1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. POLSKIE RADIO WSPIERA RODZIMYCH ARTYSTÓW I GRA JESZCZE WIĘCEJ POLSKIEJ MUZYKI
ARTYKUŁ: Aktualności - POLSKIE RADIO WSPIERA RODZIMYCH ARTYSTÓW I GRA JESZCZE WIĘCEJ POLSKIEJ MUZYKI

POLSKIE RADIO WSPIERA RODZIMYCH ARTYSTÓW I GRA JESZCZE WIĘCEJ POLSKIEJ MUZYKI

szukaj w artykułach:

W czasie, gdy zostały odwołane wszystkie koncerty, Polskie Radio wspiera rodzimych twórców i już od 16 marca nadaje na swoich antenach jeszcze więcej polskiej muzyki. W zmienionych ramówkach anten Polskiego Radia pojawiły się nie tylko nowe audycje informacyjne, edukacyjne i poradnikowe, czy słuchowiska dla najmłodszych, ale także premierowe cykle muzyczne prezentujące twórczość naszych autorów i wykonawców.

W Programie 1 Polskiego Radia od poniedziałku 16 marca więcej jest audycji autorskich, które poświęcone są wyłącznie polskiej muzyce rozrywkowej. Planowane są również powtórzenia ubiegłorocznych koncertów zorganizowanych w ramach Festiwalu Lata z Radiem oraz wydarzeń muzycznych ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w tym koncertów z cyklu „To, co najpiękniejsze”.

Jedynka zawsze prezentowała polską muzykę rozrywkową. Gościliśmy w studiu autorów, kompozytorów i wykonawców. Omawialiśmy premiery i zapraszaliśmy na wydarzenia. Dzisiaj, gdy odwołane są koncerty i festiwale chcemy na antenie dać słuchaczom przyjemność kontaktu z polską muzyką, a twórcom umożliwić podtrzymanie kontaktu z publicznością – zapowiada szef Jedynki Marcin Kusy.

Koncerty polskich wykonawców z Archiwum Polskiego Radia wzbogacają także ofertę radiowej Dwójki. Wyemituje ona zarejestrowane występy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej, Orkiestry Sinfonia Varsovia, Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie, Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia, Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

Również radiowa Trójka nadaje obecnie głównie polskie piosenki. Antena, zdominowana przez specjalne audycje informacyjne i poradnikowe znacząco zwiększyła udział polskiej muzyki. W Trójce pojawiła się ponadto piosenka-apel o pozostanie w domach, do której słowa napisał trójkowy dziennikarz Kuba Strzyczkowski, a muzykę skomponował mistrz gitary – Dariusz Kozakiewicz z grupy Perfect. Ponadto program 3 Polskiego Radia planuje powtórki archiwalnych koncertów – podobnie zresztą jak cyfrowa Czwórka.

Więcej na: www.polskieradio.pl.kategoria: Aktualności
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl