Recital fortepianowy Yulianny Avdeevy

27.05.2012
Niedziela, godz. 18:00
Sala koncertowa Filharmonii
Recital fortepianowy Yulianny Avdeevy
Program:

J.S. Bach – Uwertura francuska h-moll BWV 831
F. Chopin – Barkarola Fis-dur op. 60, Scherzo b-moll op. 31
W. Rihm – Klavierstück nr 5 „Tombeau”
M. Ravel – Sonatina
S. Prokofiew – II Sonata d-moll op. 14


Decyzja jury XVI Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina wywołała wśród krytyków i publiczności gwałtowne emocje. Po ogłoszeniu wyników zawrzało od komentarzy. Niemniej zaskoczona była sama zainteresowana, laureatka I miejsca – Yulianna Avdeeva. Rosyjska pianistka nie należała do faworytów publiczności, a jej gra podzieliła Polaków na dwie przeciwstawne frakcje. Zwolennicy artystki docenili jej „fenomenalny warsztat i sugestywny typ ekspresji” oraz dojrzałość podpartą dużym doświadczeniem estradowym.
Avdeeva rozpoczęła naukę gry na fortepianie mając zaledwie pięć lat, następnie uczyła się w Specjalnej Szkole Muzycznej im. Gnessinych w Moskwie, a jej pierwszą i stałą przez kolejne lata nauczycielką była Elena Ivanova. Po ukończeniu tej szkoły zdecydowała się studiować w Rosyjskiej Akademii Muzycznej w Moskwie w klasie prof. Wladimira Troppa, następnie w Szwajcarii u prof. Konstantina Scherbakova w Züricher Hochschule der Künste, gdzie od 2006 roku jest jego asystentką. Od 2008 roku studiuje w prestiżowej Międzynarodowej Akademii Pianistycznej Lake Como. Avdeeva jest tryumfatorką LXI Konkursu w Genewie i laureatką wielu międzynarodowych konkursów dla młodych pianistów: I nagrody w Konkursie im. Carla Czernego w Pradze, Grand Prix I Ogólnorosyjskiego Otwartego Konkursu „New Names” w Moskwie, I nagrody w V Konkursie „Arthur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy, I nagrody w XII Konkursie „A.M.A. Calabria” we Włoszech oraz I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, II nagrody w Konkursie w Bremie w Niemczech, II nagrody w IV Konkursie Kompozytorów Hiszpańskich w Madrycie. Od wczesnego dzieciństwa podróżowała po świecie, koncertując w ponad trzydziestu krajach. Jej ogromny repertuar składa się z koncertów fortepianowych, muzyki kameralnej i recitali solowych, obejmuje utwory począwszy od baroku do muzyki współczesnej.

Powiązane Video Wszystkie video

Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
M. Shinohara - Kassouga
L. Liebermann - Sonata na flet i fortepian
J.S.Bach - Fantasia i eigene Improvisation zu beginn - Damian Szewczyk - fortepian

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alesis Recital Pro pianino cyfrowe
Alesis Recital pianino cyfrowe
JamHub BedRoom przenone studio nagra / sala prb
Gibson Les Paul Standard 2012 Plus DB gitara elektryczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl