Seria "Łatwy ..." czyli nuty dla początkujących od wydawnictwa Contra

Nuty wydawane dzięki staraniom wydawnictwa Contra wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wielu początkujących instrumentalistów. Dobrane pod względem repertuaru pomogą szczególnie w pierwszych latach nauki gry na instrumencie. Zbiory opracowane przez Wydawnictwo dają dostęp do solidnej bazy utworów przez co pozwolą szlifować warsztat. Dzisiaj poświęcimy uwagę serii zaczynającej się od słowa Łatwy… 
W tej serii w katalogu Wydawnictwa znajdziesz nuty takie jak Łatwy Beethoven, Bach, Mozart, Chopin, Czajkowski. Moniuszko i wielu innych geniuszy muzycznych. Utwory zawarte w poszczególnych zbiorach to hity muzyki klasycznej - kwestia ta nie podlega dyskusji! Wystarczy, jeśli spojrzysz na spis treści każdego zbioru. Są to najważniejsze i często bardzo popularne utwory muzyki klasycznej, które każdy instrumentalista powinien znać. A jeśli będzie potrafił zagrać to plus dla niego :) Poszczególne utwory pozwalają bowiem ćwiczyć techniki pianistyczne, gitarowe czy skrzypcowe, rozwijać wiedzę muzyczną. Opanowanie języka muzycznego osiąga się przecież poprzez doświadczanie, czyli wykonawstwo. Dlatego warto od samego początku nauki gry na instrumencie grać utwory zaliczane do wybitnych dzieł muzyki klasycznej. A że sporo takich utworów w oryginale zostało napisanych w trudny i wymagający sposób, stąd każde dobre i jednocześnie proste opracowanie jest mile widziane i warto je mieć w swojej bibliotece. 
 
Ważne! Z nutami wydawnictwa Contra poradzi sobie każdy początkujący muzyk, który posiada już pewną bazę umiejętności. Musicie wiedzieć, że z pewnością nie są to nuty na pierwsze lekcje gry na instrumencie - opracowania są łatwe, ale mają dosyć bogatą fakturę. 
 
Co charakteryzuje nuty z serii Łatwy…? 
Seria zawiera nuty wydane na fortepian lub keyboard, gitarę i skrzypce. Zostały pogrupowane w logiczny sposób według kompozytorów oraz według epok (na skrzypce tylko wg. epok). Dzięki temu kupujący nuty instrumentalista ma w jednym miejscu bogaty repertuar do ćwiczenia. Czy pomyśleliście jak bardzo pozwala to zaoszczędzić czas? Ominą CIę żmudne poszukiwania wybranego utworu z danej epoki czy repertuaru wybranego kompozytora. Lubisz barok? Wybierasz nuty Łatwy barok i masz w jednym miejscu 40 utworów z tej epoki:) Oto one:

Łatwy barok - nuty na gitarę klasyczną (fingerpicking) z tabulaturamiŁatwy barok - nuty na skrzypce z fortepianem Łatwy barok - nuty na fortepian lub keyboard dla początkujących
 
 
A gdyby tak komuś zamarzył się Boccherini i chciałby zagrać na fortepianie jego “Menuet z Kwintetu smyczkowego” to znajdzie go w nutach Łatwy Klasycyzm. A oprócz tego ma dostęp do efektownej choć łatwej wersji “Dla Elizy” i 38 innych ciekawych i znanych utworów z tej epoki. 

 
Łatwy klasycyzm - nuty na gitarę klasyczną (fingerpicking) z tabulaturamiŁatwy klasycyzm - nuty na skrzypce z fortepianem Łatwy klasycyzm - nuty na fortepian lub keyboard dla początkujących
 

Wielcy Mistrzowie w łatwych opracowaniach

Co Wy na to, by przed rozpoczęciem praktyki utworów danego kompozytora lekko przybliżyć jego sylwetkę? Dobrze jest dowiedzieć się kim był autor utworu, który właśnie ćwiczysz. W naszej księgarni popularnością cieszy się pozycja Bach, Beethoven i inne chłopaki. Książka napisana została w sposób humorystyczny, przez co na długo zapada w pamięci - a o to przecież chodzi w nauce :) Jest świetna na początek przygody z muzyką klasyczną. Dlatego zdradzimy Wam kilka jej fragmentów i zestawimy z nutami z serii Łatwy… Mamy cichą nadzieję, że taki zestaw odczaruje wkraczającym w świat muzyki klasycznej trudne zmagania z instrumentem i dzięki temu początkujący instrumentalista z przyjemnością sięgnie po utwory danego kompozytora czy epoki.

Vivaldi

Jako pierwszy Vivaldi, na którego w dzisiejszych czasach zapewne mówiono by “Marchewka” - ze względu na jego intensywny kolor włosów :)

Vivaldi uczył się na księdza i w końcu nim został, choć przebrnął przez wszystkie stopnie święceń kapłańskich zabrało mu prawie dziewięć lat. Nawet gdy otrzymał pełne święcenia, rzadko odprawiał mszę. Twierdził, że uniemożliwia mu to słabe zdrowie- cierpiał na astmę. Niektórzy biografowie wolą wierzyć, że nigdy nie był w stanie odprawić całej mszy za jednym zamachem, ponieważ zawsze pędził zanotować jakiś temat muzyczny, który mu przyszedł do głowy.

Łatwy Vivaldi - nuty na fortepian lub keyboard dla początkujących Łatwy Vivaldi - nuty na gitarę klasyczną (fingerpicking) z tabulaturami

Haendel

Pewnego dnia, kiedy miał około dziesięciu lat, pomaszerował z ojcem do pałacu księcia, który życzył sobie więcej loków i małego podstrzyżenia z tyłu. Kiedy ojciec zajęty był cięciem, chłopiec zawędrował do kaplicy, gdzie stały organy. Zapominając o dobrych manierach, zaczął grać jeden z utworów z wyćwiczonych na strychu. Na szczęście książę się nie pogniewał, przeciwnie - obiecał ojcu lekcje muzyki dla chłopca.

Łatwy <a href='/artykul/jerzy-fryderyk-haendel-13.html' img_src='/foto/image.php?width=120&image=art_13_1.jpg' class='withtooltip' >Haendel</a> - nuty na fortepian lub keyboard dla początkujących Łatwy Haendel - nuty na gitarę klasyczną (fingerpicking) z tabulaturami

Czajkowski

Czajkowski był jednym z tych mazgajowatych, uczuciowych facetów. Nade wszystko lubił porządnie sobie popłakać. Jeśli nie mógł płakać, pochliptywał. Sprawiało to, że czuł się lepiej.

Łatwy Czajkowski- nuty na fortepian lub keyboard dla początkujących Łatwy Czajkowski - nuty na gitarę klasyczną (fingerpicking) z tabulaturami

Jesteście ciekawi co jeszcze posiadamy z tej serii w naszej księgarni? Kliknijcie >>> TUTAJ

Powiązane Video Wszystkie video

Od smyka do muzyka - Nuty
Wojciech Kilar, Walc z filmu Tr?dowata
TheThreeX, czyli muzyczny crossover
Fistful of Dollars - Kremer, Igudesman & Joo

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN T.Pulpit na nuty, orkiestrowy
Hercules BS118BB pulpit na nuty
Gewa (708220) Futera na trbk/statyw pod nuty
Hercules BS 030BB pulpit na nuty

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl