Paul Schweinester

Paul Schweinester (tenor) studiował na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu i w 2012 roku ukończył z wyróżnieniem studia w dziedzinie oratorium i pieśni w klasie prof. Davida Lutza.
W latach 2009-2013 był członkiem wiedeńskiej Volksoper, gdzie występował m. in. w takich rolach, jak Beppo w „Pajacach” Leoncavallo, Pedrillo w „Uprowadzeniu z Seraju” Mozarta, Wenzel w „Sprzedanej narzeczonej” Smetany i Hero w musicalu „Die spinnen, die Römer!” Sondheima
W czerwcu 2013 wystąpił w roli Josefa Powolny‘ego w światowej premierze opery Frdiericha Cerhy „Wujek Prezydent”, która się odbyła w Prinzregententheater w Monachium. Artysta powróci tam, aby wystąpić w kolejnej premierze światowej, opery Wilfrieda Hillersa „Der Flaschengeist“, która odbędzie w Philharmonie am Gasteig.
Jako śpiewak koncertowy od 2011r. jest tenorem solistą w corocznym cyklu kantat Bacha w wiedeńskim Konzerthaus pod dyrekcją Luca Pianca. Najważniejszym dotychczasowym osiągnięciem w ramach tej współpracy było wykonanie „Oratorium Bożenarodzeniowego” w Sali Wielkiej w grudniu 2011 roku. W grudniu 2013 roku ukazało się nagranie płytowe tego utworu z jego udziałem oraz chóru chłopięcego Wilterner Sängerknaben pod dyrekcją Johannesa Stechera.
Na Festiwalu Haydnowskim w Eisenstadt w 2014 roku będzie można go usłyszeć w roli solisty w „Porach Roku” J. Haydna.
Do szczególnych osiągnięć w dziedzinie wykonawstwa pieśni należy zaliczyć nagranie płyty dla Muzeum Żydowskiego w Wiedniu z pieśniami E. W. Korngolda w 2008 r. Nagrał także płytę z pieśniami Josefa Netzera na tenor, róg i Hammerklavier. W październiku 2011 roku wspólnie z fińskim pianistą Juho Alakärppä gościł z koncertem w Austriackim Forum w Nowym Yorku.
W 2011 roku na zaproszenie Jeunesse Musicale wystąpił w Radiokulturhaus w Wiedniu z recitalem na tenor i organy transmitowanym na całą Austrię. Występował także z recitalami z towarzyszeniem pianisty Davida Lutza wykonując cykl „Piękna Młynarka” Schuberta w Wiedniu, Salzburgu i Waszyngtonie.
W 2014 roku młody śpiewak zadebiutuje w Royal Opera House Covent Garden pod batutą Sir Antonio Pappano w roli Brighella w „Ariadnie z Naxosu” R. Straussa i w Operá Garnier w Paryżu w roli Pedrillo w „Uprowadzenie z Seraju“ W. A. Mozarta.

Powiązane Video Wszystkie video

Karol Szymanowski - "Harnasie"
Paul McCartney - Celebration
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Henryk Miko?aj Górecki - Matko Naj?wi?tsza op. 54

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Gibson Les Paul Standard 2012 Plus DB gitara elektryczna
Gibson Les Paul Studio 2012 VS gitara elektryczna
Gibson Les Paul Standard 2012 Ebony Black gitara elektryczna
VGS (VG512220) Tenor Elektro-akustyczne Ukulele Manoa Kaleo K-TE-CE E-A Tenor

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl