PRZESŁUCHANIA DO PARTII SOLISTYCZNYCH OPERY "COSMOCANTO"

Teatr Napięcie (Łódź) zaprasza na przesłuchania uzupełniające do partii solistycznych nowopowstającej opery na temat mocy kosmicznej harmonii pt.: "Cosmocanto".

POSZUKUJEMY ŚPIEWAKÓW Z GŁOSAMI

TERMIN PRZESŁUCHAŃ

3 października 2011, godz. 16:00 – 20:00

MIEJSCE PRZESŁUCHAŃ

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź, ul. Zachodnia 54/56

WYMAGANIA

 

PROGRAM PRZESŁUCHAŃ

Przesłuchanie będzie składało się z dwóch etapów. Na pierwszym etapie należy zaprezentować 1-2 dowolne arie operowe a capella (mile widziane arie barokowe lub z oper współczesnych). Drugi etap polega na zaprezentowaniu fragmentu opery "Cosmocanto". Osoby zgłaszające się na przesłuchanie otrzymają nuty opery na 2 dni przed terminem przesłuchań.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia zawierające życiorys artystyczny prosimy kierować na adres: [email protected]. Na zgłoszenia czekamy do 2-10-2011.

 

PODSTAWOWE INFORMACJE

O PROJEKCIE OPERY "COSMOCANTO"

"Cosmocanto" to spektakl dwuaktowy z muzyką Cezarego Kurowskiego, tworzony wedle wszelkich prawideł gatunku operowego. W warstwie fabularno-muzycznej "Cosmocanto" balansuje między tonalnym porządkiem kosmosu i dysharmonijnymi czarnymi dziurami. Akcja osnuta jest wokół intergalaktycznych podróży, a jej głównym napędem są dążenia głównych bohaterów do harmonizowania wektorów kosmosu za pomocą niezwykłej fali dźwiękowej, zwanej "Cosmocanto". Biorąc pod uwagę kanwę opowieści (uwzględniającą barokowe, pitagorejskie i orfickie konteksty), realizowana przez nas opera już u źródeł kształtowana jest jako opowieść o doskonałym śpiewie.

Prapremiera planowana jest na przełomie stycznia i lutego 2012 r. (bierzmy pod uwagę możliwość nieznacznego przesunięcia terminu). W skład realizatorów "Cosmocanto" wchodzą zarówno twórcy na stałe związani z teatrem operowym (np. dyrygent Michał Kocimski, czy scenograf Ryszard Kaja), jak również twórcy, którzy dopiero zaczynają przygodę z operą. Zespół spektaklu liczył będzie docelowo ok. 50 osób.

"Cosmocanto" to dzieło o charakterze non profit i pro publico bono, dlatego też do udziału w nim zapraszamy szczerych pasjonatów wokalistyki, pragnących stworzyć bardzo ważne dla rozwoju gatunku operowego wydarzenie. Spektakl tworzone jest wedle klarownej reguły, iż niezależnie od wkładu pracy i funkcji, wszyscy członkowie zespołu (w tym także gł. realizatorzy, tacy jak dyrygent, czy kompozytor) pracują nad przygotowaniem projektu bez honorariów autorskich.

Zachęcamy do posłuchania uwertury do "Cosmocanto" dostępnej pod linkiem:

http://soundcloud.com/teatr_napiecie/cezary-kurowski-uwertura-opery

[Słuchając utworu weź proszę pod uwagę, że jest to robocze odtworzenie nut przez program komputerowy, a więc bez właściwej dla finalnej realizacji dynamiki i interpretacji.]

WIĘCEJ O OPERZE "COSMOCANTO"

http://cosmocanto.wordpress.com/
http://www.facebook.com/cosmocanto

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
A. Vivaldi - Lato, Burza na akordeonie
Danielle de Niese - Thy hand Belinda... When im laid - Purcell
Królestwo Beskidu The BESKID TANGO - TANGO BESKIDU

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Digitech JamMan Solo Looper Pedal efekt gitarowy
Tatarek 12V/2A zasilacz niestabilizowany
Phonic MWT48 zasilacz 16.8A * 2AC 500mA, 16.8VA
Soundcraft TEAD-48-121000VT zasilacz 12V 1A do Compact 4.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl