RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓW NA SPEKTAKL RED BULL FLYING BACH!

Tomislav Moze
Unikalne show łączące klasyczne dźwięki Jana Sebastiana Bacha i współczesny fenomen tańca breakdance – zespół Flying Steps - zawita po raz pierwszy do Polski! Spektakl Red Bull Flying Bach, który wprawia w zachwyt widzów na całym świecie, będzie miał w Polsce dwie odsłony - 15 i 16 października w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży.

Red Bull Flying Bach to międzynarodowy spektakl muzyczno-taneczny, który łamie schematy zarówno w tańcu breakdance, jak i muzyce klasycznej. Czterokrotni mistrzowie świata breakdance, grupa Flying Steps, kreatywnie odtwarza „Dobrze temperowany klawesyn” Jana Sebastiana Bacha. Ich hip-hopowe akrobacje dopełniają melodie wielkiego kompozytora, przełamując granice pomiędzy muzyką poważną, a sztuką miejską.


„Każdy tancerz reprezentuje dokładnie to, co zostało zapisane na pięciolinii. Odzwierciedlamy każdy głos fug Bacha. Jeden tancerz reprezentuje wysokie tony, drugi obrazuje tony pośrednie, z kolei basy zostały przypisane trzeciemu tancerzowi. W ten sposób dosłownie ucieleśniamy istotę muzyki Bacha” – komentuje Vartan Bassil, autor choreografii i lider grupy Flying Steps.

Dyrektorem artystycznym Red Bull Flying Bach jest uznany pianista, dyrygent i reżyser operowy – Christoph Hagel. W pracy nad spektaklem zajął się analizą i przekładem struktury muzycznej twórczości Bacha tak, aby była zrozumiała dla tancerzy Flying Steps. Wspólnie z tancerzami zdobył renomowaną nagrodę za pracę w dziedzinie muzyki klasycznej „ECHO Klassik Sonderpreis 2010”.


fot. Alfred Jargen Westermeyer

Bilety na spektakle 15 i 16 października są już dostępne w sprzedaży w czterech kategoriach cenowych:
Kategoria I – 120 zł
Kategoria II – 90 zł
Kategoria II – 60 zł
Kategoria IV – 45 zł

Można je nabyć za pośrednictwem strony www.redbullflyingbach.pl lub www.eventim.pl


***
Historia w tle spektaklu, to opowieść o konflikcie pojawiającym się między grupą b-boyów i wkraczającą na ich teren baleriną. Przepaść dzielącą sztukę uliczną i taniec klasyczny nie pozwala na nawiązanie nici porozumienia między tancerzami do momentu, w którym jeden z b-boyów zakochuje się w baletnicy. Spektakl jest opowieścią o różnicach, jakie dostrzega potencjalny odbiorca w pomyśle na połącznie twórczości Jana Sebastiana Bacha z kulturą breakdance. Jednak przy głębszym poznaniu można zauważyć, że tak jak balet i breakdance, tak Bacha i hip-hop łączy podobna wrażliwość, precyzja i zamiłowanie do sztuki.

Więcej informacji o projekcie oraz bilety dostępne na: www.redbullflyingbach.pl


fot. Incite Images

Powiązane Video Wszystkie video

Flying Steps - Red Bull Flying Bach - Eurowizja 2011
Andrew Lloyd Webber - High Flying Adored
King Crimson - Prelude: song of the gulls
Klasyczne Brzmienia - 57 motywów, 33 kompozytorów

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Epiphone Korina Flying V EB gitara elektryczna
Gibson Flying V EB gitara elektryczna
Gibson Flying V CH gitara elektryczna
Epiphone Flying V futerał do gitary

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl