RADIOWA DWÓJKA RELACJONUJE PRZESŁUCHANIA ELIMINACJI XVIII KONKURSU CHOPINOWSKIEGO

Rozpoczynają się eliminacje do XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W dniach 12–23 lipca w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie 152 pianistów z całego świata – w tym 16 Polaków – będzie ubiegać się o tytuł jednego z osiemdziesięciu uczestników Konkursu Chopinowskiego. Przebieg przesłuchań szczegółowo zrelacjonuje na antenie i w mediach społecznościowych radiowa Dwójka – współorganizator Konkursu Chopinowskiego.

XVIII Konkurs Chopinowski, przełożony z roku 2020 na rok 2021 ze względu na pandemię COVID-19, odbędzie się w dniach 2–23 października. W jury eliminacji zasiadają: Ludmił Angelov, Philippe Giusiano, Alberto Nosé, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, John Rink, Marta Sosińska-Janczewska, Wojciech Świtała, Stefan Wojtas i Dina Yoffe. Od 12 lipca wysłuchają oni prezentacji ponad 150 pianistów z całego globu.

Wszystkie przesłuchania będą transmitowane online w aplikacji mobilnej Chopin Competition (IOS, Android), na stronie Chopin2020.pl, kanale Chopin Institute na YouTube oraz w aplikacji Smart TV w telewizorach marki Samsung.

Radiowa Dwójka, współorganizator Konkursu Chopinowskiego, omówi dokładnie przesłuchania na swojej antenie, stronie www.dwojka.polskieradio.pl i w mediach społecznościowych. Już w poniedziałek 12 lipca pierwsze podsumowanie – o godz. 17.00. Potem od wtorku do piątku codziennie dwa podsumowania – o godzinie 10.00 i o godzinie 17.00. W sobotę „studio chopinowskie” w godz. 17.00–19.00, a w niedzielę 15.00–17.00. Podobnie – z wyjątkiem soboty 24 lipca – będzie w przyszłym tygodniu. Występy pianistów skomentują: Andrzej Sułek i Marcin Majchrowski w pierwszym tygodniu (12–18 lipca), a Róża Światczyńska i Klaudia Baranowska w następnym (19–25 lipca).

Patronami medialnymi XVIII Konkursu Chopinowskiego są Polskie Radio i Polskie Radio Chopin.

***
Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Powiązane Video Wszystkie video

Maxim Vengerov - Koncert specjalny podczas XIV konkursu im. H. Wieniawskiego 2011
Nowa Tradycja 2014 - Kapela Maliszów
Młody Muzyk Roku: Paweł Stępień - flet
Młody Muzyk Roku: Marta Żak - fortepian

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Ibanez AS 73 TGF ARTCORE gitara elektryczna
Sennheiser eW 145 G3 zestaw bezprzewodowy
PWM Cofalik Antoni - Wybr etiud wirtuozowskich na skrzypce
AN Drodowski Mirosaw ″Gitara z tabulatur- tradycyjne standardy amerykaskie″ ksika

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl