Program 50. edycji Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans
50. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans
6–19 września 2015
Niech żyje Wratislavia! / Long live Wratislavia!
6.09.2015, niedziela, 19:00 / Sun, 7:00 pm
Wrocław, NFM, Sala Główna, pl. Wolności 1
Wratislavia Cantans 1966–2015: Uwertura! / Overture!
Powtórzenie koncertu inauguracyjnego I Wrocławskiego Festiwalu Oratoryjno-Kantatowego „Wratislavia Cantans” z 14 sierpnia 1966 / Revival of the inaugural concert of the 1st Oratorio-Cantata Festival 'Wratislavia Cantans' on 14 August 1966
Agnieszka Franków-Żelazny, Piotr Karpeta, Benjamin Shwartz – dyrygenci
Iwona Hossa – sopran
Tomasz Zagórski – tenor
Jarosław Bręk – baryton
Cantores Minores Wratislavienses
Chór NFM
Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
Violetta Bielecka – kierownictwo artystyczne
Orkiestra Symfoniczna NFM
PROGRAM:
M. Zieleński – Magnificat
A. Koszewski – La espero
O. Messiaen – Cinq rechants
K. Regamey – L'alerte, La sécurité, L'affaire se complique, La môme néant z Cinq poèmes de Jean Tardieu
K. Penderecki – Psalmy Dawida
A. Malawski – Wierchy
BILETY / TICKETS: VIP – 80 zł* / 60 zł, I – N 40 zł / U 25 zł, II – N 35 zł / U 20 zł, III – N 30 zł / U 15 zł
7.09.2015, poniedziałek, 19:00 / Mon, 7:00 pm
Wrocław, NFM, Sala Główna, pl. Wolności 1
Mahler – IX Symfonia / 9th Symphony
Zubin Mehta – dyrygent
Israel Philharmonic Orchestra
PROGRAM:
G. Mahler – IX Symfonia
Patronat Ambasady Izraela
BILETY / TICKETS: VIP – 300 zł* / 200 zł, I – N 150 zł / U 110 zł, II – N 110 zł / U 80 zł,
III – N 50 zł / U 30 zł
8.09.2015, wtorek, 19:00 / Tue, 7:00 pm
Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego, ul. Szewska 10
Händel – Alexander's Feast
Paul Goodwin – dyrygent
Susan Gritton – sopran
Monika Zens – alt
Benjamin Hulett – tenor
Felix Rumpf – bas
Dresdner Kammerchor
Ekaterina Antonenko – przygotowanie chóru
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne
PROGRAM:
G.F. Händel – Alexander's Feast HWV 75
BILETY / TICKETS: VIP – 100 zł, I – N 70 zł / U 50 zł, II – N 50 zł / U 30 zł
9.09.2015, środa, 19:00 / Wed, 7:00 pm
Wrocław, Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1
Melanconia – muzyczne skarby Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu / Musical Treasures of Wrocław University Library
Hana Blažíková – sopran
Jan Krejča – teorba
Kateřina Ghannudi – harfa
Pierre Gallon – klawesyn, pozytyw
PROGRAM:
G.G. Kapsperger – Toccata
G.A. Rigatti – O bella età dell'oro, Uccidimi dolore ze zbioru Musiche diverse
a voce sola
S. Landi – Canta la cicaletta, Ho'l cor ferito ze zbioru Il quinto libro da cantarsi
ad una voce; O felice mio core, Non vuò perder il cervello ze zbioru Il sesto libro
d'arie da cantarsi ad una voce
B. Castaldi – Capriccio a due stromenti
L. Vittori – Fiumicello dove vai, Su d'amor ze zbioru Arie a voce sola
G.M. Trabaci – Toccata
G.F. Sances – Lagrime tutte amare, Proserpina gelosa ze zbioru Il quarto libro
delle cantate, et arie a voce sola
Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa zbiorów muzycznych Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu. / The concert is accompanied by an exhibition of the Wrocław University Library music collection.
BILETY / TICKETS: VIP 80 zł, N 50 zł / U 30 zł
9.09.2015, środa, 19:00 / Wed, 7:00 pm
Świdnica, katedra pw. św. Stanisława i św. Wacława, pl. Jana Pawła II 1
Podróż muzyczna. Rosyjska pieśń chóralna XVI–XX w. / A Musical Journey. Russian Choral Song from the 16th to the 20th c.
PROGRAM:
Anonim (XVI w.) – Prijditie, pokłonimsa
Anonim (XVI w.) – S nami Bog
Anonim (XVII w.) – Błażen muż (Błogosławiony mąż) – Psalm 1
Anonim (XVI w.) – Stichira na święto ikony Bogurodzicy cara Iwana Groźnego
Anonim (XVII w.) – Stichira na Wielki Piątek (śpiew bułgarski)
Troparion Zmartwychwstania (wielogłos staroruski, XVII w.)
Anonim (XVI w.) – Hymn Cherubiński
Kanon Eucharystyczny (wielogłos staroruski, XVII w.)
Hymn do Matki Boskiej (wielogłos staroruski, XVII w.)
Anonim kijowski (koniec XVII w.) – Błażen muż (Błogosławiony mąż) – Psalm 1
Anonim (styl wenecki, koniec XVII w.) – Akatyst ku czci Bogurodzicy cara Aleksego I Romanowa
Anonim (styl wenecki, koniec XVII w.) – Stichira Zmartwychwstania
D. Bortniański – Te Deum
P. Czesnokow – Sowiet prewiecznyj, Modlitwa do Bogurodzicy
P. Gonczarow – Kriestu Twojemu (Krzyżowi Twojemu)
A. Grieczaninow – Ektenia żarliwa
WSTĘP WOLNY / FREE ENTRY
9.09.2015, środa, 19:00 / Wed, 7:00 pm
Środa Śląska, kościół pw. św. Andrzeja Apostoła, ul. Kolejowa 2
Händel – Alexander’s Feast
Paul Goodwin – dyrygent
Susan Gritton – sopran
Monika Zens – alt
Benjamin Hulett – tenor
Felix Rumpf – bas
Dresdner Kammerchor
Ekaterina Antonenko – przygotowanie chóru
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne
PROGRAM:
G.F. Händel – Alexander's Feast HWV 75
WSTĘP WOLNY / FREE ENTRY
10.09.2015, czwartek, 19:00 / Thu, 7:00 pm
Wrocław, NFM, Sala Główna, pl. Wolności 1
Mądrość, miłość i transcendencja / Wisdom, Love & Transcendence
Trevor Pinnock – dyrygent
Olga Pasiecznik – sopran
Maria João Pires – fortepian
Deutsche Kammerphilharmonie Bremen
PROGRAM:
W.A. Mozart – Uwertura do opery Łaskawość Tytusa KV 621, Voi avete un cor
fedele – aria KV 217, Dove sono – aria z opery Wesele Figara KV 492, Symfonia C-dur nr 41 „Jowiszowa” KV 551
F. Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op. 21
BILETY / TICKETS: VIP – 200 zł* / 150 zł, I – N 90 zł / U 70 zł, II – N 70 zł / U 50 zł,
III – N 40 zł / U 25 zł
10.09.2015, czwartek, 20:00 / Thu, 8:00 pm
Kłodzko, kościół Matki Bożej Różańcowej, pl. Franciszkański 1
Cztery żywioły / Four Elements
Benjamin Bayl – dyrygent
Soliści – uczestnicy 40. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej
Orkiestra Festiwalowa
10.09.2015, czwartek, 21:30 / Thu, 9:30 pm
Wrocław, kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, pl. Kościelny 1
Podróż muzyczna. Rosyjska pieśń chóralna XVI-XX w. / A Musical Journey. Russian Choral Song from the 16th to the 20th c.
PROGRAM:
Anonim (XVI w.) – Prijditie, pokłonimsa
Anonim (XVI w.) – S nami Bog
Anonim (XVII w.) – Błażen muż (Błogosławiony mąż) – Psalm 1
Anonim (XVI w.) – Stichira na święto ikony Bogurodzicy cara Iwana Groźnego
Anonim (XVII w.) – Stichira na Wielki Piątek (śpiew bułgarski)
Troparion Zmartwychwstania (wielogłos staroruski, XVII w.)
Anonim (XVI w.) – Hymn Cherubiński
Kanon Eucharystyczny (wielogłos staroruski, XVII w.)
Hymn do Matki Boskiej (wielogłos staroruski, XVII w.)
Anonim kijowski (koniec XVII w.) – Błażen muż (Błogosławiony mąż) – Psalm 1
Anonim (styl wenecki, koniec XVII w.) – Akatyst ku czci Bogurodzicy cara Aleksego I Romanowa
Anonim (styl wenecki, koniec XVII w.) – Stichira Zmartwychwstania
D. Bortniański – Te Deum
P. Czesnokow – Sowiet prewiecznyj, Modlitwa do Bogurodzicy
P. Gonczarow – Kriestu Twojemu (Krzyżowi Twojemu)
A. Grieczaninow – Ektenia żarliwa
BILETY / TICKETS: VIP 90 zł, N 60 zł / U 40 zł
11.09.2015, piątek, 17:00 / Fri, 5:00 pm / Fr., 17:00 Uhr
Wrocław, Ratusz, Sala Wielka, Rynek 1
Musica rediviva – muzyczne skarby Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu / Musical treasures of Wrocław University Library
Tomasz Dobrzański – flet, kierownictwo artystyczne
Ars Cantus
PROGRAM:
Des Königs von Polen tantz oraz Tripla nr 81 (wyd. Bartolomaeus i Paul Hessen, Etlicher gutter Teutscher und Polnischen Tentz…)
S. Besler – In te magna tuis spes
G. Lange – Viel Grosse Sünd, Tres Charites Musaeque – Sis foelix pietasque
Pieśń rana na ostatku – Jezu Christe Wszechmocny Panie (Summa nabożeństwa y powinowatstwa…)
Monogramista M.K. O Jhesu Christ Emanuel
S. Besler – Cantio Votiva (Pro Incremento et Conservatione Piarum Scholarum 4. Voc. Concinnata, et Juventuti Musices Studiosae donata. Breslae, Typis Baumanianis)
Batalia (wyd. Bartolomaeus i Paul Hessen, Viel feiner Lieblicher Stücklein…)
B. Rothmann – Dir jauchzend froehlich dancken wir
Taniec bez tytułu nr 12 (Etlicher gutter Teutscher und Polnischen Tentz…)
N. Zangius – Tota pulchra es amica mea
Anonim – Ists nichsts ein verkehrtes thun (Der besiegte Jungferkranz…)
Pastorum Tantz (Viel feiner Lieblicher Stücklein…)
S. Lyra – Ex patre virtutem didicit
Taniec bez tytułu nr 97 (Etlicher gutter Teutscher und Polnischen Tentz…)
A. Profe – Die Gütte dess Herren, motet à 6
Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa zbiorów muzycznych Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu / The concert is accompanied by an exhibition of the Wrocław University Library music collection
BILETY / TICKETS: VIP 80 zł, N 50 zł / U 30 zł
11.09.2015, piątek, 18:00 / Fri, 6:00 pm
Brzeg, Zamek Piastów Śląskich, pl. Zamkowy 1
Cztery żywioły / Four Elements
Benjamin Bayl – dyrygent
Soliści – uczestnicy 40. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej
Orkiestra Festiwalowa
11.09.2015, piątek, 19:00 / Fri, 7:00 pm
Wrocław, NFM, Sala Czerwona, pl. Wolności 1
Urodzeni szaleńcy / Born Mad
eighth blackbird
Agata Zubel – sopran
PROGRAM:
T. Hearne – By-By Huey
B. Furrer – Invocation III
A. Zubel – Cascando
T. Johnson – Counting Duets / G. Ligeti – Études
Ch. Bertrand – Madrigal
BILETY / TICKETS: VIP 80 zł, N 50 zł / U 30 zł
11.09.2015, piątek, 19:30 / Fri, 7:30 pm
Krotoszyn, kościół pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Klasztorna 3
Podróż muzyczna. Rosyjska pieśń chóralna XVI–XX w. / A Musical Journey. Russian Choral Song from the 16th to the 20th c.
PROGRAM:
Anonim (XVI w.) – Prijditie, pokłonimsa
Anonim (XVI w.) – S nami Bog
Anonim (XVII w.) – Błażen muż (Błogosławiony mąż) – Psalm 1
Anonim (XVI w.) – Stichira na święto ikony Bogurodzicy cara Iwana Groźnego
Anonim (XVII w.) – Stichira na Wielki Piątek (śpiew bułgarski)
Troparion Zmartwychwstania (wielogłos staroruski, XVII w.)
Anonim (XVI w.) – Hymn Cherubiński
Kanon Eucharystyczny (wielogłos staroruski, XVII w.)
Hymn do Matki Boskiej (wielogłos staroruski, XVII w.)
Anonim kijowski (koniec XVII w.) – Błażen muż (Błogosławiony mąż) – Psalm 1
Anonim (styl wenecki, koniec XVII w.) – Akatyst ku czci Bogurodzicy cara Aleksego I Romanowa
Anonim (styl wenecki, koniec XVII w.) – Stichira Zmartwychwstania
D. Bortniański – Te Deum
P. Czesnokow – Sowiet prewiecznyj, Modlitwa do Bogurodzicy
P. Gonczarow – Kriestu Twojemu (Krzyżowi Twojemu)
A. Grieczaninow – Ektenia żarliwa
WSTĘP WOLNY / FREE ENTRY
11.09.2015, piątek, 21:30 / Fri, 9:30 pm
Wrocław, NFM, Sala Kameralna, pl. Wolności 1
Non udite lo parlare? – głos skrzypiec w epoce baroku / the Voice of the Violin in the Baroque Era
PROGRAM:
G.P. Cima – Sonata per il violino ze zbioru Concerti ecclesiastici
G.B. Fontana – Sonata seconda na skrzypce i b.c. ze zbioru Sonate à 1, 2, 3
R. Rognoni – Ancor che col partire na instrument sopranowy i klawiszowy ze zbioru Passaggi […] parte seconda
F. Rognoni – Vestiva i colli na instrument sopranowy i klawiszowy ze zbioru Selva de varii passaggi […]parte seconda
D. Castello – Sonata seconda na skrzypce i b.c. ze zbioru Sonate concertate in stil moderno
M. Uccellini – Sonata seconda detta la Luciminia contenta na skrzypce i b.c. ze zbioru Sonate, correnti et arie
A. Corelli – XII Sonata d-moll „La follia" i X Sonata F-dur na skrzypce i b.c. ze zbioru Sonate a violino e violone o cimbalo op. 5
A. Vivaldi – III Sonata d-moll na skrzypce i b.c. ze zbioru Sonate a violino e basso per il cembalo op. 2
F.M. Veracini – VIII Sonata e-moll na skrzypce i b.c. ze zbioru Sonate accademiche op. 2
BILETY / TICKETS: VIP 80 zł, N 50 zł / U 30 zł
12.09.2015, sobota, 17:00 / Sat, 5:00 pm
Wrocław, NFM, Sala Czerwona, pl. Wolności 1
Cztery żywioły / Four Elements
Benjamin Bayl – dyrygent
Soliści – uczestnicy 40. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej
Orkiestra Festiwalowa
12.09.2015, sobota, 19:00 / Sat, 7:00 pm
Wrocław, NFM, Sala Główna, pl. Wolności 1
Skriabin – Prometeusz, Strawiński – Święto wiosny / Scriabin – Prometheus, Stravinsky – The Rite of Spring
Alexander Liebreich – dyrygent
Varvara – fortepian
Chór Polskiego Radia
Andrzej Korzeniowski – przygotowanie chóru
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
PROGRAM:
A. Skriabin – Prometeusz op. 60
I. Strawiński – Święto wiosny
BILETY / TICKETS: VIP – 80 zł* / 60 zł, I – N 40 zł / U 25 zł, II – N 35 zł / U 20 zł, III – N 30 zł / U 15 zł
12.09.2015, sobota, 19:00 / Sat, 7:00 pm
Bolesławiec, kościół pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, ul. Kościelna 3
Podróż muzyczna. Rosyjska pieśń chóralna XVI–XX w. / A Musical Journey. Russian Choral Song from the 16th to the 20th c.
Anatoly Grindenko – dyrygent
Chór Patriarchatu Moskiewskiego „Drewnerusskij Raspiew”
PROGRAM:
Anonim (XVI w.) – Prijditie, pokłonimsa
Anonim (XVI w.) – S nami Bog
Anonim (XVII w.) – Błażen muż (Błogosławiony mąż) – Psalm 1
Anonim (XVI w.) – Stichira na święto ikony Bogurodzicy cara Iwana Groźnego
Anonim (XVII w.) – Stichira na Wielki Piątek (śpiew bułgarski)
Troparion Zmartwychwstania (wielogłos staroruski, XVII w.)
Anonim (XVI w.) – Hymn Cherubiński
Kanon Eucharystyczny (wielogłos staroruski, XVII w.)
Hymn do Matki Boskiej (wielogłos staroruski, XVII w.)
Anonim kijowski (koniec XVII w.) – Błażen muż (Błogosławiony mąż) – Psalm 1
Anonim (styl wenecki, koniec XVII w.) – Akatyst ku czci Bogurodzicy cara Aleksego I Romanowa
Anonim (styl wenecki, koniec XVII w.) – Stichira Zmartwychwstania
D. Bortniański – Te Deum
P. Czesnokow – Sowiet prewiecznyj, Modlitwa do Bogurodzicy
P. Gonczarow – Kriestu Twojemu (Krzyżowi Twojemu)
A. Grieczaninow – Ektenia żarliwa
WSTĘP WOLNY / FREE ENTRY
12.09.2015, sobota, 19:00 / Sat, 7:00 pm
Krotoszyn, Krotoszyński Ośrodek Kultury, ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 18
Urodzeni szaleńcy / Born Mad
eighth blackbird
Agata Zubel – sopran
PROGRAM:
T. Hearne – By-By Huey
B. Furrer – Invocation III
A. Zubel – Cascando
T. Johnson – Counting Duets / G. Ligeti – Études
Ch. Bertrand – Madrigal
BILETY / TICKETS: 10 zł
12.09.2015, sobota, 20:00 / Sat, 8:00 pm
Bielawa, kościół pw. Wniebowzięcia NMP, pl. Wyszyńskiego 1
Mozart – Msza c-moll / The Great Mass in C minor
Giovanni Antonini – dyrygent
Anna Prohaska – sopran
Veronica Cangemi – sopran
Samuel Boden – tenor
Lisandro Abadie – bas
Chór NFM
Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne
Il Giardino Armonico
12.09.2015, sobota, 21:30 / Sat, 9:30 pm
Wrocław, kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, pl. Kościelny 1
Tajemnice renesansu – sztuka ornamentacji / The Hidden Face of the Renaissance – the Art of Ornamentation
PROGRAM:
Leta devote (korsykański manuskrypt franciszkański, koniec XVI w.)
Officium: Alleluia, ortus conclusus (chorał mozarabski, Toledo, koniec XV w.)
Gloria in excelsis Deo (Tol. B fol.115)
Benedictus es (Kantyk trzech młodzieńców)
Psallendo: In omnem terram exivit sonus eorum
Epître de Saint Paul Chant Byzantin (List św. Pawła, chorał bizantyjski, notacja ekfonetyczna po grecku)
Le sette Galere (pieśń korsykańska, połowa XVI wieku, tradycja ustna)
Alleluia: Videant paupers (chorał mozarabski, Toledo, koniec XV w.)
Prologue de l’Évangile de St. Jean (Prolog Ewangelii wg św. Jana, tradycja rzymska)
Oi ta Chèrouvim (Hymn Cherubinów, tradycja bizantyjska, XVI w.)
Paschalis admirabilis (korsykański manuskrypt franciszkański, koniec XVI w.)
L'Alcudina (monodia bukoliczna pochodząca z wioski Zivaco)
Tantum ergo (korsykański manuskrypt franciszkański, koniec XVI w.)
BILETY / TICKETS: VIP 90 zł, N 60 zł / U 40 zł
13.09.2015, niedziela, 18:00 / Sun, 6:00 pm
Oława, Centrum Sztuki, ul. Młyńska 3
Urodzeni szaleńcy / Born Mad
eighth blackbird
Agata Zubel – sopran
PROGRAM:
T. Hearne – By-By Huey
B. Furrer – Invocation III
A. Zubel – Cascando
T. Johnson – Counting Duets / G. Ligeti – Études
Ch. Bertrand – Madrigal
BILETY / TICKETS: N 25 zł / U 15 zł
13.09.2015, niedziela, 19:00 / Sun, 7:00 pm
Wrocław, NFM, Sala Główna, pl. Wolności 1
Mozart – Msza c-moll / The Great Mass in C minor
Powtórzenie programu koncertu I Wrocławskiego Festiwalu Oratoryjno-Kantatowego „Wratislavia Cantans" z 16 sierpnia 1966 / Revival of a concert of the 1st Oratorio-Cantata Festival 'Wratislavia Cantans' on 16 August 1966
Giovanni Antonini – dyrygent
Anna Prohaska – sopran
Veronica Cangemi – sopran
Samuel Boden – tenor
Lisandro Abadie – bas
Chór NFM
Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne
Il Giardino Armonico
BILETY / TICKETS: VIP – 200 zł* / 150 zł, I – N 90 zł / U 70 zł, II – N 70 zł / U 50 zł,
III – N 40 zł / U 25 zł
13.09.2015, niedziela, 19:00 / Sun, 7:00 pm
Wałbrzych, kościół ewangelicko-augsburski Zbawiciela, pl. Kościelny 4
Podróż muzyczna. Rosyjska pieśń chóralna XVI–XX w. / A Musical Journey. Russian Choral Song from the 16th to the 20th c.
PROGRAM:
Anonim (XVI w.) – Prijditie, pokłonimsa
Anonim (XVI w.) – S nami Bog
Anonim (XVII w.) – Błażen muż (Błogosławiony mąż) – Psalm 1
Anonim (XVI w.) – Stichira na święto ikony Bogurodzicy cara Iwana Groźnego
Anonim (XVII w.) – Stichira na Wielki Piątek (śpiew bułgarski)
Troparion Zmartwychwstania (wielogłos staroruski, XVII w.)
Anonim (XVI w.) – Hymn Cherubiński
Kanon Eucharystyczny (wielogłos staroruski, XVII w.)
Hymn do Matki Boskiej (wielogłos staroruski, XVII w.)
Anonim kijowski (koniec XVII w.) – Błażen muż (Błogosławiony mąż) – Psalm 1
Anonim (styl wenecki, koniec XVII w.) – Akatyst ku czci Bogurodzicy cara Aleksego I Romanowa
Anonim (styl wenecki, koniec XVII w.) – Stichira Zmartwychwstania
D. Bortniański – Te Deum
P. Czesnokow – Sowiet prewiecznyj, Modlitwa do Bogurodzicy
P. Gonczarow – Kriestu Twojemu (Krzyżowi Twojemu)
A. Grieczaninow – Ektenia żarliwa
BILETY / TICKETS: N 25 zł / U 15 zł
13.09.2015, niedziela, 19:30 / Sun, 7:30 pm
Syców, kościół pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Wałowa 6
Tajemnice renesansu – sztuka ornamentacji / The Hidden Face of the Renaissance – the Art of Ornamentation
PROGRAM:
Leta devote (korsykański manuskrypt franciszkański, koniec XVI w.)
Officium: Alleluia, ortus conclusus (chorał mozarabski, Toledo, koniec XV w.)
Gloria in excelsis Deo (Tol. B fol.115)
Benedictus es (Kantyk trzech młodzieńców)
Psallendo: In omnem terram exivit sonus eorum
Epître de Saint Paul Chant Byzantin (List św. Pawła, chorał bizantyjski, notacja ekfonetyczna po grecku)
Le sette Galere (pieśń korsykańska, połowa XVI wieku, tradycja ustna)
Alleluia: Videant paupers (chorał mozarabski, Toledo, koniec XV w.)
Prologue de l’Évangile de St. Jean (Prolog Ewangelii wg św. Jana, tradycja rzymska)
Oi ta Chèrouvim (Hymn Cherubinów, tradycja bizantyjska, XVI w.)
Paschalis admirabilis (korsykański manuskrypt franciszkański, koniec XVI w.)
L'Alcudina (monodia bukoliczna pochodząca z wioski Zivaco)
Tantum ergo (korsykański manuskrypt franciszkański, koniec XVI w.)
BILETY / TICKETS: N 25 zł / U 15 zł
14.09.2015, poniedziałek, godz. 19:00 / Mon, 7:00 pm
Trzebnica, Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej, pl. Jana Pawła II 3
Wydarzenie towarzyszące – koncert Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego / Accompanying Event – concert of Polish National Youth Choir
Agnieszka Franków-Żelazny – dyrygent
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy
PROGRAM:
R. Schumann – Im Walde op. 75 nr 2 z cyklu Romanzen und Balladen II
J. Brahms – Nachtwache I op. 104 nr 1 i Nachtwache II op. 104 nr 2 z Fünf Gesänge
J. Rheinberger – Kyrie z Mszy Es-dur op. 109
C. Saint-Saëns – Romance du soir op. 118
E. Elgar – Love’s Tempest op. 73 nr 1 ze zbioru 2 Choral Songs
G. Mahler – Ich bin der Welt abhanden gekommen – piąty utwór ze zbioru Rückert-Lieder (aranż. C. Gottwald), Scheiden und Meiden – trzeci utwór z III tomu Lieder und Gesänge aus der Jugendzeit, Die zwei blauen Augen – czwarty utwór ze zbioru Lieder eines fahrenden Gesellen (aranż. C. Gottwald)
A. Bruckner – Os justi WAB 30
P. Czesnokow – Zastupnice usierdnaja. Troparion ku czci Kazańskiej Ikony Matki Bożej
S. Rachmaninow – Blażen muż (Błogosławiony mąż) – Psalm 1
G. Holst – Nunc dimittis H. 127
F. Nowowiejski – Parce Domine
S. Moniuszko – Ojcze nasz
Z. Noskowski – Salve Regina
C. Debussy – Dieu! qu’il la fait bon regarder – trzeci utwór ze zbioru Trois Chansons de Charles d’Orleans
I.J. Paderewski – Polały się łzy z op. 18 nr 1 ze zbioru Sześć pieśni (aranż. S. Wiechowicz)
S. Niewiadomski – Zosia (aranż. S. Wiechowicz)
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
WSTĘP WOLNY / FREE ENTRY
14.09.2015, poniedziałek, godz. 19:00 / Mon, 7:00 pm
Wrocław, kościół Uniwersytecki pw. Najświętszego Imienia Jezus, pl. Uniwersytecki 1
Jauchzet Gott
PROGRAM:
G.B. Pergolesi – Salve Regina f-moll na alt i orkiestrę smyczkową
A. Vivaldi – Koncert c-moll na smyczki i b.c. RV 119
J.S. Bach – Jauchzet Gott in allen Landen – kantata BWV 51, Tilge, Hochster,
meine Sünden BWV 1083 – kontrafaktura Stabat Mater G.B. Pergolesiego
Andrzej Kosendiak – dyrygent
Aldona Bartnik, Agnieszka Ryman – soprany
Piotr Olech, Piotr Łykowski – kontratenory
Maciej Gocman, Karol Kozłowski – tenory
Tomáš Král, Bogdan Makal – basy
Wrocław Baroque Ensemble
PROGRAM:
M. Mielczewski – Confitemini Domino, Deus in nomine tuo, Veni Domine, Salve Virgo
puerpera, Sub tuum praesidium, Gaude Dei Genitrix, Vesperae Dominicales
BILETY / TICKETS: N 25 zł, U 15 zł
15.09.2015, wtorek, 20:00 / Tue, 8:00 pm
Wrocław, katedra pw. św. Jana Chrzciciela, pl. Katedralny 1
Wratislavia pulcherrima
Powtórzenie programu koncertu I Wrocławskiego Festiwalu Oratoryjno-Kantatowego „Wratislavia Cantans” z 18 sierpnia 1966 / Revival of a concert of the 1st Oratorio-Cantata Festival 'Wratislavia Cantans' on 18 August 1966
Andrzej Kosendiak – dyrygent
Aldona Bartnik, Agnieszka Ryman – soprany
Piotr Olech, Piotr Łykowski – kontratenory
Maciej Gocman, Karol Kozłowski – tenory
Tomáš Král, Bogdan Makal – basy
Wrocław Baroque Ensemble
PROGRAM:
B. Pękiel – Missa Pulcherrima
M. Mielczewski – Vesperae Dominicales
BILETY / TICKETS: VIP 100 zł, N 70 zł / U 50 zł
15.09.2015, wtorek, 20:00 / Tue, 8:00 pm
Głogów, kościół pw. NMP Królowej Polski, pl. Wyszyńskiego 1
Jauchzet Gott
PROGRAM:
G.B. Pergolesi – Salve Regina f-moll na alt i orkiestrę smyczkową
A. Vivaldi – Koncert c-moll na smyczki i b.c. RV 119
J.S. Bach – Jauchzet Gott in allen Landen – kantata BWV 51, Tilge, Hochster,
meine Sünden BWV 1083 – kontrafaktura Stabat Mater G.B. Pergolesiego
WSTĘP WOLNY / FREE ENTRY
16.09.2015, środa, 19:00 / Wed, 7:00 pm
Wrocław, NFM, Sala Główna, pl. Wolności 1
Koncert specjalny z okazji jubileuszu 80-lecia urodzin Tadeusza Strugały / Celebrating Tadeusz Strugała's 80th birthday
PROGRAM:
H.M. Górecki – Wratislaviae gloria, III Symfonia op. 36 „Symfonia pieśni żałosnych"
J. Brahms – I Symfonia c-moll op. 68
BILETY / TICKETS: VIP – 80 zł* / 60 zł, I – N 40 zł / U 25 zł, II – N 35 zł / U 20 zł, III – N 30 zł / U 15 zł
16.09.2015, środa, 21:30 / Wed, 9:30 pm
Wrocław, ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej, ul. Kazimierza Wielkiego 29
Meyster ob allen Meystern – Conrad Paumann i piętnastowieczna niemiecka szkoła organowa / Conrad Paumann and the 15th-century German Keyboard School
Tasto Solo
Guillermo Pérez – organetto, kierownictwo artystyczne
PROGRAM:
Utwory z tabulatur zawartych w Buxheimer Orgelbuch i Lochamer Liederbuch (1440–1470)
Redeuntes in Re (Bux)
Des meyen zit die fört daher (Bux – Loch)
Wach auff mein hort (Loch – Bux)
Des klaffers neyden (Loch)
Bonus tenor [Wroc]
Conlacrime [Loch – Bux]
O werder trost, Min Liebste zart [Bux]
Redeuntes in Ut [Bux]
Anauois [Loch]
Praeambulum super F [Loch – Bux]
Stüblin [Bux]
En discort (Virginem mire pulchritudinis) [Bux]
Wilhelmus Legrant [Loch – Bux]
Ellend und Jamer [Bux]
Ellend du hast [Loch]
Redeuntes & Praeambulum super D [Bux]
Mit ganczem Willen wünsch ich dir [Loch]
BILETY / TICKETS: VIP 80 zł, N 50 zł / U 30 zł
17.09.2015, czwartek, 19:00 / Thu, 7:00 pm
Wrocław, NFM, Sala Czarna, pl. Wolności 1
Bach – Wariacje Goldbergowskie / Goldberg Variations
17.09.2015, czwartek, 19:00 / Thu, 7:00 pm
Świdnica, Kościół Pokoju, pl. Pokoju 6
Buxheimer Orgelbuch. Liturgia maryjna: Das Salve / Buxheimer Orgelbuch. La liturgie mariale: Das Salve
Tasto Solo
Guillermo Pérez – organetto, kierownictwo artystyczne
PROGRAM:
Kyrieleyson Angelicum I [Bux]
Kyrieleyson Angelicum II [Bux]
Maria tusolacium [Bux]
Praeambulum super F [Loch – Bux]
Virginalis flos vernalis (Languir en mille destresse) [Loch]
Alleluia (Bonus tenor) [Wroc]
Introit: Salve sancta Parens [Bux]
Kyrieleyson de Sancta Maria Virgine [Bux]
Gloria de Sancta Maria [Bux]
Offertorium: Diffusa est [Clm 14013]
Sanctus [Win]
Veni Virgo [Bux]
Benedicite [Loch]
Antyfona: Salve Regina [Bux]
Virginem mire pulchritudinis [Clm 14274]
Antyfona: Ave Regina caelorum [Bux]
Magnificat [Bux]
Praeambulum super D [Bux]
Benedicamus Domino (Mit ganczem) [Bux]
BILETY / TICKETS: N 25 zł, U 15 zł
17.09.2015, czwartek, 19:00 / Thu, 7:00 pm
Szczawno-Zdrój, Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego, ul. Kościuszki 19
Dydona i Kleopatra / Dido and Cleopatra
Giovanni Antonini – dyrygent
Anna Prohaska – sopran
Il Giardino Armonico
PROGRAM:
H. Purcell – Uwertura do opery Dydona i Eneasz; Ah Belinda, I am pressed…,
Oft she visits…, Thy hand, Belinda…, When I am laid in earth… – arie z opery
Dydona i Eneasz
J.Ch. Graupner – Mit wütender Rache…Agitato da tempeste…, Der Himmel
ist von Donner... Infido Cupido… – arie z opery Dydona, królowa Kartaginy
M. Locke – The First Musick: Galliard, The Second Musick: Lilk, The Second
Musick: Curtain Tune – muzyka do sztuki teatralnej Burza
A. Sartorio – Non voglio amar…, Quando voglio… – arie z opery Juliusz Cezar
w Egipcie
D. da Castrovillari – A Dio regni... – aria z opery Kleopatra
G.F. Händel – Concerto grosso c-moll op. 6 nr 8, Se pietà… – aria z opery
Juliusz Cezar w Egipcie
J.A. Hasse – Già si desta la tempesta... – aria z opery Didone abbandonata,
Morte col fiero aspetto… – aria z opery Antoniusz i Kleopatra
D. Castello – Sonata decimasesta a quattro per stromenti d'arco ze zbioru
Sonate concertate in stil moderno, Libro Secondo
F. Cavalli – Re de' Getuli altero… z opery Dydona
BILETY / TICKETS: N 25 zł, U 15 zł
17.09.2015, czwartek, 21:30 / Thu, 9:30 pm
Wrocław, kościół Uniwersytecki pw. Najświętszego Imienia Jezus, pl. Uniwersytecki 1
Biber – Sonaty misteryjne cz. 1 / Mystery Sonatas Part I
Dmitry Sinkovsky – skrzypce
Luca Pianca – lutnia
Margret Köll – harfa
Alexandra Koreneva – klawesyn, pozytyw
Jerzy Trela – aktor
PROGRAM:
H.I.F. von Biber – Sonaty misteryjne nr 1–8
BILETY / TICKETS: VIP 60 zł, N 30 zł / U 20 zł
18.09.2015, piątek, 19:00 / Fri, 7:00 pm
Wrocław, NFM, Sala Czerwona, pl. Wolności 1
Dydona i Kleopatra / Dido and Cleopatra
Giovanni Antonini – dyrygent
Anna Prohaska – sopran
Il Giardino Armonico
PROGRAM:
H. Purcell – Uwertura do opery Dydona i Eneasz; Ah Belinda, I am pressed…,
Oft she visits…, Thy hand, Belinda…, When I am laid in earth… – arie z opery
Dydona i Eneasz
J.Ch. Graupner – Mit wütender Rache…Agitato da tempeste…, Der Himmel
ist von Donner... Infido Cupido… – arie z opery Dydona, królowa Kartaginy
M. Locke – The First Musick: Galliard, The Second Musick: Lilk, The Second
Musick: Curtain Tune – muzyka do sztuki teatralnej Burza
A. Sartorio – Non voglio amar…, Quando voglio… – arie z opery Juliusz Cezar
w Egipcie
D. da Castrovillari – A Dio regni... – aria z opery Kleopatra
G.F. Händel – Concerto grosso c-moll op. 6 nr 8, Se pietà… – aria z opery
Juliusz Cezar w Egipcie
J.A. Hasse – Già si desta la tempesta... – aria z opery Didone abbandonata,
Morte col fiero aspetto… – aria z opery Antoniusz i Kleopatra
D. Castello – Sonata decimasesta a quattro per stromenti d'arco ze zbioru
Sonate concertate in stil moderno, Libro Secondo
F. Cavalli – Re de' Getuli altero… z opery Dydona
BILETY / TICKETS: VIP 120 zł, N 90 zł / U 70 zł
18.09.2015, piątek, 19:00 / Fri, 7:00 pm
Oleśnica, kościół pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, ul. Łużycka 4
Buxheimer Orgelbuch. Liturgia maryjna: Das Salve / Buxheimer Orgelbuch. La liturgie mariale: Das Salve
Tasto Solo
Guillermo Pérez – organetto, kierownictwo artystyczne
PROGRAM
Kyrieleyson Angelicum I [Bux]
Kyrieleyson Angelicum II [Bux]
Maria tusolacium [Bux]
Praeambulum super F [Loch – Bux]
Virginalis flos vernalis (Languir en mille destresse) [Loch]
Alleluia (Bonus tenor) [Wroc]
Introit: Salve sancta Parens [Bux]
Kyrieleyson de Sancta Maria Virgine [Bux]
Gloria de Sancta Maria [Bux]
Offertorium: Diffusa est [Clm 14013]
Sanctus [Win]
Veni Virgo [Bux]
Benedicite [Loch]
Antyfona: Salve Regina [Bux]
Virginem mire pulchritudinis [Clm 14274]
Antyfona: Ave Regina caelorum [Bux]
Magnificat [Bux]
Praeambulum super D [Bux]
Benedicamus Domino (Mit ganczem) [Bux]
WSTĘP WOLNY / FREE ENTRY
18.09.2015, piątek, 21:30 / Fri, 9:30 pm
Wrocław, kościół Uniwersytecki pw. Najświętszego Imienia Jezus, pl. Uniwersytecki 1
Biber – Sonaty misteryjne cz. 2 / Mystery Sonatas Part II
Dmitry Sinkovsky – skrzypce
Luca Pianca – lutnia
Margret Köll – harfa
Alexandra Koreneva – klawesyn, pozytyw
Jerzy Trela – aktor
PROGRAM:
H.I.F. von Biber – Sonaty misteryjne nr 9–15, Passacaglia g-moll
BILETY / TICKETS: VIP 60 zł, N 30 zł / U 20 zł
19.09.2015, sobota, 19:00 / Sat, 7:00 pm / Sa., 19:00 Uhr
Wrocław, NFM, Sala Główna, pl. Wolności 1
Mahler – Symfonia tysiąca / Symphony of a Thousand
Jacek Kaspszyk – dyrygent
Catherine Foster, Annalena Persson, Paulina Boreczko-Wilczyńska – soprany
Maria Forsström, Agnieszka Rehlis – alty
Stefan Vinke – tenor
Lauri Vasar – baryton
Nathan Berg – bas
Chór Filharmonii Narodowej
Henryk Wojnarowski – kierownictwo artystyczne
Chór NFM
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy
Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne
Chór Chłopięcy NFM
Chór „Con Brio” SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu
Małgorzata Podzielny – kierownictwo artystyczne
Orkiestra Filharmonii Narodowej
PROGRAM:
G. Mahler – VIII Symfonia Es-dur „Symfonia tysiąca”
BILETY / TICKETS: VIP – 200 zł, I – N 150 zł / U 110 zł, II – N 110 zł / U 80 zł, III – N 50 zł / U 30 zł
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego
BILETY / TICKETS:
VIP* – z zaproszeniem do VIP Room / with access to the VIP Room
VIP – bilet VIP / VIP ticket
N – bilety normalne / normal tickets
U – bilety ulgowe / reduced tickets
I, I, III – kategoria cenowa / price category
KARNETY / FESTIVAL PASS
Karnet 3+1: przy zakupie czterech biletów najtańszy otrzymają Państwo w prezencie
Festival Pass 3+1: buy four tickets and you will get the one with the lowest price free of charge.
BILETY I REZERWACJE / TICKETS & RESERVATIONS
tel. +48 71 342 24 59, +48 71 792 10 00 [email protected] for English: [email protected]
Kasa biletowa NFM (pl. Wolności 1) jest czynna od pon. do pt. 11:00–18:00 (z przerwą 15:00–15:30).
The NFM box office (pl. Wolności 1) is open Monday through Friday from 11:00 am till 6:00 pm (break: 3:00 - 3:30 pm).
Sibelius 7 Photo|Audio program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7 + program AudioScore Ultimate 7
Sibelius 7 Photo|Audio EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7 + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7
Sibelius 7 Audio program do edycji nut + program AudioScore Ultimate 7