1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Pierwsi wokaliści śpiewają dyplomy
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Pierwsi wokaliści śpiewają dyplomy

Pierwsi wokaliści śpiewają dyplomy

szukaj w artykułach:
Fot. F. Bieber

Szczecińska wokalistyka Akademii Sztuki już w maju br. wypuszcza pierwsze owoce swojej działalności.

W utworzonej w 2010 roku Akademii Sztuki w Szczecinie nie od początku słychać było zewsząd profesjonalny śpiew. Wprawdzie prowadzone były zajęcia z emisji głosu przewidziane siatką godzin na kierunku edukacja muzyczna, jednak brakowało wokalistyki. Ten kierunek udało się otworzyć w 2013 roku, dzięki pozyskaniu kadry wykładowców śpiewu solowego i niestrudzonym staraniom władz uczelni. Na dzień dzisiejszy wokalistyka ma 27 studentów na trzech rocznikach studiów. Wokaliści, którzy startowali wraz z otwarciem kierunku złożą wkrótce swoje licencjackie egzaminy dyplomowe. Najważniejszym z egzaminów jest zaśpiewanie półrecitalu.

Pierwszą absolwentką kierunku wokalistyka Akademii Sztuki w Szczecinie będzie Agata Porczak – sopran.

„Zawsze uśmiechnięta i miła, zawsze przygotowana”, jak określa Agatę prowadzący pedagog śpiewu solowego dr Sylwia Burnicka – Kalischewska. „Agata Porczak wzięła udział chyba we wszystkich projektach oragnizowanych dla wokalistów w ramach uczelni i poza nią, a było ich w ciągu ubiegłych trzech lat kilkadziesiąt!” Były to nie tylko koncerty w kraju i zagranicą, ale i kursy wokalne, konferencje, współpraca z chórem, orkiestrą i kolegami instrumentalistami (kameralistyka) oraz zadania aktorskie.

Agata Porczak zaprezentuje swój recital dyplomowy 5 maja 2016 r. o godz. 18:00 w Sali Anny Jagiellonki Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Zanim usłyszymy dyplomantkę, w muzyczny nastrój wprowadzą słuchaczy studentki I i II roku z klasy dr Sylwii Burnickiej – Kalischewskiej: Alena Khomich, Aleksandra Wojtachnia i Julita Wudarczyk. W dwóch tercetach będzie je wspierać Wanda Wojciechowska, która także przygotowuje się do dyplomu.

Zapowiada się uczta zmysłów, młode wokalistki bowiem nie tylko pięknie śpiewają, ale i są bardzo urodziwe.

W programie przewidziane są utwory Różyckiego, Bacewicz, Szymanowskiego, Donizettiego, Mozarta, Verdiego, Scarlattiego i innych.

Przy fortepianie wokalistkom towarzyszyć będzie mgr Karolina Stańczyk.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!Fot. F. Bieber


kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl