PREMIERA NA ARTE.TV – DWA ARCYDZIEŁA PUCCINIEGO: TURANDOT I MADAME BUTTERFLY

Na ten rok przypada setna rocznica śmierci Giacomo Pucciniego – jednego z największych kompozytorów wszech czasów. Łączył on włoskie tradycje operowe z ówczesnymi innowacjami opery niemieckiej Wagnera i Straussa, a jego dzieła do dziś są doceniane i wystawiane na całym świecie. Rozgłos przyniosła mu „Cyganeria” („La Boheme”), ale kolejne utwory operowe przebiły jej popularność i znają je nawet Ci, którzy na co dzień stronią od muzyki klasycznej. Bezpłatny serwis streamingowy ARTE.tv przedstawia dwa najsłynniejsze dzieła mistrza, transmitowane na żywo z prestiżowych europejskich scen operowych. Dzięki temu tego lata polscy widzowie będą mogli doświadczyć dramatyzmu, piękna i niezapomnianej muzyki „Turandot” oraz „Madame Butterfly”.

Turandot z Teatro alla Scala na żywo 4 lipca na ARTE.tv

Podróż do średniowiecznych Chin z ostatnią operą Pucciniego „Turandot” to opowieść o pięknej, ale okrutnej księżniczce, której zagadki decydują o życiu lub śmierci jej zalotników. W spektaklu w roli tytułowej wystąpi niezrównana Anna Netrebko, sopranistka ciesząca się uznaniem na całym świecie. Na scenie zobaczymy także tenora Yusifa Eyvazova, który wcieli się w śmiałego księcia Calafa. Opera wyreżyserowana przez znanego ze swoich oszałamiających wizualnie produkcji Davide'a Livermore'a, pod dyrekcją Michele Gamby, bez wątpienia urzecze widzów swoją nowoczesną wrażliwością. Dzieło zawiera kultową arię „Nessun dorma”, ukazującą melodyjny geniusz Pucciniego. To spektakularne wydarzenie będzie transmitowanego na żywo przez ARTE.tv pod linkiem Turandot na ARTE.TV z tej samej sceny, na której w 1926 roku odbyła się premiera „Turandot”.

Madame Butterfly z Festiwalu Aix-en-Provence na żywo 13 lipca

W „Madame Butterfly” Puccini snuje przejmującą opowieść o miłości i zdradzie. Akcja opery rozgrywa się w Japonii na początku XX wieku. Fabuła opowiada o Cio-Cio-San, młodej gejszy, która poślubia amerykańskiego oficera marynarki, by stawić czoła złamanemu sercu i tragedii. Sopranistka Ermonela Jaho, znana ze swoich głęboko emocjonalnych interpretacji, wciela się w rolę protagonistki. Dołączy do niej tenor Adam Smith jako Pinkerton, mezzosopranistka Mihoko Fujimura jako Suzuki i baryton Lionel Lhote w roli Sharplessa. Przedstawienie, pod batutą Daniele Rustioni z udziałem Orkiestry i Chóru Opéra de Lyon, zostało wyreżyserowane przez cenioną reżyserkę Andreę Breth, która jest dyrektorką odbywającego się w Salzburgu największego festiwalu muzyki i teatru w Europie. To wykonanie „Madame Butterfly” ożywi mistrzowskie połączenie ludzkich emocji i wykwintnej muzyki Pucciniego, dzięki czemu otrzymamy wieczór pełen głębokich przeżyć artystycznych.

Świętuj dziedzictwo Pucciniego dzięki letnim transmisjom operowym ARTE.tv. To wydarzenia, które trzeba zobaczyć: dzieła jednego z największych kompozytorów opery z udziałem gwiazdorskich obsad zapewnią polskim widzom niezapomniane wieczory teatralno-muzyczne.

O ARTE.tv
ARTE.tv to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego ARTE, istniejącego na rynku już od 30 lat. ARTE.tv ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona Europejczyków poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej.
Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE – nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce.
Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV i na kanale na YouTubie www.youtube.com/c/ARTEtvDokumenty.
Więcej informacji i nowości znaleźć można na Facebooku, Instagramie platformy oraz na kanale X.
Aby otrzymywać cotygodniowy newsletter z nowościami ARTE.tv można zapisać się na stronie www.arte.tv/pl/articles/newsletter.

Powiązane Video Wszystkie video

Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX
Piotr Wróbel - Moliendo Cafe cz. I, Anna Wrobel, Camerata Vistula

Instrumenty i sprzęt muzyczny

D′Addario EJ-46C Pro Arte struny do gitary klasycznej Pro Arte Composites Hard
K&M 11100 Butterfly pulpit do nut składany trójkolorowy
Gewa Pro Arte 500035 gitara klasyczna 4/4
D′Addario Pro Arte J-56 struny skrzypcowe 4/4

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl