1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. Pszczoły i grom w oddali | Riku Onda
ARTYKUŁ: Aktualności - Pszczoły i grom w oddali | Riku Onda

Pszczoły i grom w oddali | Riku Onda

szukaj w artykułach:
Riku Onda
Pszczoły i grom w oddali
Seria z Żurawiem
Data premiery: 12.03.2020
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wuj.pl


Liryczna opowieść o ludzkim geniuszu i potędze muzyki
Trwają przesłuchania do międzynarodowego konkursu pianistycznego w japońskim Toshigae. Dotychczas żaden z kandydatów nie zachwycił jurorów. Kolejnym uczestnikiem jest Jin Kazama, nikomu nieznany młody pianista z rekomendacją od jednego z największych wirtuozów fortepianu. Jego występ nie tylko wpłynie na przebieg konkursu, lecz także odciśnie głębokie piętno na życiu bohaterów tej historii… Pszczoły i grom w oddali to wielowątkowa powieść z galerią fascynujących postaci. Dwudziestoletnia uczestniczka konkursu Aya – niegdyś genialne dziecko fortepianu – wraca na scenę po śmierci matki. Masaru Carlos, Peruwiańczyk japońskiego pochodzenia, po wielu latach odnajduje osobę, dzięki której w dzieciństwie zapałał miłością do muzyki. Akashi – pracownik sklepu muzycznego – startuje w konkursie, by udowodnić coś sobie i innym.
W książce Riku Ondy, przepełnionej pięknymi opisami muzyki, splatają się losy wszystkich postaci, na jaw wychodzą kolejne fakty z ich przeszłości, a napięcie rośnie w miarę zbliżającego się rozstrzygnięcia konkursu.
Na podstawie powieści Pszczoły i grom w oddali w 2019 roku powstał film z udziałem Andrzeja Chyry Listen to the Universe w reżyserii Kei Ishikawy. Utwory opisywane w książce można odsłuchać w serwisie Spotify.

Wszechświat rozbrzmiewa muzyką! Riku Onda zabiera nas za kulisy – widzimy profesjonalnych pianistów walczących o akceptację, sławę i ten jeden moment muzycznej perfekcji. Pszczoły i grom w oddali to opowieść o poszukiwaniu własnej drogi w rytm klasycznych melodii Bacha, Mozarta i Chopina.
Agata Czapkowska, honbon.pl


Riku Onda (wł. Nanae Kumagai) urodziła się w Aomori w 1964 roku. Studiowała na Uniwersytecie Waseda w Tokio. Zadebiutowała w na początku lat 90-tych XX wieku. Laureatka wielu japońskich nagród literackich, między innymi Nagrody Eijiego Yoshikawy dla debiutujących autorów i Hon’ya Taishō przyznawanej przez japońskich księgarzy. Jej powieści doczekały się licznych adaptacji filmowych i telewizyjnych. Za Pszczoły i grom w oddali autorka otrzymała prestiżową Nagrodę Naoki w 2017 roku.


kategoria: Aktualności
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl