PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA - warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-9 lat) (ECMKP - Ekspozycja Multimedialna) - bilety

ZAMÓW BILET ONLINE » Termin: 2021-05-20, godz. 09:00 Miasto: Lusławice Miejsce: ECMKP - Ekspozycja Multimedialna Adres: Lusławice 250,
Kategoria: Warsztat

ECMKP - Ekspozycja Multimedialna

Opis wydarzenia

Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-9 lat)

Warsztaty PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA oparte są na baśniowej opowieści osnutej na biografii Krzysztofa Pendereckiego. Poprzez aktywne czytanie, dzieci uczestniczące w warsztatach poznają historię życia kompozytora opowiedzianą językiem baśniowym. Niezwykle ważnym elementem warsztatów jest towarzysząca działaniom muzyka Krzysztofa Pendereckiego, co jest dodatkową atrakcją i stwarza aurę niezwykłości.

Bajkowa formuła z pewnością zaciekawi najmłodszych, zainspiruje nauczycieli i pozwoli na niekonwencjonalne obcowanie z muzyką współczesną. Dzieci najszybciej poznają świat przez naukę i zabawę. Wprowadzając dziecko w świat muzyki poważnej trzeba pamiętać, że jest to również świat abstrakcji. Nawet najpiękniejsze przykłady muzyczne dobrane do wieku i poziomu najmłodszych, jak samo słuchanie muzyki, nie zainteresuje je tak, jak muzyka skorelowana z innymi artystycznymi działaniami. Personifikacja pojęć muzycznych pomaga w ich zapamiętaniu, znaczeniu i zrozumieniu roli, jaką odgrywają. Dotyczy to również muzyki. Jej słuchanie pozwala rozwinąć u młodych odbiorców emocje i poczucie estetyki. Poprzez jej odbiór stają się uczestnikami kultury. Ważnym aspektem proponowanych zajęć jest dodatkowo zaszczepianie w najmłodszych odbiorach zasad poprawnego zachowania w przestrzeniach sal koncertowych, wystaw, galerii, muzeów.

PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA to warsztaty edukacyjne tworzące przestrzeń bezpośredniego obcowania z twórczością jednego z najwybitniejszych kompozytorów na świecie. To pretekst do wspólnej zabawy, a zarazem odkrywania magicznego świata dźwięków. Z pewnością będzie to jedna z najciekawszych i najbardziej interesujących lekcji w całej edukacji muzycznej.

Harmonogram warsztatów: 
9.00-9.20 zajęcia na Ekspozycji połączone z aktywnym czytaniem bajki o Kompozytorze
9.20-9.45 warsztaty kreatywne (nauka piosenki przy akompaniamencie fortepianu i zajęcia ruchowe)
9.45-10.00 zwiedzanie sali koncertowej
10:00-10:30 spacer po parku Krzysztofa Pendereckiego

Czas i miejsce realizacji:
Projekt realizowany w ramach zwiedzania Ekspozycji multimedialnej „KRZYSZTOF PENDERECKI – DZIEDZICTWO POLSKIEJ MUZYKI XX I XXI WIEKU”.
Warsztaty odbywają się w czwartki od 9.00 do 10.30
Grupy od 15 do 50 uczestników

Bilety:
Wstęp: 15 zł/os. (jeden opiekun na 10 uczestników wstęp bezpłatny)

Realizacja warsztatów:
Renata Żabicka - instruktor warsztatów
Jadwiga Kania - kurator ekspozycji

Szczegóły wydarzenia » Stowarzyszenie Akademia imienia Krzysztofa Pendereckiego, Międzynarodowe Centrum Muzyki, Zadumana 11A, 02-206 Warszawa

Lokalizacja: 49.8550966904654, 20.83014803998496

Powiązane Video Wszystkie video

Krzysztof Penderecki - koncert na altówkę cz.1
Urszula Jasiecka-Bury - Klawesyn, Organy, Barok - wywiad
W Ogrodzie Dźwięku - Video-Art Meditation on Penderecki
Krzysztof Penderecki - Symfonia nr 3 Passacaglia - Allegro Moderato

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Garcia Janina - Abecado na fortepian op. 15
AN Piosenki i zabawy edukacyjne na Bum Bum Rurki
K&M 166 klucz do strojenia pianin, gwiazdka
K&M 16610 klucz do strojenia pianin, kwadratowy

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl