Seven Sharp

Kiedy 80 głosów łączy się w jednolitą całość, kiedy wzrasta potężnie lub rozpływa się z miękkością jedwabiu, porusza głęboko i wzbudza życiową radość.
Żywiołowy śpiew chóralny, to jest to co Seven Sharp prezentuje. Cztero- głosowy a czasami nawet ośmio-głosowy chór śpiewa po angielsku, duńsku i okazyjnie po szwedzku.
Repertuar rozciąga się szeroko poprzez rock, musical i jazz, przykładowo śpiewamy Beatlesów, Cohena, Queen oraz Wiehe. Wśród musicali wybraliśmy utwory takie jak np. Hair, Les Miserables, Phantom of the Opera, natomiast jazzowe przeboje pochodzą ze złotej epoki jazzu.
Chociaż Seven Sharp jest chórem rytmicznym zawiera również w swym repertuarze duńskie oraz szwedzkie pieśni i ballady, dawne i znane, które nabierają nowego życia i wyrazu przede wszystkim podczas ciekawych wydażeń muzycznych.

Wszechstronny dyrygent Erik Andersen jest dyrygentem chóru od 2002 roku. Jego działalność i doświadczenie muzyczne są bogate: od solisty operowego w
Duńskiej Operze Narodowej, gitarzysty rockowego i wokalisty w rockowym zespole Repeatles aż do kompozytora, dyrygenta, muzyka oraz coacha przy wielu zespołach teatralnych.
Obecnie, oprócz prowadzenia Seven Sharp, Erik Andersen koncentruje się na muzycznej edukacji, jako prywatny wokal-coach oraz jako chóralny dyrygent przy wyższych szkołach razem z pianistą Lasse Skov gaard, który jest również pianistą w Seven Sharp.

Przynależność
Seven Sharp jest aktywną częścią życia muzycznego lokalnie w województwie Rudersdal jak i również w innych częściach kraju. Wystąpi po raz pierwszy w Polsce w 2012 roku.

Niestety nie udało się.

O samej nazwie. Dlaczego przyjeliśmy nazwę Seven Sharp?
Nazwa chóru pochodzi z początku lat 90-tych kiedy członkowie zespołu starali się spotykać na próbach punktualnie o godz. 19.
Niestety nie udało się!
Seven Sharp rozpoczyna próby w czwartki o godz. 19.15.

Dodatkowe informacje o chórze Seven Sharp: www.rkf3460.dk/
Zdjęcia: Kjeld T. Hansen


Powiązane Video Wszystkie video

N?dznicy - s?uchaj, kiedy ?piewa lud
XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Etap III
XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Etap II
Steven Sharp Nelson - Moonlight - wiolonczela elektryczna

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Sharp PGD2870W projektor, rozd. - WXGA, jasność - 3,000, tech. - DLP, kontrast - 2,000:1
Dunlop 433P Ultex Sharp kostka gitarowa 2.0mm
Dunlop 433P Ultex Sharp kostka gitarowa 1.00mm
Dunlop 433P Ultex Sharp kostka gitarowa 1.14mm

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl