PIOTR BECZAŁA – LAUREAT NAGRODY MEDIÓW PUBLICZNYCH W RADIOWEJ DWÓJCE

Nagroda Mediów Publicznych jest przyznawana w trzech kategoriach: muzyka, słowo i obraz. Za muzykę Polskie Radio postanowiło wyróżnić Piotra Beczałę, wybitnego śpiewaka operowego promującego polską kulturę na świecie. Już dziś o godz. 17.30 laureat zagości w Programie 2 Polskiego Radia.

Konsekwencja, niespotykana wręcz muzykalność i wyjątkowy talent doprowadziły Piotra Beczałę na szczyt. Urodzony w Czechowicach-Dziedzicach artysta wyjechał najpierw na studia do Katowic, żeby później, po kilkuletnim terminowaniu w austriackim Linzu, ruszyć na podbój muzycznego świata.
W ciągu trwającej już prawie trzy dekady kariery polski tenor występował m.in. w Metropolitan Opera, Covent Garden Theatre, San Francisco Opera, w Hamburgu, wiedeńskiej i berlińskiej Staatsoper, Frankfurcie nad Menem, Monachium i mediolańskiej La Scali. Wielokrotnie występował w Opernhaus Zürich, gdzie kreował m.in. partie Don Ottavia w Don Giovannim Wolfganga Amadeusza Mozarta, Księcia Mantui w Rigoletcie i Alfreda w Traviacie Giuseppe Verdiego. Jego dorobek artystyczny jest niezliczony. Współcześnie zalicza się Piotra Beczałę do wąskiego grona najwybitniejszych śpiewaków światowych scen.


Wczoraj w wiedeńskiej Staatsoper miała odbyć się prezentacja biografii Piotra Beczały In die Welt hinaus. Z oczywistych względów wydarzenie przesunięto na późniejszy termin. Niemniej pocieszeniem dla artysty jest na pewno fakt, że także wczoraj otrzymał Nagrodę Mediów Publicznych za rok 2020 w kategorii muzyka, „za nieustanną promocję polskiej kultury na najsłynniejszych scenach operowych całego świata, za wybitne umiejętności, naturalną muzykalność, przepiękny tenor liryczny i bohaterski oraz wszechstronny repertuar”. Wybitny tenor przyjął zaproszenie Jakuba Kukli i będzie gościem Programu 2 w audycji O wszystkim z kulturą dziś (wtorek) o godz. 17.30.

***
Polskie Radio, obchodzące w tym roku 95-lecie istnienia, jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Powiązane Video Wszystkie video

H. Wieniawski - wariacje A-dur - Soo-Been Lee
Nowa Tradycja 2014 - Kapela Maliszów
Niccolo Paganini - Kaprys nr. 24 - Jelonek
WIOLONCZELA - Piotr Mazurek

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Toontrack EZX Metal Machine biblioteka brzmie [EZdrummer, Superior Drummer] nagrana przez John′a Tempesta [White Zombie, Testament, Helmet] w Henson Recording Studios Los Angeles, produkcja - laureat Grammy Andy Sneap
AN WSC MJ 300 NI gniazdo due stereo
AN WSC MJ 2 NI gniazdo mae mono
AN WSC CJC BLK oprawa gniazda oczko czarna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl