.pl, PinPark oraz Michał Jeziorski – trójmiejski muzyk związany z zespołami i projektami: Ptah, Spika, Miastofonia, Molto Delay. Spotkanie będzie poświęcone jednemu z najwybitniejszych producentów muzycznych na Świecie – Brian'owi Eno. Dyskusja toczyć się̨ będzie wokół albumu „Apollo" z 1983 r., który stał się̨ niekwestionowaną ikoną muzyki ambient. Integralna część spotkania, to nawiązanie do rozmowy, jaką przeprowadził Piotr Metz z B. Eno podczas Festiwalu Soundedit w 2016 r.

Po dyskusji widzowie będą mogli wysłuchać koncertu projektu Apollos. Wystąpią: Jakub Sokołowski oraz Michał Jeziorski. Ten pierwszy, to absolwent i wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Studia ukończył pod kierunkiem prof. Elżbiety Tarnawskiej. Zajmuje się głównie muzyką współczesną. Interesuje się również szeroko pojętą muzyką improwizowaną i współczesną klasyką. Michał Jeziorski już od wczesnych lat 80. zafascynowany był zarówno muzyką elektroniczną, jak i technologią wykorzystywaną do jej tworzenia. Współpracował z wieloma polskimi zespołami, występując z nimi na koncertach, nagrywając płyty oraz tworząc remiksy. Nagrywał również ilustracje muzyczne do filmów. Swoje płyty wydaje pod szyldem wytwórni Requiem Records. Obecnie zaangażowany w działalność legendarnego zespołu Molto Delay. Apollos to część większego cyklu kameralnych występów sygnowanych przez Festiwal Soundedit – „Fortepiany Wolności”.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: [email protected], tel. 58 527 49 08 (pon.–pt. godz. 8:00–15:00).
I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi! Zapraszamy do Gdyni!

Zdjęcia: mat. pras. organizatora

Powiązane Video Wszystkie video

Kasia Gacek-Duda i etnoflety - Rozmowy o muzyce
A. Vivaldi - Cztery pory roku: Zima
Fritz Wunderlich - "Dein ist mein ganzes Herz" z Das Land des Lächelns
PERKUSYJNE II - Magdalena Kordylasińska

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alesis GuitarLink Plus interfejs audio USB do gitary elektrycznej wraz z oprogramowaniem Guitar Rig 4 LE
Paiste PST 3 BAND 16″ talerze marszowe (para)
Seymour Duncan SJAG 2B BLK Hot Jaguar, przetwornik do gitary elektrycznej do montau przy mostku, bez obudowy
Seymour Duncan SJAG 2N BLK Hot Jaguar, przetwornik do gitary elektrycznej do montau przy gryfie, bez obudowy

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl