1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej!
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej!

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej!

szukaj w artykułach:
fot. mat. prasowe

Czwarty wieczór Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej, na który zapraszamy w piątek 18 maja o godzinie 19:00 do Ratusza Staromiejskiego - Muzeum Historii Szczecina przy ul. Księcia Mściwoja II 8 nosi niezwykły tytuł "Bohemian rhapsody – Czeska lutnia".

Za sprawą wybitnego artysty, lutnisty Jana Čižmář, absolwenta Royal College of Music w Londynie i Konserwatorium Królewskiego w Hadze poznamy całe spektrum instrumentów od mandory do gitary po przez lutnie i teorbę. Tego wieczoru w zabytkowych wnętrzach Ratusza zabrzmi muzyka solowa z lokalnych archiwów centralnej Europy, a wśród nich dzieła anonimowe, kompozycje Johna Dowlanda i Sylwiusa Leopolda Weissa.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze przybycie!

Między Niebem a Ziemią - muzyka z kręgu Dworu Wiedeńskiego XVII i XVIII wieku to niezwykłe spotkanie z muzyką Giovanniego Battista Bononciniego, Johann Joseph Fuxa, Antonio Caldary, Tomaso Albinoniego w wykonaniu wybitnego greckiego kontratenora Nicholasa Spanosa i doskonałego wiedeńskiego zespołu Pandolfis Consort pod kierunkiem Elżbiety Sajki-Bachler. Na to niezwykłe wydarzenie zapraszamy 19 maja o godzinie 18:00 do Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętej Trójcy w Szczecinie, ul. Energetyków 8.

Karnety, bilety i szczegółowe informacje na stronie organizatora Festiwalu – Fundacji Akademia Muzyki Dawnej – www.famd.pl.fot. mat. prasowe


kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl