Pomorskie Talenty w Filharmonii Bałtyckiej - 8 maja, Sala Koncertowa

W niedzielę, 08 maja, o godzinie 18:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert pt. „Pomorskie Talenty. Wybitni soliści Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku”. Podczas koncertu pojawią się nie tylko muzycy-instrumentaliści, ale też sopranistka i dyrygent.
Jak co roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert, podczas którego na scenie Sali Koncertowej pojawią się wyróżnieni przez pedagogów Gdańskiej Akademii Muzycznej dyplomanci. Przygotowują oni ciekawy program, który dla muzyków jest dużym wyzwaniem, a dla publiczności niezwykłym doznaniem estetycznym. Wśród najlepszych absolwentów znajdują się Maria Malinowska – sopranistka, Michał Mossakowski i Jan Rejnowicz – pianiści i Michał Krężelewski – dyrygent. Dyplomantom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna PFB pod batutą Massimiliano Caldiego.
W tym roku dyplomanci przygotowali utwory, które przeniosą publiczność do XIX i XX wieku. Włoski romantyzm i amerykański jazz zabrzmią na jednym koncercie za sprawą Giuseppe Verdiego i George’a Gershwina. Oprócz tego wybrzmi też „I Koncert fortepianowy d-moll op. 15” Johannesa Brahmsa. Element operowy wprowadzi wspomniana Maria Malinowska w utworze „Rusałka” Antonína Dvořáka. Mimo że zaproponowany program wydaje się być rozległy, słuchacze na pewno nie wyjdą z koncertu zawiedzeni i każdy znajdzie coś dla siebie.
Ceny biletów na koncert zaczynają się od 10 złotych. Można je nabyć w kasach Filharmonii i na www.filharmonia.gda.pl.

Powiązane Video Wszystkie video

Premiera teledysku Klezmafour i Orkiestry Filharmonii w Szczecinie
Dyrygent – rezydent - film dokumentalny
Janusz Olejniczak - Etiuda Rewolucyjna
GOLEC uORKIESTRA & WŁODEK PAWLIK & NOSPR (NA HOLI - SYMFONICZNIE 2015)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

JamHub BedRoom przenone studio nagra / sala prb
AN Polskie Karaoke vol. 4 DVD
DR TF8-11 Tite Fit 8-str struny do gitary elektrycznej 11-80
DR NGB-45 struny do gitary basowej neon 45-105

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl