Porównanie trzech modeli słuchawek dla audiofilów, muzyków i graczy

Podczas gdy dla wielu osób słuchawki są jedynie dodatkiem, który pozwala na słuchanie muzyki na przykład podczas podróży, dla innych jest to niezbędne narzędzie pracy. Tyczy się to przede wszystkim muzyków, DJ-ów, producentów i pracowników studia muzycznego. Jakość odtwarzanego dźwięku nie jest obojętna także dla audiofilów, a wygoda używanych słuchawek – dla graczy. Poszczególne modele różnią się nie tylko ceną, ale także parametrami, sposobem wykonania, komfortem użytkowania, czy pasmem przenoszenia dźwięku. Oto porównanie trzech docenianych modeli – dwóch z podobnej półki cenowej, lecz o nieco innym zastosowaniu i jednego nieco tańszego dostosowanego do komputerowych rozgrywek.
 


Studyjna jakość w słuchawkach Audio Technica ATH-M50X

Słuchawki Audio Technica ATH M50X to model stworzony dla osób codziennie słuchających muzyki i pracujących z dźwiękiem. Za około 600 złotych można liczyć na wysoką jakość dźwięku i jego naturalną barwę, a także docenianą przez wielu wygodę. Komfort noszenia słuchawek jest absolutnie niezbędny, gdy mowa o modelu, z którego zamierza się korzystać codziennie przez kilka godzin. W przypadku modelu ATH M50X nie trzeba martwić się uciskiem czy niewygodą – miękka konstrukcja obracanych nauszników i regulowany pałąk pozwalają na idealne dopasowanie.

Słuchawki Audio Technica M50X zapewniają szerokie pasmo przenoszenia od 15 do 28 000 Hz. Za dobre wrażenia podczas odsłuchu odpowiada dodatkowa izolacja od dźwięków otoczenia, która pozwala na pełne wsłuchanie się w muzykę. Warto wspomnieć również o odłączanym przewodzie z uniwersalnym złączem mini jack 3,5 mm oraz możliwości złożenia słuchawek na czas transportu.

Beyerdynamic DT 990 Pro – słuchawki dla profesjonalistów

Słuchawki Beyerdynamic DT 990 Pro swoją ceną nie różnią się znacznie od modelu Audio Technica ATHM50X. Również można kupić je za około 600 złotych, choć niektóre oferty lekko przewyższają tę kwotę. Ten model słuchawek nieco różni się jednak przeznaczeniem. Jest stworzony przede wszystkim do profesjonalnej pracy w jednym miejscu i w odpowiednich warunkach.

Szeroki i całkowicie regulowany pałąk słuchawek Beyerdynamic DT 990, wentylowana obudowa i miękkie nauszniki sprawiają, że nawet długa praca może być w nich komfortowa. Te słuchawki nie składają się na czas transportu ani nie zapewniają izolacji od dźwięków otoczenia, jednak są przeznaczone głównie do pracy stacjonarnej.

Model DT 990 Pro został dopracowany przede wszystkim pod kątem jakości dźwięku, precyzyjnie działających przetworników i odporności na szumy, które mogłyby utrudniać pracę. Zakres pasma przenoszenia w tym wypadku to wartość robiąca duże wrażenie, sięgająca od 5 do 35 000 Hz.

Warte uwagi są także materiały premium użyte do wykończenia słuchawek Beyerdynamic DT990 Pro odporne na przetarcia czy inne uszkodzenia, na które mogą być narażone podczas częstego użytkowania. Jeśli po pewnym czasie jakaś część słuchawek będzie wymagała wymiany, nic prostszego – producent wypuścił do sprzedaży także poszczególne części, żeby móc je samodzielnie odnowić.

Słuchawki HyperX Cloud 2 stworzone na potrzeby graczy

Słuchawki HyperX Cloud 2 to model z niższej półki cenowej niż opisane wcześniej Audio Technica ATH-M50X oraz Beyerdynamic DT 990Pro. HyperX Cloud 2 mogą sprawdzić się jako słuchawki do pracy, jednak głównie polecane są dla graczy. To model z klasycznym mikrofonem, który, co ciekawe, w słuchawkach Cloud 2 może zostać w każdej chwili odpięty.

Model HyperX Cloud II KHX-HSCP-RD posiada coś, czym może poszczycić się niewiele urządzeń tego typu, mianowicie zintegrowaną kartę dźwiękową wzmacniającą efekty audio. W tych słuchawkach można także doświadczyć efektów dźwięku przestrzennego wykorzystywanych często w grach i filmach.

Pasmo przenoszenia proponowane przez model Cloud HyperX sięga od 15 do 25 000 Hz. Jest to dość dobre osiągnięcie jak na słuchawki z tej półki cenowej – wiele znacznie droższych modeli ma bardzo zbliżone możliwości. Dla jak najlepszych wrażeń dźwiękowych szumy z zewnątrz tłumione są przez zabudowane nauszniki, a te pochodzące z mikrofonu przez specjalne oprogramowanie wyłapujące zakłócenia.

HyperX Cloud II to model słuchawek, które przez samą swoją specyfikację określają przeznaczenie sprzętu. Certyfikacja do rozmów głosowych na czatach docenianych przez graczy podkreśla jasno, dla kogo został opracowany ten model. Chociaż HyperX Cloud to nie słuchawki studyjne, ich możliwości są bardzo wysokie jak na cenę, zwłaszcza w porównaniu z profesjonalnymi modelami dla muzyków.

Powiązane Video Wszystkie video

Jak graj? drogie i tanie skrzypce?
Sergiusz Prokofiew - Mi?o?? do trzech pomara?czy
„Akordeon znany i nieznany” – odcinek 1
„Akordeon znany i nieznany” – odcinek 2

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AKG 2040Z16010 pałąk do słuchawek AKG
Sennheiser nauszniki do słuchawek HD 595, HD 555
Sennheiser 094738 poduszki do słuchawek HD-555/595
AKG HA 450 zestaw kabli połączeniowych do słuchawek K450 do iPhone, Nokia i BlackBerry

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl