SCENA MŁODYCH WARSZAWSKIEJ OPERY KAMERALNEJ: THE YOUNG WIFE

11 i 12 października 2013 roku o g. 19.00 Warszawska Opera Kameralna w ramach Sceny Młodych wystawi operę The Young Wife (Młoda mężatka). Autorką opery jest Katarzyna Brochocka, a reżyserem Adam Biernacki. Libretto zostało napisane na podstawie powieści "Z pamiętników młodej mężatki" Gabrieli Zapolskiej przez Katarzynę Brochocką. Spektakl zostanie pokazany w języku angielskim, z polskimi napisami.

„Do czego zdolna jest kobieta uwięziona w pułapce przedwczesnego małżeństwa?
Poślubiona dla posagu niefrasobliwa Margaret na kartach pamiętnika wyjawia sekrety swojego nieszczęśliwego pożycia, zmagań z oschłym mężem, jego rozchichotaną „przyjaciółką” i własnymi wstydliwymi pragnieniami. Publiczność staje się powiernikiem protagonistki zmuszonej na własnych błędach nauczyć się życia w świecie dalece odbiegającym od jej wyobrażeń.
Libretto tej monodramatycznej opery komicznej na sopran i fortepian napisała kompozytorka, która dokonała także jego tłumaczenia na język angielski. Siedemnaście arii uzupełnionych interludiami oddaje różnorakie stany emocjonalne bohaterki: rozkosz, przygnębienie, podejrzliwość, histerię czy napady śmiechu – czasem balansując na granicy parodii. „Partytura wprowadza atmosferę złowieszczego post-romantycznego preludium, by następnie, dodając wpływy współczesne, stworzyć humor i patos dla publiczności XXI wieku.” (J. Robert Williams, DC Theatre Scene). Utwór został nagrodzony na międzynarodowym konkursie Flourish Opera Competition (Londyn 2012). Światowa premiera opery odbyła się w 2013 roku w Waszyngtonie podczas Capital Fringe Festiwal; utwór zdobył tam nagrodę publiczności (Pick of the Fringe Award for Best Musical & Opera).”
Katarzyna Brochocka, Adam Biernacki


Katarzyna Brochocka (ur. 1982)
THE YOUNG WIFE (MŁODA MĘŻATKA)


Libretto
Katarzyna Brochocka
na podstawie powieści "Z pamiętników młodej mężatki" Gabrieli Zapolskiej

Reżyseria - Adam Biernacki
Scenografia - Joanna Jaśko-Sroka

Wykonawcy:
Margaret - Courtney Kalbacker
Katarzyna Brochocka – fortepian

Bilety w cenie 25 zł w kasie biletowej WOK. 


Warszawska Opera Kameralna
Warszawska Opera Kameralna jest instytucją muzyczną o ponad 50-letniej historii. Została założona w 1961 roku przez Stefana Sutkowskiego, późniejszego wieloletniego Dyrektora Naczelnego i Artystycznego. Obecnie Dyrektorem Naczelnym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Jerzy Lach, a funkcję Dyrektora Artystycznego pełni Ruben Silva. Repertuar Opery Kameralnej cechuje ogromna różnorodność muzycznych stylów i form prezentowanych dzieł: od średniowiecznych misteriów, poprzez opery wczesnego i późnego baroku, opery klasyczne, XVIII-wieczne pantomimy, opery Rossiniego, Donizettiego, po sceniczne dzieła współczesne, spośród których kilkanaście powstało na zamówienie Warszawskiej Opery Kameralnej. Artyści Opery z powodzeniem wykonują również muzykę kameralną, oratoryjną i symfoniczną różnych epok. Od 1986 roku Warszawska Opera Kameralna występuje we własnym teatrze, mieszczącym się w zabytkowym budynku z 1775 roku przy al. Solidarności 76b. Siedziba Opery, o kameralnym wnętrzu z doskonałą akustyką, wpisana jest do rejestru zabytków Warszawy. W skład zespołu artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej wchodzą dyrygenci, soliści, dwie orkiestry – Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej i Zespół Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense oraz chór. Sztandarowym i najważniejszym przedsięwzięciem artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Festiwal Mozartowski w Warszawie. Warszawska Opera Kameralna jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Powiązane Video Wszystkie video

Erik Satie - Gnossienne No.1 - Seth Ford-Young
Forever Young - Gregorian
Jesus Christ Superstar - Gethsemane
Georges Bizet - Habanera - Maria Callas

Instrumenty i sprzęt muzyczny

DTS Scena 300/500 reflektor PC
Gibson SGJ Series Cherry Satin 2013 gitara elektryczna
Gibson Les Paul Standard 2013 Premium Plus HB gitara elektryczna
Gibson Les Paul Standard 2013 Premium Birdseye TS gitara elektryczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl