1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. Pułapki basowe - zastosowanie oraz funkcjonalność
ARTYKUŁ: Polecamy - Pułapki basowe - zastosowanie oraz funkcjonalność

Pułapki basowe - zastosowanie oraz funkcjonalność

szukaj w artykułach:

Pułapki Basowe to produkt, który zdecydowanie warto rozważyć, gdy budowane jest nowe studio, sala prób lub jakiekolwiek inne pomieszczenie, gdzie słyszymy różnego rodzaju dźwięki. Fale o różnej częstotliwości potrafią zaburzyć harmonogram pracy i efekt końcowy. Warto zadbać o odpowiednią akustykę już na wczesnym etapie zaopatrując się w produkty Bass Trap. Duża liczba projektantów traktuje je już nie tylko jako dodatek zwiększający jakość nagrań, ale obowiązkowy element każdego studia.


Jak zrobić pułapki basowe?

Wielu ludzi zastanawia się jak zrobić Pułapki basowe. Jednak gra nie jest warta świeczki gdy sprawdzimy ich ceny. Bardziej opłaca się kupić już gotowe pułapki, które sprawdzą się w lokalu, jeżeli zależy Ci na redukcji pojawiających się sporadycznie dudnień. Zmniejszają efekt fal stojących, co w dłuższej perspektywie przekłada się na znaczną poprawę jakości nagrań. Podczas pracy z dźwiękiem profesjonaliści spotykają się z niekorzystnymi jego zakolorowaniami. Produkty zamówione w odpowiedniej ilości sprawią, że unikniesz wszystkich możliwych negatywnych skutków, a Twoje nagrania Cię usatysfakcjonują.

Gdzie montować pułapki basowe Bass Trap?

Bass Trap’y przeznaczone są do montażu szczególnie w rogach pomieszczeń. Najlepszym rozwiązaniem jest zapełnienie całego rogu od podłogi do sufitu. Wtedy możemy być pewni, że element spełni swoje zadanie i posłuży, jako pomocnik w każdej sytuacji nagraniowej. Jeżeli uznamy, że nawet to nie wystarczy, możemy skorzystać z dodatkowej możliwości. Zaawansowane studia nagraniowe używają ich pokrywając szczeliny pomiędzy ścianą a sufitem.

Skorzystanie z tego rozwiązania pozwala uniknąć negatywnych zabarwień dźwięku. Wygłuszanie pomieszczenia to jeden z ważniejszych aspektów tworzenia jakichkolwiek ścieżek dźwiękowych. Niezależnie od tego, czy nagrywamy podcast, muzykę, instrumenty, czy materiały wideo – pułapki basowe wydobędą z dźwięków jeszcze lepsze barwy, przez co odbiorcy chętniej będą później konsumować treści.

Estetyka pułapek basowych – Czy da się pogodzić funkcjonalność z wyglądem?

Funkcjonalność Bass Trap nie podlega dyskusji, o czym przekonali się projektanci, twórcy i producenci. Pewnie zastanawiasz się jeszcze nad efektem wizualnym, jaki mogą wywołać wspomniane produkty. Mnogość dostępnych wzorów i kolorystyki sprawia, że każdy znajdzie wizualizację odpowiadającą jego poczuciu gustu. Nawet, gdy w wyobraźni już dawno zarysowała się szczegółowa wizja. Jedyne, co wystarczy zrobić, to przekuć ją w rzeczywistość zamawiając dopasowane produkty.

Łagodzenie wszechobecnego basu staje się konieczne, jeżeli chcemy uzyskać nieskazitelny i idealny efekt. W kompozycji z pozostałymi elementami studia i sprzętem o wysokiej jakości stworzymy materiały, które wzbudzą satysfakcję – nie tylko naszą, ale ludzi, którzy będą słuchali ścieżek dźwiękowych.

Standardy wzrastają z biegiem lat, co motywuje do polepszenia warunków swojej pracy. Coraz więcej osób pozwala sobie na poświęcenie części środków na nowy sprzęt lub wyposażenie lokalu. Łatwy montaż sprawi, że dogonisz swoją konkurencję poświęcając jedynie kilka chwil.kategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl