1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. Siła Młodości "Aleksandra Hortensja Dąbek - Chopin Schumann"
ARTYKUŁ: Polecamy - Siła Młodości "Aleksandra Hortensja Dąbek - Chopin Schumann"

Siła Młodości "Aleksandra Hortensja Dąbek - Chopin Schumann"

szukaj w artykułach:

„Chapeau bas!, panowie, oto geniusz!” tak w 1831 roku o debiucie Fryderyka Chopina na lipskiej scenie pisał o trzy misiące młodszy od niego krytyk muzyczny i pianista Robert Schumann. Obaj artyści mieli wtedy niewiele ponad 20 lat.

Sukces publikacji sprawił, że o talencie naszego rodaka szybko dowiedziały się całe Niemcy a losy obu postaci miały przeciąć się od tamtego czasu jeszcze wiele razy. 187 lat po tamtych wydarzeniach, Robert spotyka się z Fryderykiem po raz kolejny. Wszystko za sprawą utalentowanej pianistki Aleksandry Hortensji Dąbek, której debiutancka płyta nagrana w Studiu Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i wydana nakładem wydawnictwa DUX ma dzisiaj swoją premierę.

Gdyby lipski debiut Chopina i sukces publicystyczny Schumanna miały miejsce dzisiaj to pochodząca z Krakowa artystka byłaby ich rówieśniczką.

Mimo swojego młodego wieku Aleksandra Dąbek ma na swoim koncie wiele znaczących osiągnięć. Koncerty w Polsce, Hiszpanii, Singapurze, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Estonii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czy na Węgrzech, niezliczona ilość nagród zdobytych na festiwalach oraz debiut w nowojorskiej Carnegie Hall oraz w wiedeńskiej sali Ehrbar Saal.

Płyta dostępna jest już w sprzedaży w sklepie DUX, a niebawem pojawi się w fizycznej oraz cyfrowej międzynarodowej dystrybucji.

www.dux.pl/schumann-chopin-muzyka-fortepianowa-dabek.html

Patronat nad płytą objęły: Dwójka – Polskie Radio, Radio Kraków, HI-FI i muzyka, Głos Seniora, Tygodnik Przegląd, Cameral Music, Stereolife, PKPZin oraz Longplay.pl


Autor: Jerzy Bryczek

Źródło: www.dw.com, materiały prasowekategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl