Potrójny akordeon na zakończenie Festiwalu Muzyki Crossover w Bielsku-Białej

fot. A. Pytlik

Dziś wieczorem w Sali koncertowej Bielskiego Centrum Kultury pożegnaliśmy II Festiwal Muzyki Crossover. Swój popis dali krakowscy muzycy z Motion Trio. Nie zabrakło też niespodzianki – połączonych sił Motion Trio & The ThreeX.
Krakowskie trio oczarowało publiczność bawiąc się muzyką w sposób żartobliwy, a jednocześnie wyrafinowany. Muzycy pokazali wszystkie możliwości akordeonu, nawet te perkusyjne. Prawie wszystkie wykonywane utwory były ich własnymi kompozycjami, a wspaniale zaaranżowane preludium Chopina tak naprawdę mogłoby być skomponowane na akordeon. Utwory przeplatane były historyjkami o tym jak powstały wybrane kompozycje oraz ciekawymi przemyśleniami lidera zespołu.
Bielska publiczność nagrodziła Motion Trio owacjami na stojąco, co jak podkreślał Janusz Wojtarowicz jest tak naprawdę największą radością dla artysty – muzyka jest przecież rozrywką. Na bis na scenę dołączył zespół The ThreeX. Panowie wspólnie z kolegami z Motion Trio wykonali Balkan Dance. Utwór ten ukoronował wspaniały koncert, którego niesamowita atmosfera pozostanie z nami na długi czas.
II Festiwal Muzyki Crossover w Bielsku-Białej dobiegł końca. Były to trzy niezapomniane wieczory, pełne przeróżnych dźwięków, barw, stylów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

fot. A. Pytlik

Powiązane Video Wszystkie video

Chanelle Bednarczyk - Szalone Dni Muzyki
1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Biała 2016)
Georges Bizet - Carmen (Habanera) Agata Dalli (sopran)
George Gershwin - An American In Paris Suite

Instrumenty i sprzęt muzyczny

RCF ART 725 kolumna pasywna 15″(neo) + 2″(neo) 700W, crossover LICC
Hohner 2009 MarineBand Crossover C harmonijka ustna
Roland FR 3 x Black akordeon cyfrowy
Paoloni P12041 3 BK akordeon (120, czarny)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl