Polskie gwiazdy muzyki apelują! Wspieraj legalną muzykę. #playtidal / FRYDERYKI 2016

PLAY i polskie gwiazdy muzyki apelują!
Wspieraj legalną muzykę. #playtidal
Podczas Fryderyków 2016 ruszyła akcja społeczna promująca legalny streaming

Apel PLAY, do którego przyłączyło się wiele artystów, m.in. Smolik i Kev Fox, Dawid Podsiadło, Aga Zaryan, Ewa Farna, Wojciech Mazolewski, L.U.C, Sidney Polak, był jasny – Wspieraj legalną muzykę. #playtidal! Operator podczas święta polskiej muzyki, gali Fryderyków 2016, zainicjował kampanię społeczną, której celem jest zachęcenie Polaków do korzystania wyłącznie z legalnych źródeł muzyki cyfrowej. Ponad 300 tysięcy użytkowników TIDAL w PLAY już to zrobiło.
W imieniu TIDAL w PLAY - oficjalnego partnera muzycznego Fryderyki 2016, Łukasz Jakóbiak, twórca internetowego talk-show 20m2, zapytał gwiazdy polskiej muzyki jaki jest ich stosunek do tego problemu.

Podczas tegorocznych Fryderyków 2016 TIDAL w sieci PLAY pełnił funkcje oficjalnego partnera muzycznego tej imprezy. Dlaczego? Bo dzięki promocji „Muzyka przeszła do PLAY”, w ramach której abonenci PLAY dostali nieodpłatnie dostęp do TIDALa, sieci udało się zachęcić ponad 300 000 Polaków, do korzystania z w pełni legalnego źródła muzyki w streamingu. Operator przypominał, że dzięki temu artyści otrzymują wynagrodzenie za swoją twórczość.
Łukasz Jakóbiak, prowadzący internetowy talk show 20m2, w imieniu TIDAL w PLAY, zachęcał gwiazdy obecne na gali do podzielenia się spostrzeżeniami na temat problemu piractwa w Polsce.
Ewa Farna: „Zdarzyło mi się kilka razy, że ktoś podsuwał mi do podpisania płytę, która nie była oryginalna. Uważam, że to przegięcie, więc oczywiście nie podpisuję takich płyt, są pewne granice. Wolę już dać autograf w czyimś pamiętniku, czy notesie, niż przyczyniać się do nielegalnego pozyskiwania muzyki” Czy sama słuchasz muzyki poprzez streaming? „Tak, jak najbardziej. … Jestem w tej branży i warto to wspierać”
Smolik i Kev Fox (Zwycięzcy Fryderyki 2016 w kategorii ALBUM ROKU ELEKTRONIKA I ALTERNATYWA)
Smolik: „Streaming jest przyszłością nieuniknioną. Nasza muzyka jest w serwisach streamingowych, jest w TIDALu. Sam czasem korzystam z takich rzeczy, szukam tam muzyki. To jest przyszłość”
Aga Zaryan: „Musimy iść za czasem, również my, jazzmani”
Dawid Podsiadło” „To jest dobry pomysł, podoba mi się to i cieszę się, że tak jest”
Sidney Polak: „Ludzie w coraz większym stopniu przekonują się do streamingu i wydaje mi się, że to ma sens i przyszłość”

Klip podsumowujący akcję, zawierający wypowiedzi również innych muzyków:PLAY wraz z Łukaszem zachęcali również muzyków do symbolicznego włączenia się w promocję legalnych źródeł muzyki poprzez zapozowanie z hasłem kampanii: Wspieraj legalną muzykę. #playtidal

Niestety piractwo jest przez większość Polaków wciąż uważane, za coś normalnego. Z analiz PWC opublikowanych w 2015 roku, wynika, że nadal 7,5 mln Polaków korzysta z nielegalnych serwisów internetowych oferujących treści wideo. Z kolei z badań zrealizowanych w 2013 przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych można wnioskować, że na 42 procent Polaków, którzy zdeklarowali, że sieć jest ich głównym źródłem pozyskiwania muzyki, aż 33% unika płacenia za tego typu treści.

Warto także przypomnieć, że z okazji Fryderyków 2016 TIDAL przygotował specjalną playlistę, dedykowaną konkursowi. Składają się na nią utwory nominowanych i nagrodzonych w tym roku artystów. Słuchając ich w sieci Tidal możemy mieć pewność, że „Wspieramy legalną muzykę”
listen.tidal.com/playlist/5f984033-d31b-41fe-93a6-c0863e970b89
 

O TIDAL
TIDAL to innowacyjna platforma muzyczno-rozrywkowa do odtwarzania oraz odkrywania muzyki artystów z całego świata, pozwalająca na dostęp do unikalnej zawartości, a także na łączenie się i dzielnie się muzyką z artystami. TIDAL jest dostępny w 46 krajach z katalogiem ponad 40 milionów piosenek oraz ponad 100 000 materiałów wideo, a także ekskluzywnych treści w wysokiej jakości. Serwis oferuje muzykę w jakości HiFi, jak na płytach CD, filmy w jakości HD, wyselekcjonowane treści, a także unikalne doświadczenia dla użytkowników.
Muzyka przeszła do PLAY
W ramach promocji „Muzyka przeszła do PLAY” abonenci i klienci ofert MIX sieci Play przez 2 lata mogą cieszyć się nielimitowanym dostęp do muzyki za darmo dzięki TIDAL Premium. Pozwala to im cieszyć się 40 milionami utworów, legalną muzyką bez reklam nawet na 3 urządzeniach oraz dostępem do niej w trybie offline. Oferta dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów operatora. Dodatkowo, po raz pierwszy w Polsce, klienci PLAY korzystający z usług na kartę, otrzymają możliwość słuchania muzyki z w aplikacji TIDAL jedynie za 1 zł za dzień słuchania! Aplikacja mobilna TIDAL dostępna jest także dla abonentów pozostałych sieci komórkowych w cenie kilkunastu złotych miesięcznie.

Powiązane Video Wszystkie video

Jak architektura wpływa na muzykę - David Byrne - TED
Mikołaj Górecki - Jasności promieniste
Leszek Możdżer i Sinfonia Varsovia - Polskie drogi
1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Biała 2016)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Leonardo LC-2016 wiolonczela 1/16 z pokrowcem
AN Polskie Karaoke vol. 18 DVD
AN Polskie Karaoke vol. 13 DVD
AN Polskie Karaoke vol. 23 DVD

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl