1. Start
  2. Artykuły
  3. Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły
  4. PRZESŁUCHANIA DO PARTII SOLISTYCZNYCH OPERY "COSMOCANTO"
ARTYKUŁ: Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły - PRZESŁUCHANIA DO PARTII SOLISTYCZNYCH OPERY "COSMOCANTO"

PRZESŁUCHANIA DO PARTII SOLISTYCZNYCH OPERY "COSMOCANTO"

szukaj w artykułach:

Teatr Napięcie (Łódź) zaprasza na przesłuchania uzupełniające do partii solistycznych nowopowstającej opery na temat mocy kosmicznej harmonii pt.: "Cosmocanto".

POSZUKUJEMY ŚPIEWAKÓW Z GŁOSAMI

  • Sopran (zakres skali: b-c3)
  • Mezzosopran (a - g2)
  • Alt (g-e2)
  • Tenor (A-h1),
  • Baryton (rozszerzony w dole, tj.: F/G-g1)

TERMIN PRZESŁUCHAŃ

3 października 2011, godz. 16:00 – 20:00

MIEJSCE PRZESŁUCHAŃ

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź, ul. Zachodnia 54/56

WYMAGANIA

  • wykształcenie - minimum średnie muzyczne
  • umiejętność czytania nut a vista

 

PROGRAM PRZESŁUCHAŃ

Przesłuchanie będzie składało się z dwóch etapów. Na pierwszym etapie należy zaprezentować 1-2 dowolne arie operowe a capella (mile widziane arie barokowe lub z oper współczesnych). Drugi etap polega na zaprezentowaniu fragmentu opery "Cosmocanto". Osoby zgłaszające się na przesłuchanie otrzymają nuty opery na 2 dni przed terminem przesłuchań.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia zawierające życiorys artystyczny prosimy kierować na adres: teatrnapiecie@gmail.com. Na zgłoszenia czekamy do 2-10-2011.

 

PODSTAWOWE INFORMACJE

O PROJEKCIE OPERY "COSMOCANTO"

"Cosmocanto" to spektakl dwuaktowy z muzyką Cezarego Kurowskiego, tworzony wedle wszelkich prawideł gatunku operowego. W warstwie fabularno-muzycznej "Cosmocanto" balansuje między tonalnym porządkiem kosmosu i dysharmonijnymi czarnymi dziurami. Akcja osnuta jest wokół intergalaktycznych podróży, a jej głównym napędem są dążenia głównych bohaterów do harmonizowania wektorów kosmosu za pomocą niezwykłej fali dźwiękowej, zwanej "Cosmocanto". Biorąc pod uwagę kanwę opowieści (uwzględniającą barokowe, pitagorejskie i orfickie konteksty), realizowana przez nas opera już u źródeł kształtowana jest jako opowieść o doskonałym śpiewie.

Prapremiera planowana jest na przełomie stycznia i lutego 2012 r. (bierzmy pod uwagę możliwość nieznacznego przesunięcia terminu). W skład realizatorów "Cosmocanto" wchodzą zarówno twórcy na stałe związani z teatrem operowym (np. dyrygent Michał Kocimski, czy scenograf Ryszard Kaja), jak również twórcy, którzy dopiero zaczynają przygodę z operą. Zespół spektaklu liczył będzie docelowo ok. 50 osób.

"Cosmocanto" to dzieło o charakterze non profit i pro publico bono, dlatego też do udziału w nim zapraszamy szczerych pasjonatów wokalistyki, pragnących stworzyć bardzo ważne dla rozwoju gatunku operowego wydarzenie. Spektakl tworzone jest wedle klarownej reguły, iż niezależnie od wkładu pracy i funkcji, wszyscy członkowie zespołu (w tym także gł. realizatorzy, tacy jak dyrygent, czy kompozytor) pracują nad przygotowaniem projektu bez honorariów autorskich.

Zachęcamy do posłuchania uwertury do "Cosmocanto" dostępnej pod linkiem:

http://soundcloud.com/teatr_napiecie/cezary-kurowski-uwertura-opery

[Słuchając utworu weź proszę pod uwagę, że jest to robocze odtworzenie nut przez program komputerowy, a więc bez właściwej dla finalnej realizacji dynamiki i interpretacji.]

WIĘCEJ O OPERZE "COSMOCANTO"© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl