Pianino cyfrowe - jakie wybrać, aby spełniło nasze oczekiwania?

zdjęcie pochodzi z pixabay.com
Pianino cyfrowe to instrument, który idealnie zgrywa się z potrzebami współczesnego muzyka, łącząc tradycyjną formę z nowoczesną technologią oraz najwyższą jakością dźwięków. Pianina cyfrowe najlepszych marek perfekcyjnie odwzorowują brzmienia klasycznego pianina oraz posiadają tzw. ważoną klawiaturę, której właściwości fizyczne i dynamika są maksymalnie zbliżone do klasycznego instrumentu. Rynek pianin cyfrowych jest dość szeroki, a wybór idealnego instrumentu wymaga pogłębionej analizy dostępnych modeli i wariantów. Jak wybrać pianino cyfrowe, które spełni nasze oczekiwania? Na jakie parametry instrumentu zwrócić uwagę?

Pianino cyfrowe - na jakie parametry dźwiękowe zwrócić uwagę?

Pianina cyfrowe, na pierwszy rzut oka, wyglądają niemal identycznie. Kluczowym parametrem przy wyborze pianina powinno być brzmienie instrumentu oraz jego funkcjonalność, jak najpełniej odpowiadająca indywidualnym potrzebom.

Największy wpływ na brzmienie instrumentu ma jakość (ale również ilość!) wgranych sampli oraz jakość zastosowanych głośników i wzmacniaczy. Nowoczesne pianina cyfrowe poosiadają najczęściej kilka lub kilkanaście brzmień do wyboru, a wybrane modele oferują dodatkowo możliwość zastosowania w grze głosów innych instrumentów, np. klawesynu, smyczków czy organów klasycznych.

 zdjęcie pochodzi z pixabay.com

Pianino cyfrowe - rodzaj klawiatury

Kolejnym parametrem pianina cyfrowego, z którym trzeba się zmierzyć podczas wybierania instrumentu, jest rodzaj i jakość klawiatury. Najlepsze klawisze cyfrowego instrumentu to takie, które w jak najlepszy sposób symulują klawisze klasycznego pianina akustycznego.

Mówimy więc o:

W kontekście wyboru klawiatury warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano klawisze - powinno to być najwyższej jakości tworzywo sztuczne (z pokryciem imitującym kość słoniową) lub drewno.

Jakie wejścia pianina cyfrowego będą nam potrzebne?

Wejścia w pianinach cyfrowym, poza podstawowymi, będą decydowały o dodatkowych funkcjonalnościach urządzenia. Wejścia liniowe (line in / line out) będą umożliwiały podłączenia dodatkowych akcesoriów i sprzętów, m.in mikrofonu czy komputera, na którym będzie można nagrywać tworzoną muzykę. Ponadto wejście audio (wejście liniowe line out) pozwoli na podłączenie do instrumentu m.in. słuchawek czy głośników stereo. Wejście MIDI umożliwi współpracę urządzeń (np. pianina cyfrowego i komputera / programu muzycznego / ścieżki muzycznej), wzajemne przekazywanie informacji i programowanie. Wejście USB z kolei to uniwersalna magistrala szeregowa, która maksymalnie upraszcza i przyspiesza procesy łączenia i konfigurowania wybranych sprzętów z pianinem cyfrowym.

Wymiary i waga pianina cyfrowego

Pianina cyfrowe dzielą się na stacjonarne i przenośne. Stacjonarne pianina cyfrowe są przeznaczone do użytkowania w jednym miejscu. To instrumenty, które będą stanowiły ozdobę salonu czy sali muzycznej i zachwycały nie tylko doskonałym brzmieniem, ale również pięknym, klasycznym wyglądem.

Wybierając mobilne pianino cyfrowe, które będziemy często przenosić, warto dodatkowo zwrócić uwagę na jego gabaryty: rozmiary i wagę. Instrument zbyt ciężki i zbyt duży będzie zdecydowanie trudniejszy w transporcie. Nowoczesne, świetnej jakości pianina cyfrowe mają wagę około 10 - 11 kilogramów. To oczywiście waga bez stelaża i dodatkowych akcesoriów. Wybierając pianino przenośne sprawdźmy czy producent oferuje również wysokiej jakości, trwały pokrowiec na instrumrnt.

Pianina cyfrowe marki Casio - dlaczego warto je wybrać?

Pianina cyfrowe Casio to instrumenty, które nie mają sobie równych! Światowa, uznana marka muzyczna jest gwarancją perfekcyjnie zaprojektowanego i wykonanego z najwyższej jakości komponentów instrumentu muzycznego, który w zależności od indywidualnych potrzeb, będzie w stanie zaspokoić wszelkie oczekiwania pianisty - zarówno amatora, jak i zaawansowanego profesjonalisty.

zdjęcie pochodzi ze strony casiomusic.pl

Klasyki i nowości w ofercie Casio Music

W ofercie Casio Music znajdują się m.in. cieszące się ogromną popularnością pianina cyfrowe z serii Privia (w tym najnowsze, kompaktowe modele PX-S1000 i PX-S3000) oraz rewolucyjne modele CDP-S: CDP-S100 i CDP-S350).

Modele PX-S1000 i PX-S3000 wyróżnia kompaktowa konstrukcja i zaskakująco niska grubość (tylko 232 milimetry!), której osiągnięcie było możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej klawiatury z akcją młotków Smart Scaled. Wyposażenie instrumentów w moduł brzmieniowy Multi-Dimensional Morphing AiR pozwoliło na uzyskanie wiernej i realistycznej reprodukcji dźwiękowych oraz dotykowych właściwości charakterystycznych dla instrumentów akustycznych. Dodatkowo pianina zostały wyposażone m.in. w funkcję Bluetooth.

Modele CDP-S100 (dla początkujących) i CDP-S350 (dla osób na każdym poziomie zaawansowania) to kompaktowe i w pełni mobilne pianina cyfrowe, które imponują innowacyjnym brzmieniem oraz kompaktową i ergonomiczna konstrukcją (pianina ważą tylko 10,5 i 10,9 kg!). Dodatkowo model CDP-S100, na zasilaniu bateryjnym, może działać do 13 godzin - to naprawdę sporo czasu na grę poza domem!

Powiązane Video Wszystkie video

Childfood's Memory - Kiminori Atsuta
Fortepian - co to za instrument?
Od smyka do muzyka - Co to za instrument? odc. 1
Od smyka do muzyka - Co to za instrument? odc. 2

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Yamaha P 95 B pianino cyfrowe
Yamaha P 95 S pianino cyfrowe
Yamaha CLP 380 PE Clavinova pianino cyfrowe
Roland FP 7 F pianino cyfrowe (białe)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl