1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. RADIOWA DWÓJKA ZAPRASZA NA WYJĄTKOWE TRANSMISJE Z FESTIWALU KATOWICE KULTURA NATURA 2018 W NOSPR
ARTYKUŁ: Aktualności - RADIOWA DWÓJKA ZAPRASZA NA WYJĄTKOWE TRANSMISJE Z FESTIWALU KATOWICE KULTURA NATURA 2018 W NOSPR

RADIOWA DWÓJKA ZAPRASZA NA WYJĄTKOWE TRANSMISJE Z FESTIWALU KATOWICE KULTURA NATURA 2018 W NOSPR

szukaj w artykułach:

Tegoroczna, czwarta już edycja święta przede wszystkim muzyki poważnej, ale również jazzu rozpoczęła się 11 maja i potrwa do 20 maja. W najbliższym tygodniu Program 2 Polskiego Radia, patron medialny wydarzenia, zaprasza na dwie wyjątkowe transmisje z siedziby NOSPR.

Jak co roku program Festiwalu otwarty jest na wszystkie epoki historyczne i gatunki. Również jak co roku w Katowicach wystąpią światowej klasy muzycy, którzy są gwarancją wykonań najwyższej próby. Każda edycja imprezy ma swój motyw przewodni. W tym roku dyrektor artystyczny festiwalu i NOSPR Alexander Liebreich zaproponował hasło „Dziecięctwo”.

Program 2 Polskiego Radia wyemituje w środę 16 maja koncert znakomitego chóru RIAS Kammerchor z Berlina pod dyrekcją Justina Doyle’a. W programie angielskie barokowe i renesansowe pieśni religijne z epoki Tudorów, w tym utwory takich kompozytorów, jak: Peter Philips, Richard Dering, William Byrd, Philippe de Monte, Henry Purcell i Thomas Tallis.

Początek transmisji w audycji Magdaleny Łoś „Filharmonia Dwójki” o godz. 19.30. W przerwie Rozmowa Anny Skulskiej z Januszem Gregorowiczem z RIAS Kammerchor i Aleksandrem Liebreichem.

Z kolei w piątek 18 maja w tej samej audycji (godz. 19.30-21.30) recital fortepianowy norweskiego wirtuoza Leifa Ove Andsnesa. W programie: Carl Nielsen – Chaconne op. 32; Jean Sibelius – Björken op. 75 nr 4; Impromptu op. 97 nr 5; Rondino op. 68 nr 2; Der Hirt op. 58 nr 4; Romance Des-dur op. 24 nr 9; Ludwig van Beethoven – Sonata fortepianowa d-moll op. 31 nr 2 Burza; Franz Schubert – Zwei Scherzi D 593; Jörg Widmann – Idyll and Abyss; Franz Schubert – Drei Klavierstücke D 946.

W przerwie rozmowa Klaudii Baranowskiej z Leifem Ove Andsnesem oraz Beaty Stylińskiej z muzykologiem Marcinem Trzęsiokiem.

Program 2 Polskiego Radia jest patronem medialnym Festiwalu Katowice Kultura Natura.kategoria: Aktualności
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl