Perkusyjne koncerty, warsztaty i wykłady w Akademii Muzycznej w Łodzi

Perkusiści z USA i Hiszpanii
Perkusyjne koncerty, wykłady, warsztaty i pokaz instrumentów

W dniach 11-12 maja 2016 roku w Sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Artystyczna „Rozwój technik wykonawczych i tendencje w światowej sztuce perkusyjnej”. W ramach konferencji będzie można wziąć udział w wykładach, warsztatach i koncertach z udziałem zagranicznych gości – Amerykanina Johna Wootona i pochodzącego z Hiszpanii Ignacia Ceballosa Martina. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia konferencji, ul. Żubardzka 2a.

John Wooton jest kierownikiem Katedry Perkusji na University of Southern Mississippi. Prezentował wykłady i dawał koncerty m. in. podczas festiwali w Anglii, Argentynie, Brazylii, Puerto Rico, Kanadzie i 48 z 50 Stanów Zjednoczonych. Jest autorem dwóch książek i wielu kompozycji na werbel i zespoły perkusyjne. Jego ostatnia książka „Dr. Throwdown’s Rudimental Remedies”, zawiera dwugodzinną płytę DVD z 951 utworami do nauki gry i 25 lekcjami, a „The Drummer’s Rudimental Reference Book” jest stałą pozycją na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych i na świecie.

Ignacio Ceballos MartÍn prowadzi natomiast kursy gry na kotłach w Conservatorio Statale di Musica Ottorino Respighi w Latinie (Włochy) i Centro Superior de Música del País Vasco (Musikene) w San Sebastián (Hiszpania). Grał w najważniejszych włoskich orkiestrach, a od 1997 roku jest pierwszym kotlistą w rzymskiej Orchestra del Teatro dell’Opera.

Wśród bohaterów konferencji, obok zagranicznych gości, znajdą się także pedagodzy łódzkiej Akademii: perkusiści Piotr Biskupski i Piotr Sutt – opiekun naukowy i artystyczny konferencji, a także kompozytor Tomasz Szczepanik, który opowie o swojej kompozycji „Abyss” na perkusję i orkiestrę.

W obydwa dni konferencji o godzinie 18.00 odbędą się koncerty muzyki perkusyjnej. W środę 11 maja zaprezentują się John Wooton i Piotr Sutt oraz The Bacewicz Percussion Ensemble – zespół złożony ze studentów łódzkiej Akademii Muzycznej. Czwartkowy koncert (12 maja) nosi tytuł „W duecie i septecie od Ludwika XIV do współczesności”, a wystąpią w nim perkusiści Ignacio Ceballos Martin i Piotr Sutt oraz pianista Adam Manijak i ponownie The Bacewicz Percussion Ensemble.

Więcej informacji: www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/aktualnosci/63-2016/150520-miedzynarodowa-konferencja-naukowo-artystyczna-rozwoj-technik-wykonawczych-i-tendencje-w-swiatowej-sztuce-perkusyjnej/

Powiązane Video Wszystkie video

Janusz Olejniczak - Etiuda Rewolucyjna
Zequinha de Abreu - Tico-Tico
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Sergiusz Prokofiew - III Koncert Fortepianowy C-dur - ALEKSANDRA KRZANOWSKA

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Stadnik Ryszard ″Szkoa na flet prosty″
AN Perfect Promotion ″Mylenie w muzyce″ energetyczne warsztaty z zakresu muzyki
AN Maseli Bernard ″Going Home. Dziesi miniatur na wibrafon solo″ ksika
AN Zaleski Piotr, Klich Jarema, Zieliski Marek ″Metodyka nauczania gry na gitarze″ ksika

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl