Recital skrzypcowy w Filharmonii Wrocłąwskiej

25.11.2012, niedziela, godz. 18:00
Sala koncertowa Filharmonii
Recital skrzypcowy – laureaci Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H.W. Ernsta i K. Szymanowskiego

Wykonawcy:
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H.W. Ernsta i K. Szymanowskiego

Na początku XIX wieku niewielu skrzypków mogło równać się z Niccoló Paganinim. Na pewno należał do nich Czech Heinrich Wilhelm Ernst. Podziwiał on włoskiego wirtuoza i był niezwykle zdeterminowany, by poznać tajniki jego gry. Najważniejszym w karierze Ernsta stał się koncert, który odbył się w 1837 roku w Marsylii, gdzie stanął w szranki z samym mistrzem. Po zakończeniu pojedynku zdania słuchaczy były podzielone. Część z nich za doskonałość techniczną przyznała palmę pierwszeństwa włoskiemu skrzypkowi, inni zaś za muzykalność nie szczędzili pochwał Ernstowi.

Takiej ocenie poddani są również uczestnicy III Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H.W. Ernsta i K. Szymanowskiego, który będzie się odbywał w dniach 19–24 listopada we Wrocławiu. Konkurs organizowany jest przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Szymanowskiego. Stopień zainteresowania i wysoki poziom wykonawczy poprzednich edycji sprawiły, że konkurs pretenduje do Światowej Federacji Międzynarodowych Konkursów Muzycznych z siedzibą w Genewie. Przesłuchania odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych: do osiemnastego i trzydziestego drugiego roku życia, a przewodniczy im prof. Bartosz Bryła. Przesłuchania ostatniego etapu, podczas których finaliści II kategorii zaprezentują się w jednym z wybranych koncertów skrzypcowych, odbędą się w sali koncertowej Filharmonii Wrocławskiej. Dzień później, podczas koncertu laureatów, usłyszymy zwycięzców Konkursu w repertuarze na skrzypce solo.

Powiązane Video Wszystkie video

Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Chanelle Bednarczyk - Szalone Dni Muzyki
M. Shinohara - Kassouga
L. Liebermann - Sonata na flet i fortepian

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alesis Recital Pro pianino cyfrowe
Alesis Recital pianino cyfrowe
JamHub BedRoom przenone studio nagra / sala prb
Gibson Les Paul Standard 2012 Plus DB gitara elektryczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl