1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
  4. Polka wśród najbardziej wpływowych managerów muzycznych świata
ARTYKUŁ: Aktualności - Polka wśród najbardziej wpływowych managerów muzycznych świata

Polka wśród najbardziej wpływowych managerów muzycznych świata

szukaj w artykułach:

Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach została przyjęta do międzynarodowej organizacji ECHO, skupiającej najlepsze sale koncertowe Europy. Dzięki staraniom nowej dyrektor naczelnej i programowej, Ewy Bogusz-Moore, NOSPR stał się częścią sieci, łączącej 21 najbardziej opiniotwórczych instytucji w świecie europejskiej muzyki klasycznej. Dołączenie do tego wyjątkowego klubu możliwe jest tylko na specjalne zaproszenie jednego z członków organizacji.

Barbican Centre w Londynie, wiedeńskie Musikverein oraz Konzerthaus, Concertgebouw w Amsterdamie czy Philharmonie de Paris – to tylko niektórzy z członków The European Concert Hall Organisation, czyli w skrócie ECHO, organizacji zrzeszającej najbardziej prestiżowe sale koncertowe Starego Kontynentu. Instytucje te pełnią szczególną rolę w nadawaniu tonu europejskiemu życiu muzycznemu i wytyczaniu nowych trendów w kulturze. Do tego grona dołączyła Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, dysponująca spektakularną salą koncertową, cieszącą się opinią jednej z najlepszych na świecie pod względem akustycznym.

Wśród 21 sal składających się na sieć ECHO, NOSPR jest drugą instytucją z Europy Środkowo-Wschodniej, po budapesztańskim Pałacu Sztuk Müpa. Podobnie Ewa Bogusz-Moore – jest dopiero drugą kobietą wśród dyrektorów wszystkich tworzących ECHO instytucji. Warto dodać również, że NOSPR został zaproszony do sieci ECHO przez dyrektora Elbphilharmonie w Hamburgu, Christopha Lieben-Seuttera, po wrześniowym koncercie NOSPR w Hamburgu. Dzięki dołączeniu do tak wyjątkowego klubu zyskujemy możliwość realnego kształtowania europejskiego życia muzycznego. Współpracując z instytucjami zrzeszonymi w ECHO jesteśmy w stanie częściej zapraszać do Katowic najlepsze europejskie orkiestry i vice versa, liczymy że dzięki tej współpracy nasza orkiestra częściej będzie pojawiała się w najważniejszych europejskich salach i na największych festiwalach muzycznych. – mówi Ewa Bogusz-Moore.

Sponsorem NOSPR jest Tauron Polska Energia SA.
TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym sprzedawcą i dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wydobycie, TAURON Wytwarzanie, TAURON Ekoenergia, TAURON Ciepło, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż oraz TAURON Obsługa Klienta.###kategoria: Aktualności
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl