RUSZA JESIENNA TRASA KONCERTOWA MŁODEJ POLSKIEJ FILHARMONII

Już po raz piąty Młoda Polska Filharmonia – orkiestra młodzieżowa działająca jako projekt Fundacji Zwierciadło – rusza w trasę koncertową. Trzydziestu dziewięciu młodych, wybitnie uzdolnionych muzyków zagra w październiku koncerty w Kaliszu, Częstochowie, Krakowie i Warszawie. Orkiestra pod batutą Adama Klocka wystąpi w repertuarze klasycznym. Młodzi muzycy wykonają koncert skrzypcowy Manuela Marii Ponce, koncert fortepianowy A-dur KV 488 Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Trzy utwory w dawnym stylu” Henryka Mikołaja Góreckiego i Symfonię I op. 21 Ludwiga van Beethovena.
Gościnnie z orkiestrą wystąpią Emanuel Salvador – wybitny skrzypek, koncertmistrz portugalskiej Orquestra do Norte oraz Rozalia Kierc – bardzo obiecująca czternastoletnia pianistka, która mimo młodego wieku, ma już na swoim koncie liczne międzynarodowe nagrody.
Jesienną trasę koncertową Młodej Polskiej Filharmonii zainauguruje koncert w Filharmonii Kaliskiej, który odbędzie się 10 października 2013 roku, w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Bursztynowy Szlak” MULTIMEDIA AMBER ROAD FESTIVAL. Kolejne koncerty odbędą się w Filharmonii Częstochowskiej, w ramach IX Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana, w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Już po raz piąty rusza trasa koncertowa Młodej Polskiej Filharmonii. Cieszymy się, że po wrześniowych przesłuchaniach konkursowych udało się uzupełnić skład orkiestry o kolejnych, bardzo utalentowanych młodych muzyków. Poziom przesłuchań był naprawdę bardzo wysoki. Tym razem zagra z nami oraz poprowadzi warsztaty znakomity, młody portugalski skrzypek Emanuel Salvador. Będziemy także współpracować z niezwykle utalentowaną,  czternastoletnią pianistką, Rozalią Kierc. Pod tym względem tegoroczna jesienna trasa MPF jest inna od poprzednich, wprowadzamy bowiem element promocji utalentowanych, młodych polskich muzyków w roli solistów. W programie tegorocznej trasy koncertowej rzadko wykonywany Koncert skrzypcowy Manuela Ponce, Koncert fortepianowy A-dur KV 488 W.A. Mozarta a po przerwie I Symfonia C-dur L. van Beethovena. Pamiętając o jubileuszu 80-lecia urodzin, wykonamy także „Trzy utwory w dawnym stylu” Henryka Mikołaja Góreckiego.
Adam Klocek

Młoda Polska Filharmonia odbywa trasy koncertowe dwa razy w roku. Latem młodzi muzycy występują w koncertach plenerowych z repertuarem lżejszym – orkiestrowymi aranżacjami przebojów muzyki popularnej, trasy jesienne to wyłącznie repertuar klasyczny z udziałem uznanych solistów krajowych i zagranicznych. Wszystkie koncerty Młodej Polskiej Filharmonii cieszą się niezwykłą popularnością.

„Młoda Polska Filharmonia to projekt Fundacji Zwierciadło, który doskonale wpisuje się w idee promowane w całej Grupie Zwierciadło. Naszą ambicją jest wyszukiwanie nieprzeciętnie zdolnych młodych ludzi i promowanie ich talentu, przez stwarzanie im możliwości dalszego rozwoju. Możliwość grania w orkiestrze zamieniamy w umiejętność grania w orkiestrze. Podczas warsztatów nasi stypendyści doskonalą się pod okiem zarówno najlepszych muzyków w Polsce, jak i światowych koncertmistrzów. Owocem tej pracy są trasy koncertowe w filharmoniach w całej Polsce i pięknych plenerach. Rezultat – naszych koncertów podczas ostatnich 4 tras wysłuchało prawie 20 tysięcy miłośników dobrej muzyki. To najlepsza recenzja naszego projektu” – mówi Tamara Surman, prezes Fundacji Zwierciadło.
Młoda Polska Filharmonia od początku swojej działalności jest wspierana przez przedstawicieli środowiska muzycznego. Jako pierwszy poparł tę niezwykłą inicjatywę światowej sławy kompozytor Zbigniew Preisner, tworząc specjalnie dla młodych muzyków utwór na pierwszą trasę koncertową MPF. Projekt wspierają także Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Marita Albán Juárez, Robert Kubiszyn, Aga Zaryan, Magda Navarette, Kayah. Młodych artystów ceni również Grzegorz Turnau – orkiestra kameralna Młodej Polskiej Filharmonii w kwietniu tego roku towarzyszyła muzykowi i grupie Zakopower podczas wspólnego koncertu w Sali Kongresowej w Warszawie.

HARMONOGRAM JESIENNYCH KONCERTÓW MPF:

10.10. (czwartek) Kalisz
godz. 19.30, Filharmonia Kaliska, w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Bursztynowy Szlak” MULTIMEDIA AMBER ROAD FESTIVAL

11.10. (piątek) CZĘSTOCHOWA
godz. 19.00, Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana w ramach IX Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana

13.10. (niedziela) KRAKÓW
godz. 18.00, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego

14.10. (poniedziałek) WARSZAWA
godz. 20.00, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Szczegółowe informacje o koncertach: www.mpf.zwierciadlo.pl

IDEA PROJEKTU MŁODEJ POLSKIEJ FILHARMONII:

Młoda Polska Filharmonia to jedyna w Polsce orkiestra dotowana z prywatnych funduszy. Tworzą ją najbardziej utalentowani uczniowie szkół muzycznych II stopnia w wieku 14-23 lat, wybrani podczas ogólnopolskich przesłuchań w 2011 r. oraz 2013 r. Obecnie część z nich to studenci akademii muzycznych.

Celem organizatora przedsięwzięcia – Fundacji Zwierciadło – jest m.in. popularyzacja muzyki poważnej wśród młodzieży oraz motywacja młodych artystów do pracy i wzbogacania swoich doświadczeń. Młoda Polska Filharmonia jest pionierskim projektem tworzonym przez zespół profesjonalistów, umiejętnie łączącym względy artystyczne, oczekiwania publiczności oraz wymogi edukacji muzycznej. Przedsięwzięcie ma charakter społecznie odpowiedzialny – jego celem jest między innymi upowszechnienie muzyki poważnej w szerokich kręgach odbiorców oraz wspieranie, promowanie i inicjowanie przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych o unikalnej wartości.
Dotychczas, w ramach czterech tras koncertowych, Młoda Polska Filharmonia dała 17 koncertów w najlepszych salach Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy i Częstochowy, które łącznie z koncertami plenerowymi obejrzało prawie 20 tysięcy osób. Wysoki poziom orkiestry zapewniają warsztaty i zajęcia pod kierunkiem najlepszych muzyków z Polski i zagranicy. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest wybitny muzyk Adam Klocek, pełniący obowiązki szefa Filharmonii Kaliskiej, a od 2012 roku będący także dyrektorem artystycznym Filharmonii Częstochowskiej. Prowadził większość orkiestr symfonicznych w Polsce. Krzysztof Penderecki uważa go za jednego z najbardziej obiecujących dyrygentów młodej generacji.Powiązane Video Wszystkie video

Sand Animation do muzyki Henryka Wieniawskiego
100 lat Orkiestry Symfonicznej Filharmonii ?ódzkiej - flash mob
DUX1303 Double Clarinet Concertos
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Rockcase RC 10604R B/SB futera do gitary elektrycznej typu Les Paul
Stagg PB85 BKP LBK koncertowa awa do pianina
Optima (661606) struna do cytry Cytra koncertowa Stal 1220 - d′
Optima (661608) struna do cytry Cytra koncertowa Stal 1220 - e

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl