Soundedit prezentuje – Rozmowy o dobrym brzmieniu

Maciej Werk;<br>mat. pras. organizatora

Miasto Gdynia wraz Festiwalem Soundedit przygotowało serię spotkań dotyczących między innymi tego, jak powstaje muzyka w obecnych czasach. Podczas spotkań z wybitnymi producentami muzycznymi będzie można wysłuchać opowieści o pracy w studiu, koncertach, wykonawcach i o wszystkim tym, czym jest rzemiosło ludzi decydujących o kształcie artystycznym płyt, singli i przebojów. Spotkaniom towarzyszyć będą projekcje filmowe oraz koncerty.

„Bardzo się cieszę na tę współpracę. Festiwal Soundedit w tym roku będzie miał już dwunastą edycję. Staramy się transferować nasze dokonania i doświadczenia, ze szczególnym akcentem na wątek edukacyjny, do innych miast. Miasto Gdynia okazało się być niezwykle otwarte i gościnne. Kreatywna atmosfera zachęca do aktywnego działania.” – powiedział Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit

Bohaterami pierwszego spotkania będą: Daniel Lanois i Brain Eno. To nie tylko wybitni, jeśli nie najwybitniejsi producenci muzyczni, lecz również artyści i współpracownicy. Obydwaj zostali uhonorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”, nagrodą Soundedit. Ich dorobek artystyczny oraz producencki jest doceniany i szanowany na całym Świecie.
Wydarzenie odbędzie się w Sali Kinowej Muzeum Marynarki Wojennej, we wtorek 17 marca, o godz. 18.30.

W pierwszej części zostanie wyświetlony film w reżyserii D. Lanois, pt.: „Here Is What Is”. To dokument, w którym artysta prezentuje swoje metody pracy oraz sposób, w jaki podchodzi do procesu tworzenia. Po projekcji widzowie wezmą udział w panelu pt.: „Kim jest producent muzyczny?”. Spotkanie w Muzeum Miasta Gdyni poprowadzi Piotr Metz. O tym, jaką rolę we współczesnym przemyśle muzycznym pełni producent muzyczny opowiedzą: Leszek Biolik – muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, również wyróżniony „Człowiekiem ze Złotym Uchem” oraz Maciej Werk – założyciel i wokalista zespołu Hedone, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, ale przede wszystkim pomysłodawca i organizator Festiwalu Soundedit.

Drugie ze spotkań nosi tytuł: „Gwiazdy ze stolicy, cynicy z Wybrzeża”. Odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni, we wtorek 21 kwietnia, o godz. 18.30.
Będzie to dyskusja na temat różnic kulturowych oraz mentalnych. Różnic, jakie występują pomiędzy sceną trójmiejską, a resztą kraju w podejściu do działań́ artystycznych. Panel dotknie zatem nie tylko tematów muzycznych. Spotkanie prowadzić będzie Kamil Wicik, a udział wezmą: Grzegorz Brzozowicz – dziennikarz muzyczny, Jędrzej Kodymowski – wokalista, muzyk, kompozytor i instrumentalista, pochodzący z Gdyni, Michał Miegoń – gdyński animator sceny muzycznej oraz Adam Toczko – producent muzyczny, laureat nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”.

Następnie uczestnicy zostaną zaproszeni na koncert trójmiejskiego zespołu Kwiaty. W skład, którego wchodzą: Maja Andrzejewska (wokalistka), Kajetan Krzemieniewski (gitara), Paweł Przyborowski (gitara), Wojciech Chroboczyński (gitara basowa), Jacek Frąś (perkusja).

Wszystkie piosenki zespołu, to autorskie kompozycje, wykonywane w języku polskim. Muzyka Kwiatów jest na pograniczu gatunków, a członkowie inspirują się głównie muzyką psychodeliczną, shoegazem, sennymi klimatami rodem z serialu Twean Peaks i Angelo Badalamentim.

„Eno na Księżycu” – to tytuł trzeciego ze spotkań. Poniedziałek 11 maja, o godz. 19.00, w Gdyńskim Centrum Filmowym – sala Goplana.
Prowadzenie – Piotr Metz, w panelu udział wezmą: Maciej Polak – muzyk, kompozytor i miłośnik syntezatorów znany z analogia.pl, PinPark oraz Michał Jeziorski – trójmiejski muzyk związany z zespołami i projektami: Ptah, Spika, Miastofonia, Molto Delay. Spotkanie będzie poświęcone jednemu z najwybitniejszych producentów muzycznych na Świecie – Brian'owi Eno. Dyskusja toczyć się̨ będzie wokół albumu „Apollo" z 1983 r., który stał się̨ niekwestionowaną ikoną muzyki ambient. Integralna część spotkania, to nawiązanie do rozmowy, jaką przeprowadził Piotr Metz z B. Eno podczas Festiwalu Soundedit w 2016 r.

Po dyskusji widzowie będą mogli wysłuchać koncertu projektu Apollos. Wystąpią: Jakub Sokołowski oraz Michał Jeziorski. Ten pierwszy, to absolwent i wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Studia ukończył pod kierunkiem prof. Elżbiety Tarnawskiej. Zajmuje się głównie muzyką współczesną. Interesuje się również szeroko pojętą muzyką improwizowaną i współczesną klasyką. Michał Jeziorski już od wczesnych lat 80. zafascynowany był zarówno muzyką elektroniczną, jak i technologią wykorzystywaną do jej tworzenia. Współpracował z wieloma polskimi zespołami, występując z nimi na koncertach, nagrywając płyty oraz tworząc remiksy. Nagrywał również ilustracje muzyczne do filmów. Swoje płyty wydaje pod szyldem wytwórni Requiem Records. Obecnie zaangażowany w działalność legendarnego zespołu Molto Delay. Apollos to część większego cyklu kameralnych występów sygnowanych przez Festiwal Soundedit – „Fortepiany Wolności”.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: [email protected], tel. 58 527 49 08 (pon.–pt. godz. 8:00–15:00).
I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi! Zapraszamy do Gdyni!

Zdjęcia: mat. pras. organizatora

Powiązane Video Wszystkie video

Kasia Gacek-Duda i etnoflety - Rozmowy o muzyce
A. Vivaldi - Cztery pory roku: Zima
Fritz Wunderlich - "Dein ist mein ganzes Herz" z Das Land des Lächelns
Franciszek Schubert - Momenty muzyczne nr.3

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alesis GuitarLink Plus interfejs audio USB do gitary elektrycznej wraz z oprogramowaniem Guitar Rig 4 LE
Paiste PST 3 BAND 16″ talerze marszowe (para)
Toontrack EZX Twisted Kit biblioteka brzmie [EZdrummer, Superior Drummer] przygotowanych przy wsppracy Michaela Blaira i firmy Sontronics Microphones
BOSS DB-60 metronom

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl