Soundedit ’19 – Złota Jedenastka!

Przed nami 11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, czyli prawdopodobnie najlepiej wyprodukowanego święta muzyki na Świecie. Koncerty, spotkania z artystami, warsztaty i wiele innych wydarzeń zgromadzi w Łodzi fanów doskonałego brzmienia. Festiwal rozpocznie się w Klubie Wytwórnia już 24 października i potrwa cztery dni.

Nie zabraknie uroczystej Gali (sobota, 26 października), podczas której statuetka „Człowieka ze Złotym Uchem” trafi do rąk aż pięciu artystów. Wyróżnieni to: znany ze współpracy z Nickiem Cave'm australijski muzyk – Mick Harvey, odkrywca zespołu The Ramones – Craig Leon, producent Nirvany – Steve Albini, współzałożyciel i lider zespołu Lady Pank – Jan Borysewicz oraz piosenkarz i kompozytor – Stanisław Soyka.

Pierwszego dnia festiwalu (czwartek, 24 października) na scenie Klubu Wytwórnia od godz. 20:00 pojawią się dwa łódzkie zespoły: Moskwa i Blitzkrieg. Zespół Moskwa, prowadzony przez Pawła „Gumę” Gumolę występuje na punkowej scenie od ponad trzydziestu lat. Ma na koncie trzy albumy studyjne i kilka płyt/kaset demo. Najnowsze wydawnictwo grupy – „XXI wiek” miało premierę w 2019 r. Zimno falowy zespół Blitzkrieg zadebiutował w 1987 r. i koncertował do 1991 r. Niedawno grupa wznowiła działalność wydając reedycję płyty „Holy War” i przygotowując materiał na nowy minialbum.

Drugi koncertowy dzień Soundedit (piątek, 25 października) w Wytwórni rozpocznie o godz. 20:00 zespół Nitzer Ebb. Brytyjczycy, znani ze współpracy z wytwórnią Mute oraz kilkukrotnego supportowania Depeche Mode, powracają w oryginalnym składzie na jedyny koncert w Polsce. Następnie na scenie pojawi się zespół DAF (Deutsch Amerikanische Freundschaft), którego założyciele – Gabriel Delgado-López i Robert Görl – nazywani są: „ojcami chrzestnymi techno”. Na piątkowym afterparty zagrają: Zamilska i DJ NO.107.

26 października, czyli trzeciego dnia Festiwalu, jako pierwsza o godz. 19:00 na scenie Wytwórni pojawi się Misia Furtak – laureatka „Paszportu Polityki”, Fryderyka i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Dawniej frontmanka zespołu Très.B i solowego projektu Misia Ff. Po koncercie rozpocznie się wspomniana już uroczysta Gala wręczenia nagród „Człowieka ze Złotym Uchem”. Jeden z laureatów – Mick Harvey po otrzymaniu statuetki pozostanie na scenie i wykona przełożone na język angielski utwory francuskiego barda Serge’a Gainsbourga. Następnie koncert zagra Stanisław Soyka i jego wyjątkowi goście: Natalia Niemien oraz Czesław Mozil. Sobotnie afterparty to koncert Craiga Leona oraz występ z cyklu „Fortepiany Wolności” – Sokołowski i Jeziorski zagrają płytę „Apollo” Briana Eno.

Tegoroczny Festiwal Soundedit zakończy się w niedzielę (27 października). Będzie to dzień przeznaczony nie tylko dla doświadczonych miłośników dobrego brzmienia, ale również dzieci spragnionych zabawy i muzycznych wrażeń. O godz. 10:00 w małej sali Klubu Wytwórnia rozpocznie się Marchewkowy Poranek (wstęp wolny), podczas którego prowadzone będą warsztaty z budowania instrumentów i poszukiwania dźwięków. O godz. 11:00 utwory Lady Pank wykona składająca się z młodych muzyków grupa The Recyklofons. Poranek zakończy projekcja filmu „Jacek i Placek”. Festiwalowa niedziela będzie kontynuowana wieczorem. O godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z Janem Borysewiczem. Po spotkaniu zespół Lady Pank zagra na żywo muzykę do filmu o dwóch urwisach z Zapiecka.

Oczywiście, podczas Soundedit nie może zabraknąć warsztatów, wykładów i szkoleń z zakresu produkcji muzycznej. Organizatorzy Festiwalu nawiązali współpracę z kilkudziesięcioma firmami i instytucjami, producentami oraz realizatorami, którzy podzielą się fachową wiedzą i doświadczeniem związanym z realizacją nagrań, koncertów, sprzętem i oprogramowaniem. Szczegółowy plan wszystkich warsztatów, prezentacji i wykładów dostępny jest tutaj. Udział w nich jest darmowy, lecz wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Pozostały ostanie wolne miejsca!

Dla twórców i producentów odbędzie się specjalna sesja doradcza, zorganizowana przez stałych partnerów Soundedit: ZAiKS, ZPAV oraz STOART. Tu również chętni nie ponoszą żadnych kosztów, lecz wymagane są zapisy. Wszystko o konsultacjach, czyli ABC branży muzycznej znajduje się tutaj.

Przed i w trakcie trwania Festiwalu na seanse oraz spotkania autorskie zaprasza Kino Bodo. Szczegółowy program dostępny tutaj. Natomiast Radio Łódź już po raz czwarty współorganizuje plebiscyt skierowany do młodych wykonawców i zespołów – Soundedit Spotlight.

Organizatorzy Soundedit zapraszają na wystawę w galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego (ul. Piotrkowska 102). Ekspozycja poświęcona będzie 50. rocznicy wydania albumu „Abbey Road” zespołu The Beatles. Z tej okazji przygotowano również możliwość zrobienia sobie zdjęcia na najsłynniejszym przejściu Świata! Na wystawie – od 25.10 do 9.11 - będzie można obejrzeć kilka zdjęć i przedmiotów związanych z zespołem oraz słynnym studiem.
Festiwal Soundedit od jedenastu lat doskonale funkcjonuje, przede wszystkim dzięki wsparciu partnerów medialnych, technologicznych i współorganizatorów. Organizatorzy nie kryją zadowolenia, że dzięki podpisanej umowie z Łódzkim Centrum Wydarzeń, Soundedit ma zapewniony stabilny rozwój przez kolejne cztery lata.
Bilety i karnety na festiwalowe wydarzenia można kupić w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, [email protected]), w sieci salonów: Empik, Media Markt, Saturn oraz na stronach bilety24.pl i ticketmaster.pl. Bilety na koncert Lady Pank można nabyć wyłącznie za pośrednictwem serwisu bilety24.pl. Do wejściówki dla osoby dorosłej można dokupić bilet dla dziecka w cenie 5 zł. Ilość takich wejściówek jest limitowana.
I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 11. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

Zdjęcia: mat. pras. org.

Powiązane Video Wszystkie video

All Improvviso 2011
49 edycja Wratislavia Cantans
Improv Everywhere - Conduct Us
„Cicha noc” – Joanna Kulig i Zbigniew Wodecki

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Kołek do skrzypiec model złota kulka - palisander 4/4
Audio Technica ATH-M50x PB (38 Ohm) suchawki zamknite, edycja limitowana, purpurowe
T.Bone SC450 USB mikrofon studyjny
T.Bone SC400 mikrofon studyjny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl