1. Start
  2. Artykuły
  3. Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły
  4. Paul Schweinester
ARTYKUŁ: Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły - Paul Schweinester

Paul Schweinester

szukaj w artykułach:
Paul Schweinester (tenor) studiował na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu i w 2012 roku ukończył z wyróżnieniem studia w dziedzinie oratorium i pieśni w klasie prof. Davida Lutza.
W latach 2009-2013 był członkiem wiedeńskiej Volksoper, gdzie występował m. in. w takich rolach, jak Beppo w „Pajacach” Leoncavallo, Pedrillo w „Uprowadzeniu z Seraju” Mozarta, Wenzel w „Sprzedanej narzeczonej” Smetany i Hero w musicalu „Die spinnen, die Römer!” Sondheima W czerwcu 2013 wystąpił w roli Josefa Powolny‘ego w światowej premierze opery Frdiericha Cerhy „Wujek Prezydent”, która się odbyła w Prinzregententheater w Monachium. Artysta powróci tam, aby wystąpić w kolejnej premierze światowej, opery Wilfrieda Hillersa „Der Flaschengeist“, która odbędzie w Philharmonie am Gasteig.
Jako śpiewak koncertowy od 2011r. jest tenorem solistą w corocznym cyklu kantat Bacha w wiedeńskim Konzerthaus pod dyrekcją Luca Pianca. Najważniejszym dotychczasowym osiągnięciem w ramach tej współpracy było wykonanie „Oratorium Bożenarodzeniowego” w Sali Wielkiej w grudniu 2011 roku. W grudniu 2013 roku ukazało się nagranie płytowe tego utworu z jego udziałem oraz chóru chłopięcego Wilterner Sängerknaben pod dyrekcją Johannesa Stechera.
Na Festiwalu Haydnowskim w Eisenstadt w 2014 roku będzie można go usłyszeć w roli solisty w „Porach Roku” J. Haydna.
Do szczególnych osiągnięć w dziedzinie wykonawstwa pieśni należy zaliczyć nagranie płyty dla Muzeum Żydowskiego w Wiedniu z pieśniami E. W. Korngolda w 2008 r. Nagrał także płytę z pieśniami Josefa Netzera na tenor, róg i Hammerklavier. W październiku 2011 roku wspólnie z fińskim pianistą Juho Alakärppä gościł z koncertem w Austriackim Forum w Nowym Yorku.
W 2011 roku na zaproszenie Jeunesse Musicale wystąpił w Radiokulturhaus w Wiedniu z recitalem na tenor i organy transmitowanym na całą Austrię. Występował także z recitalami z towarzyszeniem pianisty Davida Lutza wykonując cykl „Piękna Młynarka” Schuberta w Wiedniu, Salzburgu i Waszyngtonie.
W 2014 roku młody śpiewak zadebiutuje w Royal Opera House Covent Garden pod batutą Sir Antonio Pappano w roli Brighella w „Ariadnie z Naxosu” R. Straussa i w Operá Garnier w Paryżu w roli Pedrillo w „Uprowadzenie z Seraju“ W. A. Mozarta.


© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl