1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. Placido Domingo Live in Concert (TAURON Arena Kraków) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - Placido Domingo Live in Concert (TAURON Arena Kraków) - bilety

Placido Domingo Live in Concert (TAURON Arena Kraków) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-12-22, godz. 20:00
Miasto: KRAKÓW
Miejsce: TAURON Arena Kraków
Adres: Stanisława Lema 731-571 KRAKÓW,
Opis wydarzenia

ŚWIATOWEJ SŁAWY TENOR PRZEŁOMU WIEKÓW WRACA Z KONCERTEM DO POLSKIPlacido Domingo, światowej sławy tenor, najlepszy tenor przełomu wieków, wraca z przepięknym świątecznym koncertem do Polski.

Już 22 grudnia 2019 roku wystąpi z koncertem w TAURON Arena Kraków razem z krakowską orkiestrą Sinfonietta Cracovia - Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Placido Domingo to wybitny talent i osobowość sceniczna. Jego wybitna technika wokalna, piękną barwa głosu (mówi się, że ma ciemną barwę – tenor spinto) i aktorska niejednokrotnie dała o sobie znać. Placido Domingo jest niekwestionowaną gwiazdą międzynarodowych scen operowych, śpiewakiem, dyrygentem oraz współtwórcą wielu wydarzeń muzycznych.

Razem z z Luciano Pavarottim i Jose Carrerasem tworzyli niezrównane trio światowej klasy tenorów.

Placido Domingo a właściwie Jose Placido Domingo Embil urodził się 21 stycznia 1941 roku w Madrycie. Rodzice Domingo także byli muzykami i zapewnili aby młody Domingo uzyskał wykształcenie muzyczne. Debiutował rolą główną w 1961 roku, w Operze Narodowej w sztuce Traviata Verdiego, w roli Alfreda i szybko rozpoczął karierę międzynarodową. Występował w sztukach granych w czołowych teatrach i operach na całym świecie, w La Scala w Mediolanie, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, czy Covent Garden w Londynie.

Jego debiut w Metropolitan Opera w Nowym Jorku odbył się w 1968 roku i od tamtej pory występował w Metropolitan Opera w Nowym Jorku co sezon. Dwadzieścia razy otwierał sezon, w 2012 roku świętował swój osiemsetny występ, dotychczas w Metropolitan Opera w Nowym Jorku grał 46 ról.

Placido Domingo to nie tylko światowej klasy tenor, to również dyrygent, który zadebiutował dyrygując w latach 1973, 1974 w New York City Opera w Traviacie Verdiego. Później dyrygował w Metropolitan Opera, San Francisco Opera, w La Scala, w Teatro de la Zarzuela, w Royal Opera House oraz w Paris Opera.

Placido Domingo w swoim życiu zagrał 144 ról w różnych językach, m.in. włoskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, angielskim czy nawet rosyjskim, większość jego repertuaru jest jednak włoskojęzyczna. W swoim życiu brał udział w ponad stu nagraniach, z czego większość to nagrania pełnych oper.

Placido Domingo pięciokrotnie wracał do Polski. W 1992 roku wystąpił po raz pierwszy w Polsce, podczas koncertu charytatywnego „Serce za serce”, organizowanego przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii imienia profesora Zbigniewa Religi. W czerwcu 2003 roku Placido Domingo otrzymał doktorat honoris causa Akademii Muzycznej imienia Fryderyka Chopina. Tenor powrócił do Warszawy również dwa lata później i w 2005 roku wystąpił w partii Siegmunda w Walkirii Ryszarda Wagnera w Teatrze Wielkim w Warszawie. Cztery lata później, 8 czerwca 2009 roku wystąpił w łódzkim Teatrze Wielkim, podczas koncertu zorganizowanego z okazji obchodów dziewięćdziesiątej rocznicy powstania województwa łódzkiego.

Kolejna wizyta w Polsce miała miejsce 27 kwietnia 2014 roku. Placido Domingo wystąpił w koncercie „Tu zaczęła się Polska” w Poznaniu.
Szczegóły wydarzenia »
Na to wydarzenie drukujemy specjalne kolorowe bilety FanTicket. W związku z tym czas realizacji zamówienia może wynosić do 14 dni roboczych.

Kat. 1: 679.00 PLN Bilety dostępne
Kat. 2: 599.00 PLN Bilety dostępne
Kat. 3: 479.00 PLN Bilety dostępne
Kat. 4: 379.00 PLN Bilety dostępne
Kat. 5: 299.00 PLN Bilety dostępne
Kat. 6: 259.00 PLN Bilety dostępne
Kat. 7: 179.00 PLN Bilety dostępnekategoria: Bilety na koncerty
Kraków

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl