Program wydarzeń artystycznych V Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych

Program wydarzeń artystycznych V Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych

12 lipca (czwartek)
19.30 (Kościół parafialny) Koncert Petra Saidla i Bohuslava Matouska.
Duet utytułowanych czeskich muzyków – gitarzysty i skrzypka, laureatów licznych konkursów muzycznych. W trakcie lanckorońskiego koncertu będzie można usłyszeć w ich wykonaniu kompozycje autorstwa m.in. G. F. Händla, A. Corellego, S. L. Weissa i  M. de Falli.  Koncert odbędzie się w  zabytkowym wnętrzu lanckorońskiej świątyni o pięknej akustyce, idealnej do wykonywania muzyki kameralnej.

14 lipca (sobota)
19.30 (Gminny Ośrodek Kultury) Koncert zespołu Vivante.
Pochodzący z Austrii kwartet muzyków: Erik Leidal (tenor), Tore Denys (tenor), Daniel Pilz (gitara, viola da gamba), Christopher Dickie (teorba, gitara) specjalizuje się w wykonywaniu wczesnobarokowej muzyki włoskiej i takie właśnie utwory będzie można usłyszeć podczas Warsztatów. W programie zatytułowanym Stravaganza d’amore znajdą się kompozycje Kapspergera, d’ India, Monteverdiego oraz Mariniego. Wśród nagród i wyróżnień Vivante może pochwalić się pierwszą nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Barokowej w Melku w 2005 r., a także występami na najbardziej prestiżowych festiwalach muzyki dawnej organizowanych w całej Europie.

15 lipca (niedziela)
17.00 (Dom Golonki) Otwarcie wystawy fotograficznej autorstwa Janusza Leśniaka.
Prace Janusza Leśniaka można podziwiać m.in. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Centre of Photography w Genewie, Biblioteque Nationale w Paryżu, Muzeum Sztuki w Charkowie a także w muzeach w Łodzi, Wrocławiu i Krakowie. Wyjątkową rolę w jego twórczości pełni cień; artysta zaczął go fotografować już w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Do chwili obecnej kolekcja rozrosła się do sporych rozmiarów, a fotografie własnego cienia, zwane leśniakami, stały się znakiem rozpoznawczym artysty. Wystawa towarzysząca V Międzynarodowym Warsztatom Gitarowym będzie stanowić doskonałą okazję do odkrycia twórczości Janusza Leśniaka, a także do poznania nie mniej interesującej osobowości krakowskiego fotografa.

16 lipca (poniedziałek)
19.30 (Kościół parafialny) Recital gitarowy Carlo Marchione.
Koncert gitarzysty uważanego za jednego z najlepszych wykonawców nowej generacji. Laureat wielu nagród zdobywanych na konkursach w rodzimych Włoszech i za granicą. Carlo Marchione występował w berlińskiej Filharmonii, Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie, a także w filharmonii w St. Petersburgu. Utytułowany został mianem profesora na uczelniach muzycznych w Lovran (Chorwacja), Lipsku i Maastricht (Holandia), gdzie obecnie wykłada.

19 lipca (czwartek)
19.30 (Kościół parafialny) Koncert Petry Polačkovej.
Gitarzystka z Czech, wielokrotnie nagradzana na krajowych przeglądach i festiwalach (Opava, Czeskie Budziejowice i Pardubice), a także na imprezach o charakterze międzynarodowym, wśród których wymienić można Międzynarodowe Festiwale Gitarowe w Rust (Austria), Pizie (Włochy) i Gargnano (Włochy). Najbardziej znana jest z solowych występów, ale koncertuje także z towarzyszeniem innych muzyków, m.in. wiolonczelistą Janem Zemenem i  gitarzystą Vincenzo Giura. W programie koncertu czeskiej gitarzystki w lanckorońskim kościele znajdą się m.in. kompozycje Johna Dowlanda, Johanna Kaspara Mertza i Francicso Tarregi.

20 lipca (piątek)
19.30 (Kawiarnia „Arka”) Wieczór autorski Michała Zabłockiego połączony z prezentacją uczestników warsztatów poetyckich, teatralnych i filmowych.
Michał Zabłocki to nie tylko poeta, ale również autor tekstów piosenek. Na bazie jego wierszy powstało wiele znanych utworów, które znalazły się m.in. w repertuarach Grzegorza Turnaua (Cichosza, Bracka, Między ciszą a ciszą), Czesława Mozila (Maszynka do świerkania, Ucieczka z wesołego miasteczka) i innych artystów. Pomysłodawca i twórca programu „Multipoezja”, a także międzynarodowego portalu poetyckiego eMultipoetry.eu.

21 lipca (sobota)
20.30 (Rynek) Koncert zespołu Čači Vorba.
Grupa powstała w 2006 r. i specjalizuje się w wykonywaniu muzyki będącej żywiołową mieszanką rytmów cygańskich, karpackich oraz bałkańskich. Muzykę tworzoną przez zespół nie jest łatwo przyporządkować do konkretnego stylu – wprawne ucho wyłowi w niej elementy muzyki etnicznej, jazzu, nowoczesnej bałkańskiej muzyki weselnej oraz innych gatunków. Zespół był wielokrotnie nagradzany na przeglądach i festiwalach folkowych w kraju i za granicą.

Więcej o Międzynarodowych Warsztatach Gitarowych na: cameralmusic.pl/artykul/v-miedzynarodowe-warsztaty-gitarowe-w-lanckoronie-2977.html

Powiązane Video Wszystkie video

Ian Anderson - Divinities - In The Pay Of Spain
Ian Anderson - Divinities - En Afrique
Ian Anderson - Divinities - In The Moneylender
Ian Anderson - Divinities - In Defence Of Faiths

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Sibelius 7 Photo|Audio program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7 + program AudioScore Ultimate 7
Sibelius 7 Photo program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7
Sibelius 7 Audio program do edycji nut + program AudioScore Ultimate 7
Sibelius 7 Photo|Audio EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7 + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl