Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Łukasz Borowicz

Koncert rozpocznie się prawykonaniem utworu Elemen T  Macieja Zielińskiego, który w tym sezonie był kompozytorem-rezydentem.
Następnie będzie można usłyszeć Koncert fortepianowy g-moll op. 20 Józefa Wieniawskiego, młodszego brata sławniejszego Henryka, a po przerwie I Symfonię g-moll op. 8 Witolda Maliszewskiego, kompozytora urodzonego w 1873, ucznia Rimskiego-Korsakowa, a po latach nauczyciela Witolda Lutosławskiego. Witold Maliszewski współorganizował I Konkurs Chopinowski w Warszawie (1927). Zmarł w lipcu 1939.

Solistka koncertu Beata Bilińska należy do czołówki polskich pianistów. Urodziła się w Krakowie. Od osiemnastu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Obecnie prowadzi również liczne kursy mistrzowskie w kraju i za granicą. Występowała na wielu prestiżowych festiwalach. Koncertowała m.in. w Austrii, Argentynie, Bułgarii, Czechach, Danii, Francji, Irlandii, Japonii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Norwegii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, USA i we Włoszech. Była dwukrotnie nominowana do „Paszportu Polityki ” oraz dwukrotnie do nagrody „Fryderyk”. Wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia jako pierwsza polska pianistka wykonała Koncert fortepianowy „Zmartwychwstanie” Krzysztofa Pendereckiego, pod batutą kompozytora. 14 października 2011 dokonała prawykonania II Koncertu fortepianowego Wojciecha Kilara.

Powiązane Video Wszystkie video

DUX1303 Double Clarinet Concertos
Sand Animation do muzyki Henryka Wieniawskiego
Miko?aj Go?recki - Jasno?ci promieniste
Justyna Janik i Polska Orkiestra Muzyki Filmowej - Dernière Danse

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Roland Cloud SRX Strings syntezator programowy (program komputerowy)
GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
Ibanez NBUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl