RODZINNE MATINÉE: Opowieści o Witku i Władku z muzyką w tle

Muzyka klasyczna jest zbyt dynamiczna, aby więzić dzieci w fotelach. Zapraszamy na cykl koncertów, w czasie których najmłodsi nie tylko posłuchają muzyki i poznają historię instrumentów, ale przede wszystkim nie będą do niczego zmuszani. Wysoki poziom artystyczny tych zajęć powoduje, że są one interesujące także dla dorosłych. Jednym słowem – Rodzinne Matinée, czyli sobotnie przedpołudnia z muzyką klasyczną i rozrywkową, wzbogacone o elementy zabawy, opowieści z zakresu historii muzyki i instrumentarium. Wymyśliła je Izabela Kosowska, dyrektor CKK – „Muzyka klasyczna jest pełna ekspresji. W czasie naszych spotkań pozwolimy dzieciom tę ekspresję wyrażać. Nie będziemy ich zmuszać do pozostawania na krzesłach” – zapowiedziała Izabela Kosowska i jak na razie dotrzymuje słowa.


24.11, godz. 11.00:
Opowieści o Witku i Władku z muzyką w tle

Wszystkie dzieciaki mniejsze i większe zapraszamy na spotkanie z polską muzyką współczesną. Tym razem opowiemy o Witku i Władku, czyli o dwóch genialnych polskich kompozytorach współczesnych: Witoldzie Lutosławskim i Władysławie Słowińskim. Śpiewać, opowiadać i bawić się z wami będą Karina Skrzeszewska i Zdzisław Smucerowicz. Przyjdziecie, prawda?

Karina Skrzeszewska – Polka i Greczynka w jednym, a do tego właścicielka przepięknego sopranu, laureatka Złotej Maski. Od 2008 roku solistka Opery Bytomskiej.

Zdzisław Smucerowicz – niepoważnie poważny kompozytor, organista i pedagog. Cóż dodać więcej?


Powiązane Video Wszystkie video

David Gilmour - High Hopes - w klasycznym sk?adzie?
Era - Ameno
Willa Weber – „Fairies”
Od smyka do muzyka - D?wi?k i muzyka

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
AN Drodowski Mirosaw ″Muzyka Dawna″ ksika na gitar solo
PWM Stachak T., Tomera-Chmiel I., Florek L. - Nasza muzyka 4. Podrcznik do ksztacenia suchu i rytmiki dla czwartej klasy szkoy muzycznej I stopnia

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl