Pierwsze miejsca, złote medale i debiut brukselski Weroniki i Alexandra

Weronika Włodarczyk i Alexander Kalischewski,
fot. SBK

W przedostatni weekend kwietnia Weronika Włodarczyk – mezzosopran, studentka Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie śpiewu solowego dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS oraz siedemnastoletni podopieczny wymienionej pedagog Alexander Kalischewski – kontratenor zadebiutowali w jednym z najbardziej dynamicznych i najbardziej znaczących belgijskich centrów kultury – BOZAR w Brukseli, czyli w prestiżowym brukselskim Pałacu Sztuk Pięknych (Paleis voor Schone Kunsten lub Palais des Beaux-Arts). Drogę do tego niecodziennego wydarzenia utorował obojgu artystom udział w XXXVII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym GRAND PRIZE VIRTUOSO i zdobycie pierwszych miejsc oraz złotych medali w kategoriach wokalnych na tymże konkursie, czego wynikiem było otrzymanie zaproszenia do udziału w koncercie laureatów i ceremonii wręczenia nagród w Studio BOZAR w Brukseli.

Przesłuchania konkursowe odbywały się online. Uczestnicy z całego świata zobowiązani byli do nadesłania aktualnych nagrań z kilkoma utworami. Tylko w koncercie laureatów poza Weroniką Włodarczyk i Alexandrem Kalischewskim wystąpili wybrani laureaci reprezentujący: Hong Kong, USA, Chiny, Szwajcarię, Francję, Australię, Niemcy, Izrael, Belgię, Japonię, Holandię, Koreę Południową, Włochy, Rumunię i Malezję. Weronika Włodarczyk nagrała, dzięki życzliwości zasłużonej szczecińskiej pianistki Eleny Swiridenko, arię Berty „Il vecchiotto cerca moglie” z „Cyrulika sewilskiego” Gioacchino Rossiniego oraz słynną, a zarazem efektowną pieśń Franza Schuberta „Małgorzata przy kołowrotku” („Gretchen am Spinnrade”), o której ponowną interpretację podczas uroczystości wręczenia nagród poprosiła dyrektor artystyczna konkursu Grand Prize Virtuoso Victoria Montserrat. Przy fortepianie marki Steinway Weronice podczas koncertu laureatów akompaniowała znakomita pianistka Ruta Lenciauskaite, na co dzień współpracująca m.in. z Opéra national de Paris, The Théâtre des Champs-Élysées, operami w Dijon i Limoges oraz z filharmonią w Paryżu. Alexander Kalischewski nagrał i przedstawił do oceny pieśń neapolitańską Luigiego Denzy „Funiculi funicula” oraz arię starowłoską Giuseppe Giordaniego „Caro mio ben”. Tę ostatnią wybrano do prezentacji w BOZAR w Brukseli podczas koncertu laureatów. Alexandrowi akompaniował tak podczas nagrań jak i podczas koncertu Romuald Kalischewski.

Powiązane Video Wszystkie video

„Pierwsze Kroczki” – Mama Dada
Zbigniew Preisner - Van den Budenmayer - koncert e-moll
Królestwo Beskidu - Cysorka (Nowa Tradycja 2015)
Piotr Lachert - XX Sonata

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Garnitur skrzypcowy 4-cześciowy 4/4 a la Hill heban, złoty prożek, złote wiązania
AN Garnitur skrzypcowy 4-cześciowy 4/4 a la Hill heban, złoty prożek, złote wiązania
AN Grabowy Tomasz ″MOJA BASWKA - pierwsze kroki″ ksika
PWM Preisner Zbigniew - The piano collection

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl