PERŁY BAROKU

30 marca 2014 zapraszamy do Warszawskiej Opery Kameralnej na "Perły baroku" - koncert, na którym zabrzmią znane i lubiane utwory barokowej muzyki instrumentalnej (Telemann, Haendel) i operowej (Pergolesi – inscenizowana wersja koncertowa La serva padrona) w wykonaniu solistów i specjalizującego się w wykonawstwie muzyki dawnej Zespołu Instrumentów Dawnych WOK Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyrekcją Tadeusza Karolaka.


PROGRAM
Georg Philipp Telemann
Ouverture des nations anciens et modernes

Georg Friedrich Haendel
Concerto grosso G-dur op. 6 nr 1 HWV 319

Giovanni Battista Pergolesi
LA SERVA PADRONA - intermezzo w 2 aktach - INSCENIZOWANA WERSJA KONCERTOWA
Reżyseria - Jitka Stokalska
Kostiumy - Marlena Skoneczko

WYKONAWCY
Serpina - Justyna Reczeniedi
Uberto - Sławomir Jurczak
Vespone - Bogdan Śliwa (rola niema)

Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Dyrygent - Tadeusz Karolak

/ Bilety w cenie 40 - 60 zł.
Bilety do nabycia na www.bilety.operakameralna.pl i w kasie biletowej WOK.


Warszawska Opera Kameralna
Warszawska Opera Kameralna jest instytucją muzyczną o ponad 50-letniej historii. Została założona w 1961 roku przez Stefana Sutkowskiego, późniejszego wieloletniego Dyrektora Naczelnego i Artystycznego. Obecnie Dyrektorem Naczelnym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Jerzy Lach, a funkcję Dyrektora Artystycznego pełni Ruben Silva. Repertuar Opery Kameralnej cechuje ogromna różnorodność muzycznych stylów i form prezentowanych dzieł: od średniowiecznych misteriów, poprzez opery wczesnego i późnego baroku, opery klasyczne, XVIII-wieczne pantomimy, opery Rossiniego, Donizettiego, po sceniczne dzieła współczesne, spośród których kilkanaście powstało na zamówienie Warszawskiej Opery Kameralnej. Artyści Opery z powodzeniem wykonują również muzykę kameralną, oratoryjną i symfoniczną różnych epok. Od 1986 roku Warszawska Opera Kameralna występuje we własnym teatrze, mieszczącym się w zabytkowym budynku z 1775 roku przy al. Solidarności 76b. Siedziba Opery, o kameralnym wnętrzu z doskonałą akustyką, wpisana jest do rejestru zabytków Warszawy. W skład zespołu artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej wchodzą dyrygenci, soliści, dwie orkiestry – Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej i Zespół Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense oraz chór. Sztandarowym i najważniejszym przedsięwzięciem artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Festiwal Mozartowski w Warszawie. Warszawska Opera Kameralna jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Powiązane Video Wszystkie video

Muzyka Baroku – cz. 1
Muzyka Baroku – cz. 2
Muzyka Baroku – cz. 3
Muzyka Baroku – cz. 4

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Drodowski Mirosaw ″Muzyka Dawna″ ksika na gitar solo
Leonardo LC-2014 wiolonczela 1/4 z pokrowcem
Dunlop DBN 2014 struny do gitary basowej NKL 45-105
Dunlop DBS 2014 struny do gitary basowej SS 45-105

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl