Paweł Kukliński

Ukończył z wyróżnieniem Liceum Muzyczne w Koszalinie w klasie mgr Małgorzaty Kobierskiej oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Mirosławy Pawlak. Jest laureatem m.in. Międzynarodowego Konkursu Kameralnego im. J. Brahmsa w Gdańsku w roku 1997.Uczestniczył w wielu kursach muzycznych, gdzie doskonalił swoje umiejętności m.in. u W. Wiłkomirskiej, E. Zienkowskiego, H. Meyera, W. Boetchera, M. Mosia. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Jako solista i kameralista brał udział w wielu festiwalach muzycznych: Festiwal Talentów Tarnów 1997, Festiwal Wyższych Szkół Muzycznych Hamburg 1998, Tenby Arts Festival (Walia) 1998, Festiwal Kultur w Teheranie, Festiwalach Muzycznych w Plovdiv i Starej Zagorze, Helgolland, Rzymie, Paryżu, Barcelonie, Majorce, Helsinkach, Odessie, Dubrowniku. Jako solista koncertował z wieloma orkiestrami, wykonując utwory Bacha, Vivaldiego, Mozarta, Brucha, Mendelssohna, Wieniawskiego, Lalo, Sibeliusa, Góreckiego, Frołowa, Porta. Uczestniczył w licznych projektach artystycznych na terenie kraju i za granicą, często jako solista i koncertmistrz, m.in.: Tydzień Kultury Polskiej-Szwecja, widowisko Opentaniec do muzyki A. Sztaby, Sopot Festival, Top-Trendy Festival.

Występował jako solista i kameralista na koncertach oraz festiwalach muzycznych w Danii, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Niemczech, Anglii, Holandii, Belgii, Rosji, Finlandii, Chorwacji, Bułgarii, Mołdawii, Iranie, Kanadzie, USA, Czechach, Szwecji, Francji, Hiszpanii. Od ponad 10 lat koncertuje jako członek Tria Gdańskiego u boku profesorów AM
w Gdańsku: A. Prabuckiej-Firlej oraz K. Sperskiego.

Od roku 1997 związany z AM w Gdańsku, pracuje jako Adiunkt w katedrze smyczkowej oraz kameralistyki. Regularnie uczestniczy w pracach Jury konkursów solowych i kameralnych. Jako doktor sztuki prowadził kursy na uczelniach muzycznych w Wilnie, Kiszyniowie, Barcelonie.
Od roku 2008 koncertmistrz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. W roku 2010 pełnił obowiązki dyrektora naczelnego i artystycznego EOK. Obecnie dyrektor artystyczny EOK.

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
Aleksander D?bicz - Cinematic Piano [teaser]
Le Blakk - The Blakk SWAN
A. Vivaldi - Lato, Burza na akordeonie

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Toontrack SDX Music City USA biblioteka brzmie [Superior Drummer], Rock, Reggae, Metal, Punk, Gospel, Polka, Country, produkcja Harry Stinson i Chuck Ainlay
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 1
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 2
PWM Garcia Janina - Obrazki muzyczne dla najmodszych na fortepian, op. 21

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl