1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. Rozpoczyna się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Opus 966
ARTYKUŁ: Aktualności - Rozpoczyna się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Opus 966

Rozpoczyna się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Opus 966

szukaj w artykułach:
Rozpoczyna się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Opus 966. To konkurs, który nie ma swojego odpowiednika w Polsce i na świecie. Jego uczestnicy muszą bowiem skomponować utwór złożony z... 966 znaków muzycznych! Dotychczas w ramach I i II edycji powstało prawie 50 takich kompozycji.

W tym roku na zgłoszenia młodych twórców czekamy do 30 kwietnia 2015 roku. Szczegółowe informacje o regulaminie, nagrodach i jurorach, a także laureatach minionych edycji można znaleźć na stronie www.opus966.pl.

Opus 966 pierwszy i jedyny konkurs dla młodych kompozytorów, organizowany w Poznaniu z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Patronują mu: Prezydent Miasta Poznania i Arcybiskup Metropolita Poznański.

Przed młodymi twórcami stawiane jest wyjątkowe zadanie - skomponowania utworu nawiązującego do Chrztu Polski i tradycji muzyki chrześcijańskiej, składającego się z... 966 znaków muzycznych. Ich prace ocenia Jury pod przewodnictwem wybitnego polskiego kompozytora Pawła Łukaszewskiego.

Podczas ogłoszenia wyników, nagrodzone utwory są wykonywane przez Poznański Chór Kameralny pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Vis Artis z siedzibą w Poznaniu.


Opus 966, edycja 2014, Poznański Chór Kameralny Bartosza Michałowskiego, fot. B. Seifert


Opus 966, laureaci, jury edycji 2014, fot. B. Seifert


kategoria: Aktualności
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl