1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. Siódmy anioł (Teatr Powszechny w Łodzi - Mała Scena) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - Siódmy anioł (Teatr Powszechny w Łodzi - Mała Scena) - bilety

Siódmy anioł (Teatr Powszechny w Łodzi - Mała Scena) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-07-24, godz. 19:15
Miasto: Łódź
Miejsce: Teatr Powszechny w Łodzi - Mała Scena
Adres: Legionów 21,

Kategoria: SpektaklTeatr Powszechny w Łodzi - Mała Scena

Opis wydarzenia


"Siódmy anioł"

Sztuka, w oparciu o utwory poetyckie Zbigniewa Herberta, stawia pytania o kondycję człowieka w świecie, o istotę i sens człowieczeństwa, o ludzkie wzloty, upadki, ograniczenia, o nasze wielkie i małe czyny. Czym jest wiara, czym się przejawia, czy Bóg istnieje i kim dla nas jest? W spektaklu znajdą się wiersze najbardziej znane - "Homilia", tytułowy "Siódmy anioł" czy cykl "Brewiarzy" - oraz te nieco mniej popularne. Przedstawienie jest połączeniem słowa i muzyki, dialogów i monologów, tworzących nastrój rzeczywistości pozbawionej fundamentalnych wartości, jakimi warto się na co dzień kierować.
Sztukę reżyseruje Maciej Wojtyszko - jeden z najbardziej popularnych polskich reżyserów, który ma na swoim koncie ponad kilkadziesiąt realizacji, począwszy od teatralnych spektakli wg Thomasa Bernharda, Sławomira Mrożka i Witolda Gombrowicza, poprzez przedstawienia dla dzieci. W Teatrze Powszechnym w Łodzi reżyserował m.in "Wytwórnię piosenek". Wojtyszko jest autorem kilkunastu sztuk teatralnych. Do jego najbardziej znanych dramatów należą: Bambuko, Semiramida, Wznowienie, Żelazna konstrukcja, Bułhakow oraz Kraina kłamczuchów. Jako wybitny reżyser i dramatopisarz, a także twórca sztuk i przedstawień teatralnych Maciej Wojtyszko otrzymał wiele cennych odznaczeń m. in. Krzyż Oficerski i Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Nagrodę Prezesa Polskiego Radia i Telewizji I stopnia za spektakl Ostatnie dni Michaiła Bułhakowa, wyróżnienie za sztukę Grzechy starości w konkursie Teatru Telewizji na utwór dramatyczny, czy nagrodę za oryginalny tekst dramatyczny do osobiście wyreżyserowanego przedstawienia telewizyjnego Chryje z Polską.

„Siódmy anioł”
Scenariusz i reżyseria: Maciej Wojtyszko
Muzyka: Irina Blokhina
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Karolina Krawczyńska, Jarosław Dziedzic, Arkadiusz Wójcik, Paweł Jabłoński
Szczegóły wydarzenia »
Teatr Powszechny w Łodzi, Legionów 21, 91-069 Łódź

Lokalizacja: 51.776396, 19.450271


Wczytuję mapę...kategoria: Bilety na koncerty
Łódź

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl