1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Ratusz „zmieni się” w operę
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Ratusz „zmieni się” w operę

Ratusz „zmieni się” w operę

szukaj w artykułach:
Melomani i miłośnicy muzyki operowej będą mieli powody do zadowolenia. Rusza kolejna edycja Festiwalu Musica Classica. Impreza odbędzie się 15 i 16 sierpnia. Na scenie, usytuowanej na dziedzincu słupskiego ratusza, pojawi się czołówka polskich solistów i solistek operowych, która wykona pieśni i ballady z repertuaru Stanisława Moniuszki. Nie zabraknie także artystów słupskiego Nowego Teatru im. Witkacego.

Nie słabnie zainteresowanie kulturą wysoką wśród słupszczan. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Agencja Promocji Regionalnej „Ziemia Słupska” wraz z miastem Słupsk po raz kolejny zorganizuje festiwal Musica Classica. – To już czwarta edycja festiwalu Musica Classica i po raz drugi zostanie zorganizowany w okolicach ratusza – przypomina Jacek Szuba, prezes APR Ziemia Słupska.

Festiwal w ubiegłym roku był częścią Święta Ryby i Święta Miasta, jednakże taka formuła nie do końca odpowiadała melomanom, którzy woleli bardziej wziosłą atmosferę. – Wsłuchując się w głosy, które do nas docierały, postanowiliśmy przenieść imprezę na dziedziniec ratuszowy. Mamy nadzieję, że uda nam się, zachowując formę plenerowego wydarzenia artystycznego, sprawić, że będzie ono jednocześnie bardzo kameralnym i niezapomnianym widowiskiem – zapewnia prezes Szuba.

Pierwszego dnia na scenie, zostanie wystawiony spektakl „Wakacje z Moniuszką”, w którym to usłyszymy pieśni i ballady znanego artysty w reżyserii dyrektora artystycznego festiwalu Janusza Monarchy. Wystąpią m.in.: Wojciech Dyngosz, który ujął już słupską publiczność brawurowym wykonaniem Duetu Kotów Gioacchino Rossiniego czy Przemysław Borys, tenor, laureat wielu prestiżowych nagród. Na scenie pojawi się także sam Janusz Monarcha, którego bas baryton można usłyszeć na deskach opery wiedeńskiej. Drugiego dnia scenę przejmą artyści Nowego Teatru im. Witkacego, którzy zaprezentują kultowy broadwayowski musical „Cabaret”. Spektakl opowiada o romansie amerykańskiej piosenkarki i gwiazdy kabaretu oraz brytyjskiego pisarza, wplecioną w atmosferę ostatnich dni Republiki Weimarskiej.

Spektakle rozpoczynają się od godziny 19. Honorowy patronat nad całym muzycznym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Słupska Maciej Kobyliński.
Bilety dostępne w cenie 35 zł. Istnieje możliwość nabycia karnetu ( 2 dni-60zł) lub wejścia grupowego ( min. 20 osób, wówczas cena wynosi 30zł/os.).kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl