1. Start
  2. Artykuły
  3. Płyty
  4. Publikacja nutowa Karola Lipińskiego
ARTYKUŁ: Płyty - Publikacja nutowa Karola Lipińskiego

Publikacja nutowa Karola Lipińskiego

szukaj w artykułach:

W ramach programu „Muzyczny Ślad” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Kultury Dwór Artusa w partnerstwie z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną wydało publikację nutową, obejmującą cztery dotychczas niewydane utwory wybitnego polskiego skrzypka i kompozytora – Karola Lipińskiego: Fantazja i wariacje op. 33 na motywach z opery Krakowiacy i górale J. Stefaniego oraz 3 Polonezy op. 9: nr 1 A-dur, nr 2 e-moll, nr 3 D-dur. Autorami wszystkich opracowań są: jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków – prof. Konstanty Andrzej Kulka, propagator muzyki polskiej – prof. Andrzej Wróbel oraz Piotr Wróbel. Wydawnictwo dostępne jest bezpłatnie.

Wspomniane utwory zostały włączone do obowiązkowego programu Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im Karola Lipińskiego organizowanego przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, którego kolejna, piąta już edycja przewidziana jest na 2019 rok. Wszyscy potencjalni młodzi wirtuozi skrzypiec, ich pedagodzy oraz środowiska muzyczne mają możliwość dostępu do materiałów i odkrycia niewątpliwych walorów tych kompozycji. Dzięki temu przedsięwzięciu na nowo będzie można mówić o obecności muzyki Karola Lipińskiego na estradach międzynarodowych.

Informacje na temat wydawnictwa znajdują się na stronach internetowych: www.artus.torun.pl, www.tos.art.pl, gdzie publikacja dostępna jest do pobrania w wersji elektronicznej.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.kategoria: Płyty
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl