Soundedit ‘19 – Nowa edycja, nowa umowa, czyli muzyka, słowa i Gainsbourg

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych odbędzie się w Łodzi już po raz jedenasty. Łódzkie Centrum Wydarzeń podpisało z Festiwalem czteroletnią umowę (2019-2022). Dotychczas ogłoszono występy Nitzer Ebb oraz DAF. Grono laureatów nagrody "Człowieka ze Złotym Uchem" powiększa się o dwóch znamienitych artystów.

- Pierwsza dekada za nami. Myślę, że X edycja Soundedit była udanym podsumowaniem naszego festiwalowego dorobku. Nie zamierzamy spocząć na laurach. Dzięki temu, że Łódzkie Centrum Wydarzeń jest naszym partnerem, możemy kontynuować rozwój muzycznych inicjatyw. Podpisaliśmy nową, czteroletnią umowę o współpracy. Cieszymy się i dziękujemy za zaufanie! Taki kontrakt jest niczym zobowiązanie do nieustannego podnoszenia jakości wspólnych działań. Dlatego rozpoczniemy nowy projekt dokumentujący historię polskiej muzyki. Zaprezentujemy też oczywiście wielu wartościowych artystów, ale przede wszystkim rozwijać będziemy element edukacyjny Festiwalu – mówi Maciej Werk, dyrektor Soundedit.

W tym roku pierwsi ogłoszeni laureaci nagrody "Człowieka ze Złotym Uchem" to: Australijczyk – Mick Harvey oraz Stanisław Soyka. Nagrody zostaną rozdane podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 26 października (sobota) w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Galę uświetnią występy obu artystów. Stanisław Soyka planuje zaprosić do udziału w swoim koncercie znakomitych przyjaciół.

Mick Harvey na jedynym w tym roku koncercie w Polsce zagra utwory Serge'a Gainsbourga. Harvey to australijski multiinstrumentalista, producent i kompozytor. Występował m.in. z zespołami: Nick Cave and the Bad Seeds, Crime And The City Solution, The Birthday Party oraz The Boys Next Door. Produkował nagrania PJ Harvey, Nicka Cave'a, Rowlanda S. Howarda czy Anity Lane.

Od lat nie ukrywa swej miłości do twórczości Serge'a Gainsbourga. Wydał cztery albumy z własnymi interpretacjami muzyki i tekstów francuskiego piosenkarza. Ostatni z nich "Intoxicated Women" zawiera głównie duety z różnymi wokalistkami.

Stanisław Soyka to wokalista, instrumentalista, kompozytor. Już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości oraz jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu. Nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad trzydzieści albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Jego najnowsza płyta nosi tytuł "Muzyka i słowa Stanisław Soyka". Zostanie uhonorowany statuetką "Człowieka ze Złotym Uchem" w uznaniu za "szczególną wrażliwość muzyczną oraz kunszt słowa".

Sobotni wieczór otworzy wokalistka, basistka, autorka tekstów i kompozytorka – Misia Furtak. Laureatka "Paszportu Polityki", Fryderyka i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Dawniej frontmanka zespołu Très.B i solowego projektu Misia Ff. Niedawno ukazała się jej nowa płyta "Co przyjdzie?". Artystce na koncertach towarzyszy znakomity skład: współautorka trzech kompozycji na płycie i zarazem połowa duetu tęskno - Hania Rani (piano, wokal) oraz klarnecistka - Michalina Bieńko.

Główne wydarzenia tegorocznej edycji Festiwalu Soundedit odbędą się w klubie Wytwórnia w dn. 24-27 października 2019. 26 października (sobota) w ramach 11. edycji Festiwalu Soundedit wystąpią: Misia Furtak, Mick Harvey oraz Stanisław Soyka. Tego samego dnia odbędzie się uroczysta Gala wręczenia nagrody "Człowieka ze Złotym Uchem". Dotychczas otrzymało ją trzydziestu ośmiu krajowych i zagranicznych wybitnych producentów muzycznych. Natomiast 25 października (piątek) w Wytwórni zagrają: Nitzer Ebb oraz DAF.

Bilety na sobotę, podczas której wystąpią: Misia Furtak, Mick Harvey i Stanisław Soyka kosztują 111 pln. Bilety na piątek, podczas którego wystąpią: Nitzer Ebb oraz DAF również kosztują 111 pln. Można je nabyć w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, [email protected]) oraz w sieci salonów: Empik, Media Markt, Saturn.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 11. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!
 


 

Soundedit ’19 – Mick Harvey

Potrzeba było wielu lat, by Mick Harvey powrócił do projektu przekładu utworów Serge'a Gainsbourga na język angielski. Po ukazaniu się albumu "Delirium Tremens" nadszedł czas na finał serii - "Intoxicated Women". Artysta wystąpi podczas 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit na jedynym w 2019 r. koncercie w Polsce. Australijczyk otrzyma również nagrodę "Człowieka ze Złotym Uchem".

Płyta "Intoxicated Women" zawiera wiele duetów i piosenek napisanych przez Gainsbourga dla takich artystów jak: France Galle, Juliette Greco i Brigitte Bardot, a rozpoczyna się oszałamiającą wersją "Je T'aime (Moi non plus)", zatytułowaną "Ich Liebe Dich (Ich Dich Auch Nicht)". Płytę, czy raczej tom 4 poezji Gainsbourga zamyka utwór „Cargo Cult ", pochodzący z klasycznego albumu "Melody Nelson". Ten ostatni, jak dotychczas, album Australijczyka wydała kultowa wytwórnia Mute Records. Płyty z piosenkami Gainsbourga zyskały wyłącznie pozytywne opinie w prasie branżowej. The Guardian określił je jako "objawienie i radość".

Mick Harvey wystąpi podczas 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit na jedynym w tym roku koncercie w Polsce. Jego występ poprzedzi Galę wręczenia nagród "Człowieka ze Złotym Uchem". Artysta otrzyma także w tym roku statuetkę w uznaniu za "wybitne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej".

Harvey to australijski multiinstrumentalista, producent i kompozytor. Występował m.in. z zespołami: Nick Cave and the Bad Seeds, Crime And The City Solution, The Birthday Party oraz The Boys Next Door. Produkował nagrania PJ Harvey, Nicka Cave'a, Rowlanda S. Howarda czy Anity Lane.

- Po początkowych nagraniach do "Delirium Tremens", współproducent płyty - JP Shilo i ja kontynuowaliśmy wyszukiwanie duetów i kobiecych piosenek napisanych przez Serge’a Gainsbourga. Wiele z nich było dla mnie prawdziwym odkryciem, wielu nigdy wcześniej nie słyszałem. Znaleźliśmy również takie, które były w programach telewizyjnych i również zarejestrowaliśmy nasze wersje na "Intoxicated Women” – wspomina pracę nad płytą Mick Harvey.Przygotowanie albumów prezentujących dorobek francuskiego poety trwało wiele lat. Realizacja dwóch ostatnich albumów rozpoczęła się w roku 2015. Piosenki nagrywano w Australii i w Niemczech. Nad ostatecznym kształtem "Delirium Tremens" oraz "Intoxicated Women" czuwali producenci Toby Dammit (nagrywający z The Stooges, Residents) i Bertrand Burgalat (z francuskiej wytwórni Tricatel). Muzycznie Harveya wspierali m.in.: Glenn Lewis na basie i Hugo Cran na perkusji.

Mick Harvey wystąpi w łódzkim Klubie Wytwórnia 26 października (sobota) w ramach 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.
 

Soundedit ’19 – Misia Furtak

Wokalistka, basistka, autorka tekstów, kompozytorka i dziennikarka. Laureatka „Paszportu Polityki”, Fryderyka i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Dawniej frontmanka zespołu Très.B i solowego projektu Misia Ff. Za pracę z kwintetem Wojtka Mazolewskiego nagrodzona Złotą Płytą.

Zagrała kilkaset koncertów w całej Europie i Japonii, m.in. na festiwalach: The Great Escape, Liverpool Soundcity, Tallin Music Week, Europavox, MIDEM i wielu innych. 25 stycznia 2019 r. ukazał się jej nowy album pod tytułem „Co przyjdzie?" (wyd. Agora), który już teraz zbiera znakomite recenzje wśród polskich krytyków:

"Chropawe, ale delikatne gitary, minimalistyczne klawisze i smyczki, wewnętrznie pulsujący rytm, praktycznie bez użycia perkusji i piękny i, oczywiście, świadomy głos Misi tworzą album będący liryczną kroniką małej apokalipsy. Misia Furtak awansuje do ligii PJ Harvey, Feist i Cat Power." – Maciej Ulewicz, Vogue.pl;

"Jest na tej płycie (...) siła powiązana z subtelnością, ale przede wszystkim jest to płyta wielce intrygująca, jedna z takich, które nie dają spokoju." – Mirosław Pęczak, tygodnik „Polityka”;

"Misia (...) meandruje głosem, skacze po dźwiękach, wokalizuje w swój charakterystyczny sposób. (...) jej teksty to prawdziwe perełki. Wygląda na to, że 2018 jeszcze się nie skończył, a już mamy silnego kandydata na listę najlepszych płyt... przyszłego roku." – Michał Wieczorek, „Gazeta Magnetofonowa”.

Najnowszy singiel promujący płytę to „Pamięć”.- To jest płyta o zmianach. Zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli. O strachu przed nimi i ich nieodwracalnością, konieczności zadawania pytań, pragnieniu odroczenia katastrofy, próbie budowania szalup i nadziei, że mimo wszystko nie będziemy ich potrzebować – mówi o swoim najnowszym krążku Misia Furtak.

Artystce na koncertach towarzyszy znakomity skład: współautorka trzech kompozycji na płycie "Co przyjdzie?" i połowa duetu tęskno - Hania Rani (piano, wokal) oraz klarnecistka – Michalina Bieńko. Misia Furtak wystąpi podczas 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Koncert odbędzie się w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, Łódź) 26 października 2019 r. (sobota). 
 

Soundedit ’19 – Stanisław Soyka

Mówi się o nim „zwierzę muzyczne”. Ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Jest niezwykle charyzmatyczny i z łatwością podbija serca zgromadzonej publiczności. Uważa się za człowieka szczęśliwego. Docenia to, co już umie, ale fascynuje go możliwość dalszego rozwoju. Twierdzi, że z wiekiem muzyka sprawia mu jeszcze większą radość, którą chce się dzielić z słuchaczami.

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości oraz jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu. Nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad trzydzieści albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich kompozycji, lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i... nie tylko.

Na początku roku ukazała się płyta „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”. To pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź od piętnastu lat. Artysta muzycznie określa nowy album jako folk z przymrużeniem oka, ale – jak dodaje: Można na nim usłyszeć późne lata 70., rhythm & bluesa, wpływy reggae, a także po prostu – ballady.

Ten – w pełni autorski – album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery. To muzyczne wyznanie bez podrasowania. Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć: miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym, jaka do niej prowadziła droga – „Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych rodziców: „Mamulu, Tatulu”.

- Chciałem pokazać piękno świata, świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także, by te piosenki były dostępne dla każdego, kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja. I gdy będziecie Państwo jej słuchać, będzie mi miło móc tam Państwa spotkać. I być może usiąść wspólnie na muzycznej „Ławeczce” – mówi o nowej płycie S. Soyka.Artysta wystąpi podczas 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Koncert odbędzie się w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, Łódź), 26 października 2019 r. (sobota). Przed koncertem odbędzie się uroczysta Gala wręczenia nagród „Człowieka ze Złotym Uchem”. Artysta zostanie uhonorowany statuetką w uznaniu za „szczególną wrażliwość muzyczną oraz kunszt słowa”.

Powiązane Video Wszystkie video

Krzysztof Cugowski, Katarzyna Gacek-Duda - Nowa wieża Babel
Nowa Tradycja 2014 - Kapela Maliszów
Królestwo Beskidu - Cysorka (Nowa Tradycja 2015)
Stanisława Celińska, Bartek Wąsik & Royal String Quartet - Warszawa (T. Love)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Beyerdynamic obudowa suchawki prawa do DT990 PRO - nowa z demontau
Beyerdynamic obudowa suchawki lewa do DT990 PRO - nowa z demontau
Yamaha PSR SX 700 keyboard instrument klawiszowy
Yamaha PSR SX 900 keyboard instrument klawiszowy

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl