Soundedit ’19 – Wprost w ramiona twe

Jedenasta edycja Festiwalu Soundedit to trzy dni muzycznego święta. Od 25 do 27 października w Klubie Wytwórnia w Łodzi odbędą się prelekcje, warsztaty, spotkania z artystami oraz unikatowe występy. Stanisław Soyka, który podczas uroczystej Gali odbierze statuetkę „Człowieka ze Złotym Uchem”, zaprosił wyjątkowych gości do udziału w swoim koncercie.

Natalia Niemen – osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej. Zarówno w tworzeniu dźwięków, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym soulem, rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim oraz muzyką cerkiewną. W sztukach pięknych ukochała sobie szczególnie włoski renesans, malarstwo prerafaelitów oraz dość szeroko pojęty modernizm.

Jest bowiem nie tylko wokalistką, altowiolistką, autorką muzyki i tekstów, ale także artystką sztuk plastycznych, w której to dziedzinie jest samoukiem. Z muzyką i sztuką związana jest od najmłodszych lat. Jednym z ostatnich dotychczasowych projektów Natalii są „Piosenki mojego dzieciństwa”. Jest to realizacja jednego z muzycznych marzeń artystki. Z towarzyszeniem wybornych muzyków jazzowych i rockowych śpiewa utwory wokalistów, do których słuchania zachęcał ją Czesław Niemen, jej tata.

Czesław Mozil – od lat tworzy i wykonuje trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka. Artysta określa swoją twórczość mianem „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”. Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna. Jest znany przede wszystkim jako lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. W 2008 r. wydał nakładem wytwórni Mystic debiutancki album, zatytułowany „Debiut”. Sześć tygodni po premierze płyta uzyskała status złotej, trzy miesiące później – platynowej, a ostatecznie – podwójnej platynowej.

Artysta wydał autobiografię „Nie tak łatwo być Czesławem”, z Acid Drinkers wykonał balladę Metalliki „Nothing Else Matters”, był jurorem w X Factor, współpracował jako dziennikarz z Eska Rock i Radiem Zet. Został wyróżniony nagrodą „Sojusznika roku” przez Kampanię Przeciw Homofobii.

Znamienici goście to nie jedyna niespodzianka, jaką przygotował Stanisław Soyka. W repertuarze pojawią się również utwory, które do tej pory wcale lub bardzo rzadko były wykonywane przez artystę na żywo. Będzie z to z pewnością piosenka Depeche Mode „Somebody” oraz utwór Nicka Cave’a „Into My Arms”.

- Zawsze podczas Soundedit staramy się robić rzeczy, których wcześniej nie było. Doskonale przyjęte koncerty z gośćmi specjalnymi Voo Voo i Raz, Dwa, Trzy tylko utwierdziły mnie w tym działaniu. Bardzo się cieszę, że Staszek Soyka, nasz tegoroczny laureat nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” przyklasnął pomysłowi i również przygotowuje wyjątkowy występ – powiedział Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit.


Stanisław Soyka wystąpi wraz z zespołem oraz gośćmi: Natalią Niemen i Czesławem Mozilem 26 października (sobota). Koncert odbędzie się w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, Łódź). Przed koncertem organizatorzy zapraszają na uroczystą Galę wręczenia nagród „Człowieka ze Złotym Uchem”. Soyka zostanie uhonorowany statuetką w uznaniu za „szczególną wrażliwość muzyczną oraz kunszt słowa”. Przed Galą wystąpią Misia Furtak oraz Mick Harvey.

W ramach 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit 25 października (piątek) w Wytwórni zagrają: Nitzer Ebb oraz DAF. 27 października (niedziela) od rana odbędzie się „Marchewkowy Poranek”, czyli zajęcia edukacyjne dla dzieci, koncert Recyklofons oraz projekcja animowanego filmu „Jacek i Placek”. Udział w poranku jest bezpłatny. Wieczorem, tego samego dnia festiwalowa publiczność spotka się z Janem Borysewiczem następnie Lady Pank zagra utwory z filmu „O dwóch takich, co ukradli Księżyc”. I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 11. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

Zdjęcia: mat. pras. org

Powiązane Video Wszystkie video

R. Schumann Trzy Romanse op 94
All Improvviso 2011
Witold Szalonek - Trzy szkice na harfę solo
49 edycja Wratislavia Cantans

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Source Audio SA 246 - One Series AfterShock Bass Distortion, efekt gitarowy
PWM Twardowski Romuald - Trzy etiudy-kaprysy na skrzypce solo
Audio Technica ATH-M50x PB (38 Ohm) suchawki zamknite, edycja limitowana, purpurowe
K&M 18865 ramiona proste do statywu ″Spider Pro″ (srebrne)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl