Polskie duo skrzypcowe i Indywidualność wiolonczelowa

Gidaszewska, Łaguniak, Balas – te nazwiska znane są już polskiej i światowej publiczności. Młodzi i już utytułowani instrumentaliści wystąpią w ramach 9. AŻ Festiwalu na dwóch koncertach muzyki kameralnej. Polish Violin Duo – skrzypkowie Robert Łaguniak i Marta Gidaszewska, 23 listopada (wtorek) zagrają europejską muzykę XX-wieczną i najnowszą. Wiolonczelista Michał Balas z towarzyszeniem pianisty Wojciecha Kubicy 26 listopada (piątek) wykona recital złożony z arcydzieł muzyki wiolonczelowej. Oba koncerty odbywać się będą w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a o godz. 18.00. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł nabyć można w kasie biletowej AM.

Robert Łaguniak i Marta Gidaszewska – Polish Violin Duo – pochwalić się mogą prestiżowymi sukcesami. Skrzypkowie działalność rozpoczęli w 2014 roku pod opieką dr hab. Kariny Gidaszewskiej. Od tamtego czasu zdobyli już niemal 180 nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. W ramach AŻ Festiwalu zapraszają publiczność na spotkanie z muzyką m.in.: Bacewicz, Rocławskiej-Musiałczyk, Ysaÿe’a, Felda i Derecskeia.

Młody wiolonczelista Michał Balas jest laureatem wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Wiosną 2021 roku zwyciężył w I Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. Dominika Połońskiego; nominowany był ostatnio do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii „Odkrycie roku”. Na 9. AŻ Festiwalu wystąpi z recitalem złożonym z arcydzieł Bacha, Beethovena, Fauré, Debussy’ego i Szostakowicza. Przy fortepianie towarzyszyć mu będzie Wojciech Kubica.

Kasa biletowa AM czynna we wtorki i czwartki w godzinach 14.00–18.00 oraz na godzinę przed każdym koncertem.


fot. mat. prasowe

więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/listopad-2021/156159-9-az-festiwal-2021-11-23
www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/listopad-2021/156154-9-az-festiwal-2021-11-26

Powiązane Video Wszystkie video

2CELLOS - With or Without You
Somewhere Over the Rainbow - The Piano Guys
Dyrygent – rezydent - film dokumentalny
XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Fina?y

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Tanew Wosie skrzypcowe polskie Bigoraj 75-80
AN Polskie Karaoke vol. 18 DVD
AN Polskie Karaoke vol. 13 DVD
AN Polskie Karaoke vol. 23 DVD

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl