PRZED WIELKIM KONKURSEM RECITAL CHOPINOWSKI (Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga) - bilety

ZAMÓW BILET ONLINE » Termin: 2021-09-21, godz. 18:30 Miasto: Kielce Miejsce: Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga Adres: Żeromskiego 12,
Kategoria: Koncert

Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga

Opis wydarzenia

Filharmonia Świętokrzyska zaplanowała w swoim repertuarze cykl koncertów pod nazwą Przed Wielkim Konkursem. Przed nami ostatni recital z tej serii. Wystąpi Piotr Pawlak, zwycięzca m.in. XI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt, obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Poza sukcesami muzycznymi, młody artysta osiąga także sukcesy w innych dziedzinach. Jest laureatem krajowych olimpiad z matematyki, informatyki i historii muzyki. Podczas recitalu wykona kilka, jak napisał kiedyś Karol Szymanowski, „zgromadzonych przez Chopina pozornie drobnych cacek, cyzelowanych rylcem jasnej mądrości.”. Ich związek z polską ziemią jest tak silny, że słuchając mazurków, scherz, sonat czy polonezów, bez cienia wątpliwości rozpoznajemy tę specjalną nutę, nam Polakom szczególnie chyba bliską. Warto zatem oderwać się od własnych spraw i zasłuchać w muzyce wielkiego Fryderyka. Stanąć sam na sam z jego wciąż pełnymi tajemnicy utworami i odczuć ich wspaniałą moc.

Piotr Pawlak
Kształci się w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Koncertował m.in. w USA, Rosji, oraz w wielu krajach Europy, a w 2019 odbył tournée po Chinach. Był stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska oraz stypendium ufundowanego przez Krystiana Zimermana. W 2018 otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Pomorska Nadzieja Artystyczna, a w 2019 Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców Kultury. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, zdobył m. in. I nagrodę i nagrodę za najlepszą improwizację na XI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Darmstadt, II nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Pekinie, II nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki w Rzeszowie, I nagrodę na II Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie, II nagrodę (I nie przyznano) na VIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie, I nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. Leopolda Godowskiego. W 2015 brał udział w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
W 2020 otrzymał drugą nagrodę na konkursie improwizacji fortepianowej „Transatlantyk Instant Composition Contest”.

Szczegóły wydarzenia » Filharmonia Świętokrzyska im Oskara Kolberga, Żeromskiego 12, 25-369 Kielce

Lokalizacja: 50.866594,20.636763

Powiązane Video Wszystkie video

Naomi Druskic - Konkurs Chopinowski w Singapurze
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Koncerty Justyny Philipp
100 lat Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej - flash mob

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alesis Recital Pro pianino cyfrowe
Alesis Recital pianino cyfrowe
Rode iClamp uchwyt zabezpieczajcy przed poruszaniem si mikrofonu iXY w gniedzie telefonu iPhone 4/ 4S
Casio XW G1 syntezator

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl