Soundbar czy kino domowe – co kupić do swojego salonu?

Chcesz polepszyć jakość dźwięku podczas oglądania filmów, meczów czy grania w gry na konsoli? Do wyboru są obecnie dwa rodzaje urządzeń, które na to pozwalają – soundbary oraz kina domowe. Czym się różnią i na co warto się zdecydować?

Soundbar do telewizora

Soundbar jest rodzajem urządzenia, które ma formę listwy wyposażonej we wbudowane głośniki. Jest on umieszczany pod telewizorem. Ponadto może on również współpracować z subwooferem, czyli z głośnikiem niskotonowym w zestawach jak 2.1.

Co lepiej wybrać do telewizora – soundbar czy kolumny głośnikowe? Zwykłe kolumny nie zapewnią aż tak szerokiej funkcjonalności jak soundbar. Wykorzystuje on technologie dźwięku przestrzennego jak Dolby Atmos i DTS: X, pozwala na wybór różnych trybów dźwiękowych, podbicie dialogów, umożliwia bezprzewodowy przesył danych przez Wi-Fi, Bluetooth, a to tylko parę przykładów jego możliwości.

Zestaw kina domowego

Z kolei kino domowe jest zestawem zbudowanym z osobnych głośników. Najczęściej stosowane są zestawy typu 5.1, które zawierają 5 kanałów i subwoofer. Większa liczba głośników daje przy tym możliwość uzyskania lepszego efektu przestrzennego. Dodatkowo w skład zestawu wchodzi amplituner. Z tego względu kino domowe zajmuje więcej miejsca niż soundbar i nie zawsze nada się do małych pomieszczeń.

Asortyment zestawów jest spory. Jaki zestaw kina domowego wybrać? Wszystko zależy już od indywidualnych potrzeb, ale też budżetu, ponieważ tego typu sprzęt jest droższy od soundbarów.

Funkcjonalność nowoczesnych kin domowych i soundbarów jest podobna. Również obsługują one technologie dźwięku przestrzennego, mogą wykorzystywać funkcje sieciowe i mogą być sterowane głosowo. Kino domowe często może być również rozbudowane o dodatkowe elementy, na przykład dodatkowe głośniki, odtwarzacz.

Kino domowe czy soundbar – co wybrać?

Każdy z tych sprzętów ma swoje zalety i wady, więc wybór odpowiedniego wariantu może być trudny. Na co zatem warto się zdecydować – soundbar czy kino domowe?

Soundbar na pewno sprawdzi się w mniejszych wnętrzach. Nie trzeba wtedy rozstawiać wielu kolumn, co oznacza też mniej kabli. Dobry soundbar może również zaoferować wysoką jakość dźwięku, a przy tym jest prosty w obsłudze.

Z kolei kino domowe będzie już zajmowało znacznie więcej miejsca. Zapewnia ono jednak lepszą jakość dźwięku ze względu na większą liczbę głośników. Z pewnością zadowoli więc kinomaniaków i melomanów. Warto jednak pamiętać o tym, że dobre kino domowe może być dość drogie, a najtańsze modele nie zapewniają najlepszego brzmienia.

Powiązane Video Wszystkie video

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Harman Kardon BDS 800 kino domowe Blu-ray 5.1, 2 lata Gw. PL
Harman Kardon AVR 141 + DVD18 + HKTS9 kino domowe 5.1
Harman Kardon AVR 141 + DVD18 + HKTS16 kino domowe 5.1
Harman Kardon BDS 700 kino domowe Blu-ray 5.1

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl